trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Hamilelik sürecinde anneye nasıl yardım edebiliriz?  (Okunma sayısı 395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Gelinim 27 haftalık hamile,meningosel veya myelominengosel olduğu ultrason sonucunda söylendi.Kızım perişan,ağlıyor,uyuyamıyor,kilo veriyor.Öğrendiği için pişman,korkuyor.Yardım edin ne yapayım nasıl ruhunu rahatlatabilirim?İnançlı mümin bir aileyiz

• Verimlilik:
      0%

Merhabalar bende 1 buçuk senelik evliyim ve 27 haftalik gebeyim aynı tehşis bana da konuldu ayrica hidrosefalisi kifozu beyin sarkmasi gibi bircok rahatsizlik daha ilk ögrendigimde bende cok etkilendim 4 yıllık hoca olmama rağmen Gelininize tavsiyem bol bol dua etmesi namazlarini kılması veunutmasin ki rabbim kuluna zulum etmez eger bizlere ve o sabilere böyle bi imtahan yazdiysa vardir bir hikmeti . Size tavsiyem yanında bu konuyu çok fazla açıp onu üzmemeniz ve ögrenmeden önce nasilsaniz yine öyle davranmaniz emin olun rahatlıcaktir ...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%

Böyle durumlarda tıp gebeliğin sonlandırılmasını tavsiye etmekte. İnançların gereği daha farklı olabilir. Doğumun gerçekleşmesi durumunda hasta için ömür boyu sürecek bir tedavi süreci başlamakla beraber aile maddi ve manevi yıkıma uğrayacaktır. Karar ailelerin. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Gebelücretsiz psikolog yardımı olmalı,hem anneye hem de karşılıklı iki aileye..koruyucu hekimlik ülkemizde inşallah oluşur,yaygınlaşır.Bende engelli bir çocuğa sahip ve sonrasında Rabbim e gönderen anneyim.Gebeliğe elbette devam ama gelişen bu panik atak beni de çaresiz koyuyor.

• Verimlilik:
      0%

Merhabalar bende 1 buçuk senelik evliyim ve 27 haftalik gebeyim aynı tehşis bana da konuldu ayrica hidrosefalisi kifozu beyin sarkmasi gibi bircok rahatsizlik daha ilk ögrendigimde bende cok etkilendim 4 yıllık hoca olmama rağmen Gelininize tavsiyem bol bol dua etmesi namazlarini kılması veunutmasin ki rabbim kuluna zulum etmez eger bizlere ve o sabilere böyle bi imtahan yazdiysa vardir bir hikmeti . Size tavsiyem yanında bu konuyu çok fazla açıp onu üzmemeniz ve ögrenmeden önce nasilsaniz yine öyle davranmaniz emin olun rahatlıcaktir ...
Ayşe hanım Rabbim sizi umduklarınıza nail,korktuklarınızdan emin etsin.

• Verimlilik:
      0%

Özel degilse neddn kaybettiginizi ne kadar yaşadigini ögrenebilirmiyim

• Verimlilik:
      0%

Gebeliğimin hiç bir evresinde engelli olduğuna dair bulgular yoktu.3 lü test denen zımbırtıları bile yaptırdım.Söylenilen şekilde beslendim hareket ettim.4 mayıs 2005 te özel bir hastanede şizensefali sendromlu bir kız çocuğu dünyaya getirdim.Yarık dudak yarık damak,orta hat defekti de vardı.En ağır tabloyla dünyaya geldi.8 ay 9 gün yaşattı Rabbim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      37.78%

