trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Bizde artık sizinleyiz  (Okunma sayısı 270 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Bizde artık sizinleyiz
« : 29 Haziran 2018, 03:11 »
Merhaba Arkadaşlar
Ben Dilek Aslı.2 kızım var,ilk kızım 3buçuk yaşında bildiğimiz kadarıyla bir sağlık problemi yok çok şükür.İkinci meleğim Pera şu an 6 aylık spina bifidalı. hamileliğimde 3lü tarama testi ntd riski yüksek çıkınca ayrıntılı ultrasonda (20.haftasında)kesinleşti. Benim için yıllar önce bittiğini sandığım okul hayatı tekrar başladı diyebilirim.her gün her anım araştırmakla geçti ve tüm kontrollerim perinatolojide...doğuma kadar şehir şehir gezdik.Hep bir çaresi var mı yapılacak birşey yada ilerlemesi önlenecek bir adım.en son 8. ayımda İstanbul Kanuni Sultan Süleyman da heyet toplanıp gebeliğin sonlandırılmasını onaylayınca (hatta yarın sabah hemen alalım ameliyata dediler) evimize dönmeye karar verdik.doğuma kadar her gece kabuslar gördüm bebeğimi doğurduğumu sırtını çevirin dediğimi hemen hemen her sabah ağlayarak uyandım...
büyük gün geldi doğum oldu diyemedim sırtını çevirin,umrumda değildi çünkü o doğdu teni yüzüme değdi ya :) 2 gün kontrol edildi sırtındaki defektten bos sızıyordu çok çok az ve nadir.ama sızıyordu işte yaa 3.gün ameliyata alındı.bu arada tam popo kısmında olduğu için enfeksiyon riski yüksek diye 3. gün hemen ameliyata alınıp kapatıldı.sacral 2-4 arasında sanırım ve 3mm büyüklüğündeydi.Dr içinden sinir geçmiyor tam sinirlerin sonlandığı bölgede. eğer olursa kulak problemi gibi hayatını çok etkilemeyecek sorun olabilir dedi.günlük baş çevresi ölçüldü ve 22.gün (33 cm le doğmuştu) 37 cmi bulunca şant ameliyatına alındı(o ara çekilen mrda omurilikte kistik sıvı vardı ve beyincik sarkması şüphesi)Şant Ameliyatımızı yine aynı doktor Sivas Medicana Prof. Dr. Mustafa Gürelik yaptı.şükürler olsun başarılı geçti.Şimdilk bir problem görülmüyor.Daha sonra çekilen mrda beyincik sarkması kesinlikle yok dedi doktorumuz ve omurilikteki sıvıda azalma olmuş.Şant etkiliyormuş sanırım.ben beden eğitimi mezunuyum okulda fizik tedavi ve rehabilitasyon dersimiz vardı ara ara Pera ya hareketler yaptırıyorum tek tek ayak parmaklarını vs kontrol ediyorum sıkıntı yok şimdilik.Sizce fizik tedaviye gitmeli miyim.şuan ayaklarda sıkıntı yok ama ne derece güç var bilmiyorum kendini ayaklarından itebiliyor.elleri yumruğu gayet normal.ürolojiye böbrek ultrasonuna göz kulak doktorlarına gittik.Öneriniz varsa eksik kontrollerimiz 6.ay kontrollerimizde eksiğimizi tamamlarım.
Hemen hemen birçok konuyu okudum diyebilim.Sayenizde daha bilgili bir anneyim çok eksiğim olsa da.Herkese paylaşımları soru ve cevapları için çok teşekkür ederim.Umarım en sıkıntısız en en rahat şekilde yaşasın herkes nazarx

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2018, 10:44 »
Beyin cerrahisiyle beraber yürütülmek üzere, pediatrik üroloji ve pediatrik nöroşirurji branşlarında da periyodik kontrollere başlayın ki olası mesane ve böbrek problemlerinin gelişmesi durumunda gardınızı zamanında alabilesiniz. Ayaklarda bir anormalllik olursa öncelikle gergin omurilik durumu söz konusu mu diye beyin cerrahisinde baktırın sonra da pediatrik ortopediye başlarsınız. Biz fizik tedaviye 2 yaşında başlamıştık. Daha erken dönemde de başlanabilir. Zaten beden eğitimi mezunuymuşsunuz doğru zamana karar verebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2018, 03:01 »
çok teşekkür ederim böyle hassas bir konuda yardım edenve doğru yönlendiren insanlar iyi ki varsınız.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      73.33%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2018, 11:28 »
Aramıza hoşgeldiniz geçmiş olsun.Anlattıklarınıza göre bebeğiniz iyi durumda.Hasan beyin dediği gibi gerekli kontrolleri yaptırın.Benim oğlum 9 yaşında İstanbul Cerrahpaşa Tıp fakültesinde doğdu ve ameliyatlarını orada oldu şantı var yürüyemiyor sonda kullanıyor bezleniyor.Biz 9.ayda fizik tedaviye başladık ama pek ilerleme olmadı.Bebeklerde kemikler zayıf olduğu için fizik tedavi sırasında bacak kırılması oluyor sıklıkla benim oğlumun da 2 kere kırıldı buna dikkat edin.Sitemiz Spina Bifida konusunda zengin bilgi içeriğine sahip,hepimiz buradan çok şey öğrendik öğrenmeye de devam ediyoruz.Ne yazık ki üyelerimizin kalıcı olma sorununu yaşıyoruz.Aktif bir üye olmanız dileği ile tekrar geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2018, 02:41 »
