trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina Bifida okülta  (Okunma sayısı 401 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      17.78%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina Bifida okülta
« : 20 Ağustos 2018, 17:28 »
Merhaba doğumdan sonra oğlumun kapalı Spina Bifida olduğunu öğrendik.oğlumun omurga açıklığı sırtında belinde ve sakralde neredeyse hepsi.çok zor günler geçiriyorum ne kadar zormuş Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.beyin cerrahları 3 aylıkken getirmemi söylediler kapanabilir dediler şuan normal bi bebekten hiç bir farkı yok[utoff] 2,5 aylık olduk. Gelecekte neler yaşıcaz bilmiyorum ama internetten araştırma yaptığımda dünyam kararıyor.okülta olması iyi diyorlar ama boydan açıklık olması çok korkutuyor beni.bizim gibi durumda olan varmı?

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2018, 16:15 »
Oculta genellikle ameliyat gerektirmeyen bir durum...Bazı durumlarda ameliyat gerekebilir. Beyin cerrahi duruma göre karar verir. Üroloji,nefroloji,f izik tedavi,ortopedi göz hastalıkları bölümlerine kontröl amaçlı gitmenizi öneriyorum. Oculta genellikle sorun çıkarmaz. Ama yine de kontrol amaçlı gitmenizi öneriyorum. Geçmiş olsun.

• Verimlilik:
      17.78%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2018, 02:42 »
Evet Ayşe hanım 3 aylık olmamıza 2 hafta kaldı tomografi çekilecek ve beyin cerrahı ona göre yol gösterecek bize.Sinirler yukarı çekilirse bi sorun çıkmaz dedi doktor.gergin omurilikten bahsediyor sanırım.ama bu Spina bifidada ne kadar mümkün bilemiyorum.Rabbim kimseyi korktuklarına uğratmasın inşallah.

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2018, 01:22 »
Merhaba doğumdan sonra oğlumun kapalı Spina Bifida olduğunu öğrendik.oğlumun omurga açıklığı sırtında belinde ve sakralde neredeyse hepsi.çok zor günler geçiriyorum ne kadar zormuş Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.beyin cerrahları 3 aylıkken getirmemi söylediler kapanabilir dediler şuan normal bi bebekten hiç bir farkı yok[utoff] 2,5 aylık olduk.gelecekte neler yaşıcaz bilmiyorum ama internetten araştırma yaptığımda dünyam kararıyor.okülta olması iyi diyorlar ama boydan açıklık olması çok korkutuyor beni.bizim gibi durumda olan varmı?
Güzel haberlerini bekliyoruz canım umarım küçük büyük hiçbir sıkıntı çıkarmayacak sonuçlar Ardam için.kucağıma aldım duruşu ayak tutuşu kol gücü gelişimi gayet güzel maşallah binlerce

• Verimlilik:
      17.78%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2018, 15:06 »
Sağol bitanem inşallah.Rabbim perama ardama ve diğer tüm sipina  bifidalı yavrulara en güzel şifayı versin inşallah.اللهtan Ümit kesilmez🙏🙏

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2018, 10:02 »
Aramıza hoş geldiniz geçmiş olsun.İlk zamanlar hastalığın neyin ne olduğunu bilmeden insan zor zamanlar geçiriyor.Sonra yavaş yavaş rutine dönüyor.9 yaşına girdi oğlum daha dün gibi.İnşallah güzel gelişmeler olur.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      17.78%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2018, 12:16 »
Hoşbulduk sizede geçmiş olsun.sizinkinin durumu nedir kapalı spina bifidamı?gerçekten bu duruma alışmak çok zor neler yaşıcaz ne olacak bu tedirginliklerle beklemek çok daha zor.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.derdi veren dermanıda verir inşallah.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2018, 08:18 »
Sırtında kese ile doğdu,20.gün kese ameliyatı,3 aylık iken şant ameliyatı,6 aylık iken inmemiş testis ameliyatı,5 yaşında ortopedi ameliyatı,geçen yıl mesaneden böbreğe kaçak olduğu için bir operasyon geçirdi.İdrarını sonda ile boşaltıyoruz.Bezleniyor,yürüyemiyor fizik tedavi ve diğer kontrollere devam ediyoruz.İlkokul 3.sınıfa gidiyor.
Sizin gibi bizde çok endişeler yaşadık,الله kolaylığını veriyor bir şekilde.Çok zeki,çok akıllı,çok sevimli  ve bilmiş oluyorlar. koxxxmik. Galeriden ve hastalarımız bölümlerinden yaşadıklarımızı inceleyebilirsiniz.
Tedavisini ihmal etmeyin,sorumluluklarınızı yerine getirin ve اللهa tevekkül edin.
Yavrucuğum! Namazı kıl, iyiliği emret, kötülükten vazgeçirmeye çalış, başına gelenlere sabret. Doğrusu bunlar, azmedilmeye değer işlerdir.Lokman suresi 17.ayet

