trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Ürodinami test sonucu  (Okunma sayısı 10813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• devogulo
  • Yer:

none
Ürodinami test sonucu
« : 04 Ağustos 2008, 13:58 »
YAPTIRMIŞ OLDUĞUM VİDEO ÜRODİNAMİ TEST SONUCUNU BANA YORUMLARSANIZ  ÇOK SEVİNECEĞİM.... AYRICADA DAHA ÖNCE BU  MESANE GENİŞLETMEAMELİYATINI(AUGMENTASYON SİSTOPLASTİ) OLAN ARKADAŞLARDA YARDIMCI OLURSALAR ÇOK SEVİNECEĞİM...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      11.11%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
: : Ürodinami test sonucu
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2008, 15:19 »
Anladığım kadarıyla mesane kasınızın anormal kasılmasından dolayı aşırı aktif bir mesaneniz var. Sık aralıklarla sıkışma hissi, gece kaçırmaları gibi belirtileri olabileceğini zannediyorum. Doktorunuz zaten mesane fonksiyonlarınızın bozuk olmasından dolayı oluşabilecek vezikoüreteral reflunun (VUR) böbreklerinizi bozmasını önlemek için tak uygulaması başlatmış. Mesane büyültme ameliyatları  vezikoüreteral reflunun (VUR) böbreklerinizi olumsuz yönde etkilenmemesi için yapılıyor. Kızım mesane büyültme ameliyatı (ileal augmentasyon)oldu. Konuyu doktorumuza sorduk. Umarım tez zamanda cevap verir.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• devogulo
  • Yer:

none
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2008, 15:28 »
ÇOK SAĞOLUN İLGİNİZ İÇİN... CEVABINIZI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM...İYİ ÇALIŞMALAR.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      11.11%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2008, 18:55 »
Kapasitesi fena olmayan ama basınçları yüksek mesane söz konusu. Eğer detrusitol yada spasmex ile basınçlar düşürülebilirse belki augmentasyon yapılması gerekmeyebilir. Tabii sizin ne kadar idrar kaçırdığınız, böbreklerinizin durumu, enfeksiyon olup olmaması gibi bir çok etmen daha göz önüne alınmalıdır. Geçmiş olsun. Saygılarımla. Doç. Dr. Oğuzhan Sarıyüce
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• devogulo
  • Yer:

none
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2008, 19:36 »
iyi akşamlar hocam....
geçen hafta yaptırdığım son tetkiklerde; bunlar kan ,idrar tahlili ve idrar kültürü ayrıca hepsinin sonuçları temiz çıktı... ben 3 yıllık bir hastayım ve bunun 2 yılında spasmex son 1 yıldırda detrusitol kullanıyorum ama mesane içi basıncı bir türlü düşüremedik... böbreklerin durumu ise şimdilik iyi görünüyormuş... kısacası bu aşırı mesane basıncı başıma ileride sorun açacak mı?  hocam birde şu anlattığım duruma ve göndermiş olduğum ürodinami sonucuna göre ameliyat olmam konusunda ne öneriyorsunuz...şimdiden ilginiz için çok sağolun...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Ürodinami test sonucu Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Üroloji test sonuçları none Yanıt: 21 - Gösterim: 3955 - none meteor ürodinami sonuçu: 22 yaşında mmc nedeniyle  opere ancak hiçbir ürolojik tedavi altında olmayan bilateral  reflüsü ve ateşli idra... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com