Üroloji ve nefroloji kontrollerini asla ihmal etmeyin. Hayati önem arz ediyor. Latex alerji testi yaptırmanızı öneriyorum. Bebeklikten itibaren fazla kilo aldırmamaya özen gösterin. Bizler için kilo,hareketlerimiz kısıtlı olduğu için  çok daha kötü oluyor.Maalasef aldığımız kaloriyi yakamıyoruz. Bu da zamanla hareketlerimizi daha kısıtlı hale getiriyor. Çocuğunuz ve kendiniz için psikolojik yardım almanızı öneriyorum. Çünkü çok yıpratıcı süreçlerden geçiyoruz. Çocuklukta yaşanan hiçbir olay insanın hafızasından silinmiyor. Siz de almalısınız Çünkü anne-baba için engellik durumu ilk defa karşılaştığı sorunları çok daha farklı, diğer çocuklardan farklı büyüyecek çocuğu kabullenme o çocuğu psilolojik olarak engelli bir yaşama hazırlama süreci geçirirken psikolojik sorunlarıyla nasıl baş edileceğinin öğrenilmesi gerekir. Okula başladığı zaman göz ve kulak muayenesini tekrar yaptırmanızı öneriyorum. Bu tür problemlerin olması okul başarısını etkiler. Fizik tedaviye en kısa zamanda başlamanızı öneriyorum. Geçmiş olsun.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2018, 03:26 »
Öncelikle hoş geldiniz...الله kolaylık ve sabir versin uzun ve meşakatli bir yol sizleri bekliyor ancak zamanla her şey rutin bir hal alacak ve bütün olanlara nasıl yetişebildiginize siz bile inanamayacaksınız.Arkadaşlarım söylenecek her şeyi yazmışlar siz de maşallah bilinçlisiniz ve daha çok şey öğreneceksiniz inşallah.Umarım her şey yolunda gider.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2018, 06:00 »
Aramıza hoşgeldiniz geçmiş olsun.Anlattıklarınıza göre bebeğiniz iyi durumda.Hasan beyin dediği gibi gerekli kontrolleri yaptırın.Benim oğlum 9 yaşında İstanbul Cerrahpaşa Tıp fakültesinde doğdu ve ameliyatlarını orada oldu şantı var yürüyemiyor sonda kullanıyor bezleniyor.Biz 9.ayda fizik tedaviye başladık ama pek ilerleme olmadı.Bebeklerde kemikler zayıf olduğu için fizik tedavi sırasında bacak kırılması oluyor sıklıkla benim oğlumun da 2 kere kırıldı buna dikkat edin.Sitemiz Spina Bifida konusunda zengin bilgi içeriğine sahip,hepimiz buradan çok şey öğrendik öğrenmeye de devam ediyoruz.Ne yazık ki üyelerimizin kalıcı olma sorununu yaşıyoruz.Aktif bir üye olmanız dileği ile tekrar geçmiş olsun.
teşekkür ederim.aslında çok fazlasını bekliyorduk hamilelikte anlatılana göre...ama edindiğim bilgilere göre böyle de kalmayacağı ortada :( Uzun süredir takip ediyorum çok şey öğrendim herbirinizden الله razı olsun.ama üye olmak yeni aklıma geldi nedense.Rabbim hepimize bol sağlık şifa versin inşallah yanında sabır huzur ve  maddiyat...

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2018, 06:05 »
Üroloji ve nefroloji kontrollerini asla ihmal etmeyin. Hayati önem arz ediyor. Latex alerji testi yaptırmanızı öneriyorum. Bebeklikten itibaren fazla kilo aldırmamaya özen gösterin. Bizler için kilo,hareketlerimiz kısıtlı olduğu için  çok daha kötü oluyor.Maalasef aldığımız kaloriyi yakamıyoruz. Bu da zamanla hareketlerimizi daha kısıtlı hale getiriyor. Çocuğunuz ve kendiniz için psikolojik yardım almanızı öneriyorum. Çünkü çok yıpratıcı süreçlerden geçiyoruz. Çocuklukta yaşanan hiçbir olay insanın hafızasından silinmiyor. Siz de almalısınız Çünkü anne-baba için engellik durumu ilk defa karşılaştığı sorunları çok daha farklı, diğer çocuklardan farklı büyüyecek çocuğu kabullenme o çocuğu psilolojik olarak engelli bir yaşama hazırlama süreci geçirirken psikolojik sorunlarıyla nasıl baş edileceğinin öğrenilmesi gerekir. Okula başladığı zaman göz ve kulak muayenesini tekrar yaptırmanızı öneriyorum. Bu tür problemlerin olması okul başarısını etkiler. Fizik tedaviye en kısa zamanda başlamanızı öneriyorum. Geçmiş olsun.
