trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Ortez ve Protezler Hakkında Bilgi  (Okunma sayısı 8926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ortez ve Protezler Hakkında Bilgi
« : 17 Ekim 2008, 17:06 »
Arkadaşlar hepinize merhaba.Yeni yasaya göre artık ortez ve protezlerimizi istedigimiz zaman ,kırıldıgında,ayagımızı vurdugunda bunun gibi aksi bir durumda artık 2 yıldan az bır zamanda degiştiremeyecez.ancak kendi imkanlarımızla degiştire biliriz.devlet artık bunun icin ödenek vermiyor.ortezlerde 2 yıl,protezlerde 5 yıl olarak hükme baglandı.Ben kızıma dün afo yaptırmaya gittim.bizizm cocuklarımızın en cok kullandıgı bu bölüm ortez medikalcılere genelge gelmiş.malesef digerlerinin günü 2 yıl olmadıgından yenilerini yapamayacaklarını söylediler.parasını ben ödersem 300ytl yapıla biliyor..başka alternatıfler aradık ve yeni listeye göre bır malzeme var..doktora onu yazdıra bilirsek onun maliyeti 2 yıllık afoları karşilıyor...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2009, 21:18 »
bende bu gün yunusa afo yaptırmaya gittim ssk lı olmamıza rağmen 330tl para ödemem gerektığini daha sonra ssk dan 130 tl sini geri alabileceğim söylendi  200tl malesef biz karşılamak zorundayız

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2009, 00:02 »
Erol bgey devlet hepsini ödüyor .bir yanlışlık olmasın.

• alpy
  • Yer:

none
Ynt: Ortez ve Protezler Hakkında Bilgi
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2010, 01:02 »
Merhabalar, internette mesleki araştırmalar yaptığım bir sırada bu forum sitesini gördüm. Konu ilgimi çekincede okudum. Henüz üye oldum. Sitede gezip acemiliğimi atlatmadan evvel yanlış bilinen bir konu olduğu için ivedilikle cevaplama ihtiyacı hissettim. Gelişme çağındaki çocuklar için yeni yönetmelikte böyle bir kısıtlama yok. Çıkarılacak raporda çocuğun gelişmekte olduğu ve varolan ortezinin (afo) artık küçük geldiğine dair bir ibare ekler ise doktorunuz sorun çıkmadan SGK dan ödeme alabilirsiniz. Fark verme konusuna gelince, yeni güncellenmiş listeye göre çalıanların %20 emeklilerin %10 katılım bedeli ödemesi yeterlidir. Bunun üzerinde verdiğiniz farklar firmaların kendi insiyatifi ile talep ettiği rakamlardır. Bir kaç firma dolaşarak fiyat araştırması yapmanızı, gereksiz farklar ödememenizi öneririm. Zira yeni listedeki fiyatlar çok tatmin edici olmasa da ekstra fark istemeyi gerektirmeyecek düzeydedir.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      13.33%

none
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2010, 01:10 »
Hoşgeldiniz. İlginiz için teşekkür ederim. Zaman zaman cihazlar için büyük farklar ödemek zorunda kalıyoruz. Bundan sonra raporlarımızı tarif ettiğiniz şekilde yazdırmakta fayda var.  Medikal sektöründe çalışıyor iseniz aşağıdaki linkteki konu açıp işyerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.
http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?board=251.0
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• alpy
  • Yer:

none
« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2010, 01:19 »
Ben teşekkür ederim. Firma tanıtımı yaparsam sanki böyle bir amaçla buradaymışım gibi hissederim. Ticari bir birliktelik olsun istemem sitedeki birlikteliğin. Bu sebeple firmamın adını hiç vermeyerek yaşanılan sorunlara yorum yapan ve çözüm öneren biri olarak kalayım. 95 mezunu bir ortez protez uzmanıyım. Yönetmeliğe ve uygulanan ortezlerlerle ilgili size yeterli gelecek bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum. Danışılan ve beklentisiz cevaplayan bir üye olabilmek içinde firma kimliğim saklı kalsın.  Ortez yaptırmak isteyenlere, nasıl rapor çıkartmalı, devlet ne kadar ödüyor gibi bilgileri seve seve veririm. Ortopedik bot dışında tüm ihtiyaçlar devletin ödediği rakamlarla (katkı payını hesaba katalım tabi) rahatlıkla yapılabilir. En azından bunu öncelikle aklımızdan çıkarmayalım.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      13.33%

