trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Berra'mın genel durumu  (Okunma sayısı 50586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• hazal
  • Yer:

none
Ynt: berra mın genel durumu
« Yanıtla #20 : 25 Nisan 2008, 22:22 »
İnşallah Nida hanım الله sesinizi duysun çocuğunun yardımcısı olsun. Umutla bakın her zaman herşeyin hayırlısı. 

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      28.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
« Yanıtla #21 : 25 Nisan 2008, 23:49 »
Hayırlı olsun. Faydalı olacağına inanıyorum.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
: berra mın genel durumu
« Yanıtla #22 : 07 Mayıs 2008, 14:48 »
berra m yine huzursuz.çok kaşınıyor.neden oldugunu anlayamıyoruz.kahretsinki dok.. hiç bir işe yaramaz burdakilerin.artık kaşımaktan kanatıyor vücudunu yavrum.sizlerin çocuklarındada varmı böyle fazla kaşıntısı olan varsa lütfen bana yardım edin. uhu
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      28.89%

none
« Yanıtla #23 : 07 Mayıs 2008, 14:59 »
Kullandığınız bir ilaç varsa alerji yapmış olabilir. Ya da yediği içtiği bir şey alarji yapmış olabilir. Bir tıp fakültesinin dermotoloji polikliniğine götürüp muayne ettirmenizi öneriyorum. Kan değerleri normal mi baktırdınız mı yakın bir tarihte?

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #24 : 07 Mayıs 2008, 15:11 »
teşekkürler bolubeyi ama alerji olsa vücutta kızarıklık olmazmı hiç bişey yok kaşınmaktan yara oluyo vücudu ve kanıyo.ama hiç bir kızarıklıkyada bir belirti yok.deterjandan dediler kaç defa deiştirdim sütten dediler 2 gün kestim daha fazla ara veremeyiz süte kızım biraz sütkolikde:).ama tahlil falan yapmıyorlar.kan degeri yüksek veya düşük olursada neden olabilirmi kaşıntıya?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      28.89%

none
« Yanıtla #25 : 07 Mayıs 2008, 16:01 »
Kaşıntının sebebini araştırmak lazım. İllaki bir nedeni vardır. Bir fakülte hastanesine gidip baktırın. Kan tahlilinde bir çok sıkıntı görülebiliyor. Bizim çocuklarımız mevcut mesane problemlerinden dolayı potansiyel böbrek hastasıdır. Mesane fonksiyonlarının bozuk olması nedeniyle böbrekler risk altındadır. Bu nedenle böbrekleri korumak için spina bifidalı hastalar tak yaparlar. Gerekirse mesane büyültme ameliyatı yapılır. Böylece mesane fonksiyonlarının kötü olmasından kaynaklanan böbrek hastalıkları oluşmaz. Fakat siz Berra'yı ürolojik incelemeden geçirdiniz mi bilmiyorum. Ürodinami, böbrek sintigrafisi yapılması lazım. İlerleyen olgularda böbrek fonksiyonları bozulur. Kronik böbrek yetmezliğine kadar gidebilen sonuçlar ortaya çıkabilir. Böbrek fonksiyonlarının bozulmasıyla beraber ciltte üre kristalleri birikmesi nedeniyle  kaşıntı oluşur. Sık sık inatçı öksürük, hıçkırık nöbetleri oluşur. Bu tip belirtiler böbrek yetmezliğinin başladığına işarettir. Bu nedenle gerekli tahlil ve tetkikleri zaman kaybetmeden yaptırmakta fayda var. Zaten böbrek fonksiyonlarının bozulmasıyla kan değerleri normal çıkmaz. İnşallah anlattığım tarzda bir sıkıntı mevcut değildir. Yoksa çok üzülürüm. İlk etapta bir kan tahlili yaptırıp, kan değerlerinin normal olup olmadığına baktırın. Potasyum (K) ve kreatin değerleri yüksek ise böbrekte sorun var demektir. Potasyum değeri çok yüksekse kalbe de çok zararı vardır. İhmal etmeyin. Çocuğun durumunun ne olduğunu ne olmadığını bilin. Bunları bilmek için de bir kaç gününüzü feda edip gerekli tahlil ve tetkikleri yaptırmanız gerekiyor.

• hazal
  • Yer:

none
« Yanıtla #26 : 07 Mayıs 2008, 18:23 »
Nida'cım geçmiş olsun canım. Hasan bey size de verdiğiniz biligilerden dolayı teşekkür ederim bunları bu kadar açık şekliyle bilimiyorduk sağolun. Nida hasan beye sende kulak ver aman hiç birşey ihmale gelemez bu kadar kanayacak kadar kaşıntı var ise ve halen bazı tedbirleri almana rağmen geçmiyorsa muhakkak ki bir sebebi vardır.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #27 : 12 Mayıs 2008, 22:35 »
bugün doktora gittik.kan ve idrar tahlili yapıldı röntgeni çekildi.çok şükür bişey çıkmadı.yani böbreklerde bişi çıkmadı kanda çogu deger yüksek veya düşük.onun içinde çocuk doktorumuza gidecegiz.doktor ultrasonda istedi ama başaramadık çünkü cadı kızım durmadı.yarın sabah erkenden gidecegiz ve kızımı uyutup öyle ultrosan yapacaklar ona görede mesanede idrar kalıp kalmadıgını anlıcaz.bakalım hayırlısı.bide gece 12den sonra yemek falan yedirmeyin dediler nasıl başaracagım obur kızımı bilmiyorum koxxxmik

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      28.89%

none
« Yanıtla #28 : 12 Mayıs 2008, 22:48 »
Geçmiş olsun. Ne gerekiyorsa yapın. Eksik etmeyin.  Kan tahlili böbrek fonksiyonları hakkında bilgi verir. Güzelce baktırın. Gerekirse böbrek sintigrafisi çektirin. Geçmiş olsun.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #29 : 12 Mayıs 2008, 22:54 »
Geçmiş olsun berracım nidacım böbreklerin iyi olmasına sevindim inş hep böyle güzel haberler duyarız takipleri aksatmamaya çalışın.
YASİNİM YAŞAM KAYNAĞIM

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Berra'mın genel durumu Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Belinay'ın genel durumu none Yanıt: 13 - Gösterim: 2505 - none fatma doğan Merhaba kızım spina bifida hastası 5 günlükken ameliyat oldu şant takıldı sağ bacakta sorunumuz önceden hiç his yoktu ama şu and... Devamı...
none TAŞINDI: Belinay'ın genel durumu none Yanıt: 0 - Gösterim: 542 - none bolubeyi Bu konu Belinay isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11087.0 Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com