trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kese boyutu  (Okunma sayısı 317 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kese boyutu
« : 22 Haziran 2018, 13:02 »
Hayırlı cumalar arkadaşlar.

Internet üzerinde araştırdım fakat çok fazla bilgi bulamadım kese boyutu ile ilgili. Ben de çocuğumun kese boyutunu haftalara göre bu sayfaya yazmaya karar verdim, bilgi olması açısından.

21 mayısta 23 haftalıkken kese boyutu 4 cm olarak ölçüldü ultrasonda.

22 haziranda 28 haftalıkken kese boyutu 6 cm olarak ölçüldü ultrasonda. 

Kese boyutunun çok az veya fazla olduğu ile ilgili bir bilgim yok. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Yeni ölçüm bilgileri geldikçe burada sizlere bildirmeye çalışacağım.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
Kese boyutu
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2018, 14:07 »
Çocuk büyüdükçe kese de büyüyecektir.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      73.33%

none
Kese boyutu
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2018, 09:16 »
Kese doğuma kadar büyür,erken doğum ihtimali vardır sezaryenle doğum olur geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      11.11%

none
Kese boyutu
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2018, 17:31 »
Merhaba Kese oluşumu kaçıncı haftada başlıyor 25. haftaya kadar oluşmayan kese daha sonra ki haftalarda oluşma ihtimali var mı? Kesenin oluşmamış olması iyi bir durum mu? Bilen birileri lütfen yardımcı olabilir mi?

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      73.33%

none
Kese boyutu
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2018, 09:12 »
Nöral tüp defekti olarak isimlendirilen kese bebeğin iskeletinin oluşmaya başladığı ilk günlerde ortaya çıkar.Bebek çok küçük olduğu için ilk haftalarda ultrasonda görülmesi oldukça zordur.İyice belirgin hale geldiği için 25,26. haftalarda görülür.Bize hamileliğin 8.ayına kadar doktorlar hiçbirşeyi söylemedi.5 tane doktora muayene olmuştuk hiçbiri bahsetmedi belkide bahsetmek istemediler.Sakat bir bebek olacağını anne babaya anlatmak doktorlar açısından da zor bir durum sanırım.اللهın bir lütfu olarak hamilelik boyunca bundan haberimiz olmadı.Ne olacak nasıl olacak sıkıntılarını yaşamadık.25.haftadan sonra kese oluşma ihtimali gözlemlerime göre çok düşük hatta olmaz diyebiliriz.
Kese olmaması tabii ki daha iyi,çünkü sinirler kese içinde omurilikten ayrılıyor ve hasar görüyor.İçinde hiç sinir olmayan kese ve kese olmayan bebekler daha şanslılar.Detaylı bilgiye ekteki linkten ulaşabilirsiniz geçmiş olsun.

http://www.genetikdunyasi.com/noral-tup-defektleri/
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      11.11%

none
Kese boyutu
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2018, 13:51 »
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Yeğenimde omurilik açıklığının olduğunu 16 haftasında öğrendik ve kese oluşumu olmadığını söylediler. Daha sonra 21. haftasında kontrollerine Yüksek Riskli gebelik polikliniğinde devam etmeye başladı. 21. hafta da kese oluşumunun olmadığı söylendi. Ancak 25. haftada kese ile alakalı hiçbir bilgi vermemişler eğer oluş olsaydı bunun bilgisini verirlerdi değil mi?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
Kese boyutu
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2018, 15:08 »
Kesenin varlığı ya da yokluğu önemli değil. Omurilikte hasar var mı yok mu, gelişimini tamamlamış mı tamamlamamış mı önemli olan bu. Önemsiz bir konu üzerinde duruyorsunuz. Kesesi olup da çok iyi durumda olan hastalar var. Kesesi olmayıp da ömür boyu tekerlekli sandalye ile mobilize olan, temel ihtiyaçlarını kendisi karşılayamayan hastalar da var. Bunun tam tersini de söyleyebilmek mümkün. Kesenin varlığı sadece fiziki görünümü bozar, onun da çaresi mevcut ameliyatla alınabilir. Bu kese meselesine kafa yormayın. Omuriliğin görevlerini yerine getirip getiremediği konusunda yoğunlaşmalı, görevlerini yerine getiremiyorsa oluşması muhtemel sekonder hastalıkların tedavisi için yoğunlaşmalısınız. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      11.11%

none
Kese boyutu
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2018, 13:33 »
BİZE KESEYLE ALAKALI OLDUĞU, HASAR DURUMU DA KESENİN İÇERİNE SİNİR ALIP ALMADIĞIYLA ALAKALI OLACAĞI SÖYLENDİĞİ İÇİN KESEYE YOĞUNLAŞIYORUZ. KESE OLMAZSA HASAR ALMA DURUMUNUN AZ OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ. İNTERNETTE OKUDUĞUM KADARIYLA DA KESESİZ OLMA DURUMUNUN DAHA İYİ OLDUĞU YAZIYOR. BU YÜZDEN KESESİNİN OLUP OLMADIĞINA YOĞUNLAŞIYORUZ. HASAR ALIP ALMADIĞI DOĞUMDAN SONRA Kİ DURUMA BAĞLI OLARAK DEĞİŞECEK TABİ Kİ AMA KESE AMELİYATINDA BİLE SİNİRLER HASAR ALABİLİYOR BÖYLE BİR AMELİYAT OLACAK MI OLMAYACAK MI BU DA BİZİ MERAK ETTİRİYOR. TEK YOĞUNLAŞTIĞIMIZ NOKTA KESE DEĞİL TABİ Kİ AMA BİLMEDİKLERİMİZİ SORUYORUZ.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kese boyutu Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Mustafanın Sırtında Kese ile ilgili none Yanıt: 6 - Gösterim: 3540 - none Muhammed Mustafa arkadaşlar oğlumun sırtındaki kese ameliyattan beri yaklaşık 18 aydır. ellediğimizde ağlıyor bundan 6-7 ay önce bu konu ile ilgi... Devamı...
none Kese ameliyatından ne kadar zaman sonra bebeklerinizi sırt üstü yatırdınız? none Yanıt: 7 - Gösterim: 2908 - none tamara nas Merhaba arkadaşlar....Çok fazla soruyorum soru, beni mazur görün, şefkatinize sığınıyorum::))Bebeğim 4 aylık oldu ve biz hala ta... Devamı...
none Berat'ın kese ameliyatının yeri ve kalan iz none Yanıt: 16 - Gösterim: 6148 - none ayhan Berat'ın kese ameliyatının yeri ve kalan izleri. DetailsDetails Devamı...
none kese oluşumu none Yanıt: 0 - Gösterim: 22 - none BSRAKCK Merhabalar Spina bifida kesesi ne zaman oluşmaya başlar. t12 l4 Açıklıkta kese oluşmama ihtimali var mı? Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com