trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Doç. Dr. Y. Tarkan SOYGÜR sorularınızı yanıtlıyor.  (Okunma sayısı 27868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Çocuk ürolojisi konusundaki problemlerinizi ve sorularınızı burada Doçent Doktor Tarkan SOYGÜR'e sorabilirsiniz. Doktorumuz müsait zamanlarında sitemizi ziyarette bulunarak sorularınıza cevap verecek. Kendisine teşekkür ederiz. Doktorumuzun sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

DOÇ. DR. Y. TARKAN SOYGÜR
Dr. Tarkan Soygür, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda üroloji uzmanı olduktan sonra, Temmuz 2000-Temmuz 2001 tarihleri arasında, ABD'de University of Washington, Department of Urology bünyesindeki Seattle Çocuk Hastanesi, Çocuk Ürolojisi Bölümü'nde, Dr. Michael Mitchell'ın yanında, 1 yıl süre ile -aktif ve lisanlı (lisans no: 025214 ML20006776, Seattle WA) olarak- çocuk ürolojisi üst ihtisası yapmış, bu sürede ileri tedavi gerektiren birçok doğmalık ya da edinsel ürogenital sistem anomalisinin tanı ve tedavisi konusunda tecrübe kazanmıştır.

Dr. Tarkan Soygür 5.5 yıllık uzmanlık döneminden sonra, 27 Mart 2003 tarihinde üroloji doçenti olmuştur. Bu tarihten itibaren sadece çocuk hastaların tanı ve tedavisi ile ilgilenmiştir.

Halen Üroloji Anabilim Dalı'na bağlı, Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Dr. Tarkan Soygür'ün 41'i Since Citational Index'e kayıtlı yabancı dergilerde olmak üzere çok sayıda yurt dışı ve yurt içi yayını bulunmaktadır.

Tarkan Soygur ESPU'nun (Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği) 2005 yılında tüm Avrupa çapında yaptığı meskek içi değerlendirme sınavında birinci olmuş ve Şubat 2006 tarihinde Avrupa Çocuk Ürolojisi Akademisi tarafından üyeliğe kabul edilmiştir.

Dr. Tarkan Soygür AAP (Amerikan Pediatri Akademisi) Üroloji Bölümü, ESPU (Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği), Türk Çocuk Ürolojisi Derneği, Türk Üroloji Derneği, ve Ankara Ürologlar Derneği üyesidir.

Dr. Tarkan Soygür, Dr. Işıl Türkmen Soygür ile evlidir.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

sevgili bolubeyi abicim bu konuda elhaka katılıyorum size ve hocama çok teşekkür ediyorum hocam benim oğlumda hidrosafeli ve meningomyolosel fakat ilki beş hafta önce ve şimdi ikincisini tekrarlıyor idrarından irin nevi bir şeyler geliyor ilkinde ilaçla üç dört günde giderilmişti fakat bir haftayı geçmasine rağmen hala kalıntıları var ilaçların tesiri her defasında azalacak mı? bu tekerrür devam edecek mi? ederse ne yapıcaz? ali şu an onyedi aylık oldu. cevabınız için şimdiden teşekkürler.
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• ulubatli
  • Yer:

teşekür ederim sag olun benim üradinim temiz böbreklerim sag 52 sol 49 iyi reflüm yok herhanği bir ilaç kulan mıyorum ğünde 6kez sonda yapı yorum yaşım 12 neyapmam lazım sayğılarla  bayram albayrak 

• tarkan
  • Yer:

bolubeyi kardeşim böyle bir etkinbliğe ön ayak olduğunuz için size çok teşekkür ederim,

sayın hocama sunu sormak istiyorum coçuğumuz hidrosefali ve meningomiyolesel doğumundan 10 gün sonra kese tamiri ve 23 günlükken shant takıldı,belden aşağıda az da olasa sağ bacağında hareket var sol bacağında daha az,ve bu güne kadar tak kullanmamıza gerek olmadı,tekrar kese ameliyatı yapılabilirmi ileride idrar yapmasında sorun yaşayabilirmi?Cevabınız için şimdiden çok teşekkür edrim.

Merhaba,

Site giriş bilgilerim olmadığı için ancak cevap yazıyorum, bunun için özür dilerim.

Bugüne kadar TAK'a gerek olmaması iyi birşey ancak daha sonra gerek olabilir.

Bunu anlamak için ürodinami takiplerini yapmak gerekecek.

Geçmiş olsun.

Dr. Tarkan Soygür

• tarkan
  • Yer:

sevgili bolubeyi abicim bu konuda elhaka katılıyorum size ve hocama çok teşekkür ediyorum hocam benim oğlumda hidrosafeli ve meningomyolosel fakat ilki beş hafta önce ve şimdi ikincisini tekrarlıyor idrarından irin nevi bir şeyler geliyor ilkinde ilaçla üç dört günde giderilmişti fakat bir haftayı geçmasine rağmen hala kalıntıları var ilaçların tesiri her defasında azalacak mı? bu tekerrür devam edecek mi? ederse ne yapıcaz? ali şu an onyedi aylık oldu. cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Bu durumda mesanenin durumuna bakmak lazım.

Yeterli boşalmıyorsa yani içerde bakiye idrar kalıyorsa enfeksiyon kaçınılmaz oluyor.

İleri ürodinamik inceleme yaptırmanızı öneririm.

Geçmiş olsun.

Dr. Tarkan Soygür

• tarkan
  • Yer:

teşekür ederim sag olun benim üradinim temiz böbreklerim sag 52 sol 49 iyi reflüm yok herhanği bir ilaç kulan mıyorum ğünde 6kez sonda yapı yorum yaşım 12 neyapmam lazım sayğılarla  bayram albayrak 

Merhaba,

İşler yolunda görünüyor.

Sonda yapmay devam edin.

6 ay aralarla ultrason ve yıllık ürodinamik kontrollerinizi yaptırın.

Geçmiş olsun.

Dr. Tarkan Soygür

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%

Doktorumuza verdiği cevaplar için üyelerimiz adına teşekkür ederim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

doktor bey benim kızım 2 yaşında ve meningmyelosel aynı zamanda hidrosefali.sorum şu  kızıma ultrason yaptırdık herşeyi normal çıktı sonda kullanmıyoruz ama böbrek at nalı görünümünde oldugunu söylediler bunun negibi zararları var yada varmı?bilgilendirirseniz çok sevinirim...
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

Hocam verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.Saygılarımla...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• tarkan
  • Yer:

doktor bey benim kızım 2 yaşında ve meningmyelosel aynı zamanda hidrosefali.sorum şu  kızıma ultrason yaptırdık herşeyi normal çıktı sonda kullanmıyoruz ama böbrek at nalı görünümünde oldugunu söylediler bunun negibi zararları var yada varmı?bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Merhaba,

Atnalı böbrek çok korkulacak bir durum değildir.

Ancak, idrar yolu enfeksiyonu yada darlık gibi sorunlara biraz daha açıktır.

Bunun için 6 ay aralarla ultrason takipleri iyi olur.

Bu arada meningomyelosele bağlı mesane davranışları yıllar içerisinde değişkenlik gösterebilir.

Bu nedenle hiç şikayet olmasa bile, yıllık ürodinami takiplerini ihmal etmeyin.

Geçmiş olsun,

Tarkan Soygür

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none