çok teşekkür ederim.aslında alerji konusunu geçen ay öğrendim ve kızım 6 aylık kauçuk emzik kullanıyoruz.sanırım kauçuk malzemelere karşı oluyormuş alerji.keşke daha önce bilseydim uamrım sonradan gelişmez :( Rabbim yardımcımız psikoloji kısmını kesinlikle yardımsız aşamayacağım sanırım düşünceniz bilgileriniz için çok tşk ederim hepimiz için güzel olsun herşey ...

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Bizde artık sizinleyiz
« Yanıtla #8 : 04 Temmuz 2018, 06:11 »
Öncelikle hoş geldiniz...الله kolaylık ve sabir versin uzun ve meşakatli bir yol sizleri bekliyor ancak zamanla her şey rutin bir hal alacak ve bütün olanlara nasıl yetişebildiginize siz bile inanamayacaksınız.Arkadaşlarım söylenecek her şeyi yazmışlar siz de maşallah bilinçlisiniz ve daha çok şey öğreneceksiniz inşallah.Umarım her şey yolunda gider.
merhaba çok teşekkür ederim :)
Umarım hepimizi bu yolda çok güzel günler bekliyordur.
herkese çok çok teşekkür ederim her birinizden çok değerli bilgiler ediniyorum
Rabbim hepimize yavrularımıza bol sağlık şifa versin inşallah

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Bizde artık sizinleyiz Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Artık engelli çocuklar da mobilize olabilecek none Yanıt: 2 - Gösterim: 1892 - none bolubeyi Yabancı bir internet sitesinde engelli çocuklara mobilizasyon sağlamak için yapılmış araçlara rastladım ve sizlerle paylaşmak is... Devamı...
none Biriciğim dönüyo artık =) none Yanıt: 11 - Gösterim: 4467 - none Derin Bugün çok mutlu oldum kızım ilk kez sırtüstü pozisyondan yüzükoyun pozisyona geçti.Çok mutluum kelime bulamıyorum anlatacak. Devamı...
none Meleğim'in dişleri var artık :))) none Yanıt: 9 - Gösterim: 3980 - none Derin Bu hafta bizim için yeniliklerle geçiyo arkadaşlar.Kızm 11 aylık oldu ve bugün alttan iki dişini birden patlatmış çok sevindim.P... Devamı...
none Mustafa Yiğit artık 20 aylık ve koşuyor none Yanıt: 6 - Gösterim: 3208 - none tulin merhaba herkese; daha önce yazma fırsatı bulamadım hem oğlumun durumundan,hemde çalışor olmamdan kaynaklanan bir durum bu ama ar... Devamı...
none Çocuğunuzun Saç Kesimleri Artık Savaş Olmasın none Yanıt: 0 - Gösterim: 750 - none kosovalı BİR ANNE-BABANIN BERBER MACERASI…Çocuğunuzun Saç Kesimleri Artık Savaş Olmasın… Yeni anne-babalar, -çocukları kız olsun-erkek ol... Devamı...
none Biz de sizinleyiz none Yanıt: 18 - Gösterim: 3806 - none umut2009 Hasta oğlumuz UMUT ile beraber aranızdayız. İnşallah sevginizle şifa buluruz, sevgimizle sizlere şifa kaynağı oluruz. Devamı...
none Artık hep burdayız none Yanıt: 14 - Gösterim: 4739 - none berfin ece Selam arkadaşlar. 6 ay gibi uzun bi süreden sonra herkese merhaba. Artık yeni evimizdeyiz. Tekrar neti açtırdık. Zaman zaman bak... Devamı...
none Artık emekliyoruz none Yanıt: 16 - Gösterim: 5326 - none mert aydin Bayramda Burdur'a memleketine gitti. Oğlum oranın havasından mıdır ne Mert asker gibi sürünmeye basladı. İstediği şeyi yapabiliy... Devamı...
none Bizde okullu olduk. none Yanıt: 12 - Gösterim: 2027 - none tubanur Sipina Bıfıdalı olarak sorunlarımız çok olduğundan İlk Okula Tuba baslayamamıstı 1 ay once evde eğıtım alablmemız ıcın rapor cık... Devamı...
none Artık bir pedagogumuz olacak... none Yanıt: 3 - Gösterim: 977 - none nazlı hilal Uzun süredir düşündüğümüz bir şeydi. Bu zamana kadar kendimizce hep yanında olduk kızımızın. Artık büyüyor büyüme evresinde iste... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com