trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kızımızda spina bifidanın hangi çeşidi var yardım !  (Okunma sayısı 264 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      15.56%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Selamun aleyküm eşim 18+2 günlük hamile iki gün önce detaylı ultrasonda spina bifida teşhisi konuldu kızımızda lemon sign bulgusu var dediler beyincik geri yatmış dediler ve lumbosakral bölgede 4 -5 segmentinde açıklık var dediler sizce hangi evre yada çeşidi yardımcı olursanız sevinirim...

• Verimlilik:
      15.56%

Bilgi verebilicek kimse yokmu

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      40%

Merhaba. Kafatasında gelişim bozukluğu olduğu ve L4 - L5 seviyesinde spina bifidası olduğu söyleniyor. Spina bifidanın çeşidi belirtilmemiş. Kafatasındaki problemler nedeniyle hidtosefali gelişmesi de muhtemel. Pediatrik nöroşirurji, pediatrik üroloji, pediatrik ortopedi ve nefroloji branşlarının bulunduğu bir üniversite hastanesinde doğumu gerçekleştirip, doğum sonrası takiplerine ve tedavisine başlanması gerek. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      15.56%

Lemon sign bulgusu var ama lateral ventrikül ölçümü normal çıktı daha ilerkii safada genişleyebilirmi

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      40%

2 yaşına kadar gelişmezse daha sonra gelişmesi pek muhtemel değil.

• Verimlilik:
      15.56%

L 4 L5 te ne gibi engeli olabilir kızımızın

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      40%

Bu konularda sitede epeyce bilgi var. Tekrar tekrar yazmak istemiyorum.

• Verimlilik:
      15.56%

Eyvallah sağolasın

• Verimlilik:
      15.56%

Marmara eğitim araştırmaya gitmek istiyoruz hangi bölüme hangi doktora sıra almalıyız

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kızımızda spina bifidanın hangi çeşidi var yardım ! Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina bifidanın omurilik filmi ile tesbiti none Yanıt: 1 - Gösterim: 94964 - none bolubeyi Devamı...
none Spina bifidanın doğu anadoludaki durumu none Yanıt: 13 - Gösterim: 5021 - none bolubeyi Spina Bifidanın Doğu Anadoludaki DurumuGiriş/Amaç: Bu çalışmada bölgemizdeki spina bifidalı (SB) hastaların sorunlarının belirle... Devamı...
none Spina bifidanın kazandırdıkları none Yanıt: 28 - Gösterim: 11008 - none bolubeyi Şimdiye kadar hep spina bifidanın zorluklarından, getirdiği problemlerden bahsettik. Bunların yanında acaba size kazandırdıkları... Devamı...
none Spina bifidanın tedavisi mümkün mü? none Yanıt: 7 - Gösterim: 19751 - none lotus Sayın hocam 1976 yılında  spina bifidalı olarak doğmuşum. Belimde (kuyruk sokumunun bir santim üstü) açıklık varmış üzeri bir za... Devamı...
none Spina bifidalı çocuklar hangi tür walker kullanırlar? none Yanıt: 4 - Gösterim: 3641 - none seyfullahgalip oğlum 3 yaşında şu an düz walker kullanıyor. Ancak daha önce ters walker kullanıyordu ve şimdikinde daha rahat yürüyordu. Ancak ... Devamı...
none Hangi Yaşta Hangi Oyuncak? none Yanıt: 0 - Gösterim: 799 - none kosovalı Hangi yaşta hangi oyuncak?Oyuncaklar çocuklarda zihinsel ve bedensel gelişime katkı sağlayan önemli araçlar. Peki, hangi yaşta h... Devamı...
none Spina Bifidanın Tedavi Maliyeti none Yanıt: 18 - Gösterim: 4908 - none bolubeyi Amerika'da yağılan bir araştırmanın sonucuna göre Amerika'da her yıl, yaklaşık 1500 bebek spina bifidalı doğuyor. Spina bifida h... Devamı...
none Spina bıfıda menıngyomselli kızım için yardım none Yanıt: 11 - Gösterim: 4138 - none BLACK Öncelikle herkese merhabalar.الله c.c. herkese acil şifa versın. Benim sorum. 2010 yılında doğan 3,5 yasında kızım spina bifidal... Devamı...
none Hidrosefali ve Meningomylosel Hastası için Hangi Fakülte Hastanesi - Acil Yardım none Yanıt: 22 - Gösterim: 7711 - none merttamer Değerli Admin ve Dostlar,       Hidrosefali ve Meningomylosel hastası, 5. ayına girmek üzere olan bir kızım var. 2 defa Şant ve ... Devamı...
none Wolker yardım none Yanıt: 11 - Gösterim: 2807 - none togrul28 Merhaba spinabifida ailesi. Yıllar ne kadar da tez geçıyor. Zeynebim artık 4 yaşına girmiş durumda. Önceleri çok tedirgindik nas... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com