trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Teşhis  (Okunma sayısı 44 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      4.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Teşhis
« : 04 Aralık 2018, 12:05 »
Merhaba ben Ubeyd 22 yaşındayım. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 1 ay önce ense kökü ağrısından doktora gittim. Doktor bana B.Tomografi ve röntgen çektirmemi söyledi ve sonuçları dün aldık. Doğuştan gelen Spina Bifida yani belimde boşluk olduğunu söyledi. Birde sinirlerle alakalı bir şey var mı diye MR istedi. (henüz çekinmedim) Daha düne kadar böyle bir şeyden dahi haberim yoktu. Annem hamilelikten hemen sonra Folik Asit ilacı kullanmış 3 ay. (Doktor istemiş). Annemin söylediğine göre çekilen ultrasonlar da (Spina Bifida) böyle bir şey söylenmemiş. Gel gelelim işin aslına size sorum. Bana bunu anlatır mısınız ? Bu bir hastalık mıdır ? Yaşam kalitesini engeller mi ? İleride ne tür zorluklarla karşılarım ? Neler yapmam gerekir ? Devlet hastanesinde öğrendim bu konuyla ilgilenen hastanelere gitmem gerekir mi ? Ayrıca bana tavsiyeleriniz benim için çok değerli olacaktır. Tüm hastalarımıza şifalar dilerim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      84.44%

none
Teşhis
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2018, 12:28 »
Öncelikle folik asidin hamilelikten sonra değil hamilelikten önce kullanılması gerekli. Spina bifida genellikle mesane fonksiyonlarını ve dolayısıyla da böbrekleri etkilediğinden tedbiren mesane ve böbrek fonksiyonlarınızın bir üniversite hastanesinin üroloji ana bilim dalında incelenmesinde fayda var. Bir sıkıntı varsa iş böbrek yetmezliğine gitmeden tedbir alırsınız. Ensenizdeki ağrıdan belinizdeki problemden kaynaklandığını sanmıyorum. Ona ayrıca baktırırsınız. İlerde spina bifida nedeniyle omuriliğin çevre dokuları yapışmasıyla meydana gelen gergin omurilik durumu oluşması söz konusu olabilir ancak boy uzama yaşınızın geçmesi nedeniyle bu küçük bir ihtimal. Eğer ki önceden oluşmuşsa ensenizdeki ağrı bundan kaynaklı olabilir. Gergin omurilik durumu ilerde hastayı felce kadar götürebilecek riskli bir gelişimdir. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      4.44%

none
Teşhis
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2018, 12:36 »
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. En yakın zamanda ürolojiden randevu alıp gideceğim. Ense kökü için gitmiştim yukarıya yazmayı unutmuşum. Servikal lordozda düzleşme var. Ense ağrımın sebebiymiş. Hatta ben size doktor raporumu yazayım.
Doktor Raporu : Servikal lordozda düzleşme. · Vertebralarda bütünlük kaybı izlenmedi. · Sakrum düzeyinde orta hatta spina bifida ile uyumlu füzyon defekti.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Teşhis Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none 21. Hafta - Teşhis: Spina Bifida none Yanıt: 35 - Gösterim: 22950 - none bedri Merhaba arkadaşlar. Biz de spina bifidayla henüz tanıştık. Eşim 21 haftalık gebe. Geçen hafta ayrıntılı ultrasonda bebeğimizin s... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com