• Verimlilik:
      17.78%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2018, 12:17 »
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun zor bir sınav ama mükafatıda büyüktür elbet.bize kontrollerde herşey iyi dediler Doğumdan sonra öğrenmek çok yıprattı zor günler geçiriyorum ama sizler gibi zamanla bu duruma alışacağım inşallah.Rabbim neylerse güzel eyler çok teşekkür ederim

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

none
Spina Bifida okülta
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2018, 17:16 »
Hamileliğin 8.ayında söylendi bize o güne kadar 5 doktora muayene olduk hiçbiri bahsetmedi.Şok olmuştuk ertesi Akşam doğum oldu sezaryenle.Hastaneden 15 gün sonra çıkabildik ve hastalığın ne olduğunu ancak o zaman araştırabildik.Spina bifidalı olup ayrıca solunum cihazına bağlı olanlar,yutma refleksi gelişmemiş karnından beslenen çocuklar daha ağır vakalar var.الله kolaylığını veriyor bir şekilde,moralli olmak lazım.Endişeye,vesveseye kapılmamak,kötümser olmamak gerekiyor.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina Bifida okülta Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina bifida none Yanıt: 3 - Gösterim: 20101 - none hazalım TedaviSpina bifidalı kişiler hasta değildirler. Ama vücudun bazı organlarında sorunları olabilir. En çok sinir sistemi (beyin ve... Devamı...
none spina bifida none Yanıt: 10 - Gösterim: 6529 - none gülüm çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim benim sorunum yiyenim ile ilgili  problemini yazayım bilgi verirseniz çok s... Devamı...
none spina bifida none Yanıt: 1 - Gösterim: 2464 - none burak5445 hocam ilk sorum şu olucak ben 1994 te spina bifida lı dogdum belimdeki çıkntı düzelirmi normale gelebilme ihtimali warmı. 2. sor... Devamı...
none Spina bifida okülta ve sırt ağrısı none Yanıt: 11 - Gösterim: 8732 - none derman Merhaba 7 yaşında ki kızımın sırt ağrıları şikayeti ile dün devlet hastanesi fizik tedavi polikliniğine başvurdum. Çekilen röntg... Devamı...
none Spina Bifida? none Yanıt: 1 - Gösterim: 4738 - none Erdinc Spina bifidaDie Spina bifida bedeutet einen fehlenden Verschluss des Wirbelbogens überunterschiedlich viele Wirbelkörper. Ursach... Devamı...
none What is spina bifida none Yanıt: 1 - Gösterim: 2314 - none Erdinc Spina bifida, a disease that is observed in newborns, which is in a developmental disorder of the spinal cord. Occurs during the... Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 3 - Gösterim: 2483 - none meyrn Bebeğimin belinde böbrek seviyesinden başlayan sakral bölgeye kadar meningomiyosel, hiper ventürükomegali ve hidrosefali var. Eş... Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 22 - Gösterim: 9979 - none emrsrfgl Herkese merhabalar ve acil şifalar. Ben Emre Şerefoğlu eşim altı aylık hamile ve biz bu ayki kontrolleri sonucu bebeğimizde spin... Devamı...
none Spina Bifida none Yanıt: 10 - Gösterim: 6180 - none sibelsuslu Ben 23 yaşında bir bayanım. Spina bifidalıyım ve normalde bel kısmında bi açıklık olması gerekirken bende yok sadece bir şişlik ... Devamı...
none Spina Bifida none Yanıt: 17 - Gösterim: 5542 - none meyrn Bizim bebek ayın 26 sında doğdu. Meningomiyoseli onarıldı. Fakat hidrosefali için şant takılacağı zaman ateşi çıkmaya başladı. B... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com