Aramıza hoş geldiniz,geçmiş olsun. Bu tip hastalıklarda bizimde yaşadığımız ilk tepkileri kızınız yaşıyor.
Daha önce adını duymadığınız bir hastalıkla bebeğinizin doğacağını bilmek,inançlı bile olsa çoğu insanı fena halde sarsıyor,bende aylar süren bir kabullenme süreci yaşadım babası olarak. Hamdolsun derdini veren الله dermamınını da veriyor,çaresiz bırakmıyor. 6 ameliyattan sonra oğlum geçen ay 11 yaşına girdi,tam anlamıyla evimizin neşesi. İlkokul 4. sınıfa gidiyor, galeriden Burak Eren konularına bakabilirsiniz. Bu sıkıntı sabır,inanç,imtihan gibi manevi duygular olmadan,اللهa sığınıp tevekkül etmeden aşılamaz.Maddi açıdan külfetli bir hastalık olduğu için bir üniversite hastanesinde doğum ve takipli olmanızı öneririm. Biz Cerrahpaşa Tıp'da takipliyiz. Son olarak burada her zaman paylaştığım,benim çok sevdiğim bir ayeti paylaşıyorum:
"Yavrucuğum! Namazı kıl, iyiliği emret, kötülükten sakındır. Başına gelenlere sabret, çünkü bunlar, azmedilmeye değer işlerdendir." Lokman suresi 17. ayet
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Çok geçmiş olsun anne ve baba için zor bir süreç ama anneler yükün daha ağır tarafını kaldırdığını eklemeliyim...
Aile olarak eş dost akraba herkesin desteği lazım anne yanında sözlü ahlar vahların hiçbir faydası olmadığı gibi üstüne anneye psikolojik olarakta çöküntü olur. Bebeğin doğumunda ve şimdi ki süreçte desteğinizi eksik etmeyin...
Güçlü durmasını ve imtihan dünyasında Rabbim'in imtihanı olduğunu söyleyin.
İnanç bizi güçlü tutar ve içimiz de gizli bir güç bizi güçlü kılar her zaman.
Ben her zor durumda Rabbim'e sığındım ve atlattım o zor dönemleri.
Çok geçmiş olsun az hasarla inşallah bebeğinizi kucağınıza alırsınız.
Ve elbette bu süreçte çok iyi drlar ile görüşün bebeğin en iyi seviye de olması için iyi dr iyi hastahane şart
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Hamilelik sürecinde anneye nasıl yardım edebiliriz? Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Tak Ödemeleri Hakkında Yardım none Yanıt: 12 - Gösterim: 5362 - none berfin ece arkadaşlar berfin günde 5 kere tak kullanıyo.yeşilkartlı olduğumuz için para konusu sıkıntılı oluyo.aylık 235 lira tutuyo.yeşilk... Devamı...
none Sağlıklı hamilelik için izlenmesi gereken 10 adım none Yanıt: 1 - Gösterim: 1467 - none bolubeyi Sağlıklı hamilelik için izlenmesi gereken 10 adım http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?action=downloads;sa=view;=32 Devamı...
none Yardım lütfen none Yanıt: 15 - Gösterim: 8007 - none draft19 Selam arkadaşlar. Benim oğlum henüz iki haftalık. Spina Bifida ve hidrosefalli teşhisi kondu. Ayaklarındada sorun var. Oğlum şu ... Devamı...
none Bir konuda yardım lütfen none Yanıt: 14 - Gösterim: 13297 - none v.i.p Merhabalar. 5 yaşında spina bifidalı (opera meningomiyesel) bir oğlum var. Doğdugu gün şant takıldı ve kese tamiri yapıldı. Ayak... Devamı...
none Lütfen yardım edin none Yanıt: 8 - Gösterim: 3461 - none nurefsan Merhaba herkese iyi akşamlar. İstanbul'da Nurefşan'ı gösterebilecek bir doktor bulamayınca Ankara'ya geldim. Bugün hacettepeye r... Devamı...
none Lütfen yardım edin none Yanıt: 9 - Gösterim: 4360 - none jakulta İyi günler arkadaşlar 29. Yaşındayım 1999 yılında hacettepe hastanesinde agumentasyon sistoplasti yapılarak mesanem büyütüldü. G... Devamı...
none Tecrübeli Annelerden Yardım none Yanıt: 54 - Gösterim: 11967 - none Tuğbam Arkadaşlar Tuğba'yı bugün acile götürdüm. Hava verdiler antibiotik verdiler ben anlamıyorum okadar sıcak tutuyorum biyere çıkarm... Devamı...
none Lütfen Yardım none Yanıt: 21 - Gösterim: 7974 - none ameyt ben meningomyolosel hastasıyım mesane büyütme ve delik açma operasyonları nasıl sonuç verir iyileşme süresi ve kesin çözüm mü bi... Devamı...
none Wolker yardım none Yanıt: 11 - Gösterim: 3555 - none togrul28 Merhaba spinabifida ailesi. Yıllar ne kadar da tez geçıyor. Zeynebim artık 4 yaşına girmiş durumda. Önceleri çok tedirgindik nas... Devamı...
none Gergin omurilik sendromunda hamilelik süreci none Yanıt: 2 - Gösterim: 1411 - none Niyhal Merhaba, Gergin omurilik sendromum var 27 haftalık hamileyim. Şuan için rahat geçiyor, sadece idrarımı kesinlikle tutamıyorum o ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com