trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina bifidalı oğlum boyun ağrısı çekiyor  (Okunma sayısı 5797 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

iyi maşallah çok sevindim ...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

geçmiş olsun ağrılarının düzelmesine sevindim sıcak havlu koymanızı doktorunuzmu söyledi bilgilendirirseniz sevinirim

• Verimlilik:
      0%

umutun boyun agrısının sebebini sonunda ögrendik. kafasının arka kısmında beyincikte salkma oluşmuş oda omur ilik sıvısının dolaşımını engelledigi için boyun ve baş agrısına sebep olurmuş.  normal bi insanda da olan bişeymiş ama çocuk da oldugunu ilkez gördügünü tedavisinin ameliyatla mümkün oldugunu söyledi biz biraz daha beklemeyi tercih ettik başka biyerlere daha götürecegiz basit bir operasyon olmadıgını söyledi doktor biraz tedirgin olduk

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

umutun boyun agrısının sebebini sonunda ögrendik. kafasının arka kısmında beyincikte salkma oluşmuş oda omur ilik sıvısının dolaşımını engelledigi için boyun ve baş agrısına sebep olurmuş.  normal bi insanda da olan bişeymiş ama çocuk da oldugunu ilkez gördügünü tedavisinin ameliyatla mümkün oldugunu söyledi biz biraz daha beklemeyi tercih ettik başka biyerlere daha götürecegiz basit bir operasyon olmadıgını söyledi doktor biraz tedirgin olduk
Chiari

Spina bifida ile doğan bazı bebeklerde Chiari olarak bilinen sorun vardır. Beyindeki bu olay bunu keşfeden bilim adamının adıyla anılmaktadır. Chiari beynin alt kısmının omurga kanalı içine kayması demektir. Bu nedenle hidrosefali de gelişir. Şant takıldığında birçok insanda Chiari nedeniyle bir problem görülmez.

Chiari nedeniyle oluşabilecek sorunlar

Yutma güçlüğü

Solunum sorunları

Kol güçsüzlüğü

Boyun ağrısı

Bir MR filmi çekilerek ameliyat gerekip gerekmediğine karar verilebilir.

Bu tarife uyuyor. Geçmiş olsun. İnşallah bunu da atlatırız.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur الله şifalar versin

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

Öncelikle gecmiş olsun.Artık tıp ilerledıkce bır cok soruna cevap bulabiliyoruz.site üyelerimizden enverfurkan altındaş üyeninde boynunudan sık sık şikayet ettigi,boynunun sürekli agırdıgı,daha sonra sıcak masajlarla gectigi ancak belirli zaman sonra tekrar agırmaya başlaması sonucu yapılan tetkiklerde şantın kirecleme yaptıgı bu yüzden boşaltın borusu devir daim yapamadıgı tespit edilmiş olup şant degiştırılmiştır.Yani boyun agrısıda şantın calışmadıgının bır göstergesi sayılmaktadır.bilgilerinize...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina bifidalı oğlum boyun ağrısı çekiyor Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Ha gayret oğlum :) none Yanıt: 38 - Gösterim: 7167 - none Eyup Ensar Rabb'ime binlerce kere şükürler olsun, Eyüp Ensar artık ayakta istediği kadar desteksiz durabiliyor :) Bir adım atabiliyor, ikin... Devamı...
none oğlum 28 ekimde hacettepede kifoz ameliyatı olacak none Yanıt: 13 - Gösterim: 3458 - none esrakabas Oğlum 28 ekimde hacettepede kifoz ameliyatı olacak. Devamı...
none Bitmeyen baş ağrısı none Yanıt: 3 - Gösterim: 1032 - none Zeynep Yüsra İyi bayramlar. Kızım 4 yaşını doldurdu cok şükür. Kontrollerini Edirne Tıp Fakültesi Hastanesinde yaptırıyoruz. Beyin cerrahi, ç... Devamı...
none İyi ki doğmuş iyi ki varolmuş oğlum. none Yanıt: 4 - Gösterim: 475 - none muhammed Gece 12 ye kadar bekledim konu açan olmayınca kendim açayım dedim :)Paşam'ın doğum günü bugün.Daha dün gibi !küvezde izlediğim,... Devamı...
none Doğuştan bel açıklığı bel ağrısı none Yanıt: 0 - Gösterim: 53 - none apollo266 Merhaba arkadaşlar hepinizde olduğu gibi bende bel ağrılarım sonucu doktora gittim ve doğuştan bel açıklığım olduğunu öğrendim .... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com