trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Erkek bebekler neden daha iyi doğar?  (Okunma sayısı 21249 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Erkek bebekler neden daha iyi doğar?
« : 23 Temmuz 2008, 09:23 »
ERKEK BEBEKLER NEDEN DAHA İRİ DOĞAR ?

Harvard Toplum Sağlığı Okulu ve İsveç’teki Karolinska Enstitüsü uzmanları tarafından yapılan araştırmada, erkek bebeğe hamile kadınların daha fazla enerjiye ihtiyaç duydukları için daha fazla yedikleri belirlendi.

Araştırmaya göre, erkek bebeğe hamile bu kadınlar, kız bebeğe hamile kadınlara göre, yüzde 10 oranında daha fazla kalori, yüzde 8 oranında daha fazla protein yakıyor, daha yüksek oranda karbonhidrat ile yağlı hayvansal ve bitkisel besinler tüketiyor.

Harvard’da görevli salgın hastalıklar uzmanı Rulla Tamimi, normalde bir erkek bebeğin kız bebekten daha ağır doğduğunu, elde ettikleri bulguların bunun nedenini daha iyi anlamalarını sağladığını belirtti.

ABD’de, hamileliklerinin 3 ile 6 ayı arasında olan 244 kadının yedikleri üzerinde çalışan araştırmacılar, erkek bebek bekleyen kadınların, muhtemelen cenin testislerinin salgıladığı erkeklik hormonundan dolayı daha fazla enerjiye ihtiyaç ihtiyaç duyuyor, bu da kadını daha çok yemeğe teşvik ediyor.

Bununla birlikte, erkek bebeğe hamile kadınların, bebeğin cinsinin annenin kilosunu etkilememesi nedeniyle, diğer hamile kadınlardan daha fazla kilo almadıkları belirtildi.

Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

الله الله .... ilginç miş hakkaten....
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• EGEONUR
  • Yer:

Can'da 25 kilo aldım...Çok az değilmi...

Can 4 kilo doğdu 54 cm boy...

Efe'de az aldım ama ilk başlarda çok verdim.Efe erken doğdu ama 3,100 doğdu..48 cm boy...

İlginç bir saptama ama doğrudur herhalde...

• damla_su
  • Yer:

none
Erkek bebekler neden daha iyi doğar?
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2009, 02:06 »
hiç alakası yok bence ilk kızım 2.kg 197 gr doğmuştu 1 ay erken doğdu sadece kordondan beslenmişti amniyos sıvısını içememişti yemek borusundaki problemden dolayı.ikinci kızımda 55 ile hamile kaldım 63 le sonlandı ilk 4 ayda 65 kiloya çıktım son ayda 2 kilo verdim kızım 4002 gr ve 54 cm doğdu hastanede ben doğum yaptığımda kızımın rekorunu kıramamışlardı:)rabbime şükürler olsun

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Erkek bebekler neden daha iyi doğar? Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Daha fazla ne yapabiliriz? none Yanıt: 13 - Gösterim: 3274 - none muhammed Konu başlığımızda yazdığım gibi daha fazla ne yapabiliriz....Ben Muhammed'in giitiği rehabilite ile görüştüm ve kuruma gelen spi... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com