none
« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2010, 01:29 »
O halde sitemizi zaman zaman ziyaret edip Raporlar & Medikal firmaları ile yaşanan sorunlar bölümünde sorulan soruları cevaplandırırsanız memnun olurum. Bilgi ve tecrübe birikiminizden faydalanalım.
Arzu eden arkadaşlara iletişim adresinizi pm atarak verirsiniz.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 21 Ağustos 2010, 04:50 »
Merhabalar, internette mesleki araştırmalar yaptığım bir sırada bu forum sitesini gördüm. Konu ilgimi çekincede okudum. Henüz üye oldum. Sitede gezip acemiliğimi atlatmadan evvel yanlış bilinen bir konu olduğu için ivedilikle cevaplama ihtiyacı hissettim. Gelişme çağındaki çocuklar için yeni yönetmelikte böyle bir kısıtlama yok. Çıkarılacak raporda çocuğun gelişmekte olduğu ve varolan ortezinin (afo) artık küçük geldiğine dair bir ibare ekler ise doktorunuz sorun çıkmadan SGK dan ödeme alabilirsiniz. Fark verme konusuna gelince, yeni güncellenmiş listeye göre çalıanların %20 emeklilerin %10 katılım bedeli ödemesi yeterlidir. Bunun üzerinde verdiğiniz farklar firmaların kendi insiyatifi ile talep ettiği rakamlardır. Bir kaç firma dolaşarak fiyat araştırması yapmanızı, gereksiz farklar ödememenizi öneririm. Zira yeni listedeki fiyatlar çok tatmin edici olmasa da ekstra fark istemeyi gerektirmeyecek düzeydedir.
bilgilendirme için teşekkürler üyelerimiz içinde bu tip sorunlar çok fazla bu konuda fedakarlık gösterip zamanınızı harcar ve bize bilgi vermeye devam ederseniz müteşekkür olurum afo için bizden 450 lira istediler devlet bunun 130 lirasını geri öder dediler biraz araştırdık az birazda pazarlık ettik hiç para ödemeden aldık başka bir medikalden...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• alpy
  • Yer:

none
« Yanıtla #8 : 22 Ağustos 2010, 13:38 »
doğrudur ne yazık ki piyasada AFO 400-500 liralara kadar telaffuz edilir oldu. Gel gelelim devletin ödediği rakama (120-140 aralığı) rahatlıkla standart bir afo yapılabilir. Yapan imalatçıyada para kazandırır bu rakam. Bizim işimiz tamamen bilgi birikim ve el becerisi ile yapılan işçilik ağırlıklı malzeme maliyeti düşük bir iştir. Dolayısı ile verilen fiyatların opsiyonu yüksektir. Geriye bakış açısı kalır. Devletin ödediği rakama الله bereket versin diyende var. 500 lira talep edende. Bu sebeple en başta dediğim gibi bir kaç firma mutlaka gezmeli. İlla ki devlet rakamlarına yapan bir yer bulursunuz.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2010, 21:35 »
hocam tekerlekli sandalye ödemelerinde ciddi değişiklikler oldu fakat halada sgk bazı  yerlerde mesela izmirde eski sistemden ödeme yapıyor ve çok sıkıntı çıkarıyorlar bu konuda bilginiz var mı kişiler haklarını nasıl arayabilir bu durumun düzeltilmesi veya manisa da farklı izmirde farklı püresedür izlenmesinin sebebi nedir
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Ortez ve Protezler Hakkında Bilgi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Şant Hakkında bilgi none Yanıt: 9 - Gösterim: 1749 - none HiraNur Şant hakkında bilgi almak istiyorum. Nasıldır beyni Nasıl etkiliyor. Pilli mi ne kadar sürede değişir çocuklarda Nasıl rol izler... Devamı...
none Ameliyattan sonrası son bilgi none Yanıt: 21 - Gösterim: 2596 - none HiraNur Benim bebeğim kese ameliytından sonra BOS sıvısı geldiginden ikinci ameliyatını olmuştu. Bugun 6 oldu hamdolsun sıvısı durdu hid... Devamı...
none TAŞINDI: Ameliyattan sonrası son bilgi none Yanıt: 0 - Gösterim: 328 - none bolubeyi Bu konu Hiranur isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11546.0 Devamı...
none TAŞINDI: Şant Hakkında bilgi none Yanıt: 0 - Gösterim: 519 - none bolubeyi Bu konu Hiranur isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11509.0 Devamı...
none Meningomyolosel hakkında bilgi sahibi değilim malesef none Yanıt: 1 - Gösterim: 365 - none EymeNergiz Öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim oğlum meningomyolosel li doğdu fakat hemen ameliyat olmadı 15 günlüktü ameliyat olduğunda ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com