trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Sakat olmak  (Okunma sayısı 11814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: Sakat olmak
« Yanıtla #20 : 16 Şubat 2014, 17:19 »
Bazen dayanilmaz sancılar olacak hayatımizda
ama hand olsun inancımız sonsuz Rabbimin merhameti ve rahmeti ile geçecek dünya hayatı...
Aglayacagimiz nefessiz kaldigimiz anlar olacak herşey bitti derken belkide yeniden doğacağız.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #21 : 16 Şubat 2014, 17:51 »
İlkokul birinci sınıfta kızın biri de bana "dört göz" demişti. Kıza ağzının payını verdim. Sonra  Doktorun gözlük takmanın gerek olmadığını söylediği halde babamın zoruyla gözlük takıyordum.Hatta babamın isteği üzerine annem göz doktoruna numarası 0,25 olan gözlük yazdırdı. Bu konuda babamla çok kavga ettim. Benim ihtiyacım yok diyordum anlamıyordu. İlla ki gözlüklerini takacaksın (Gerçekten ihtiyacı olan insanın halini biliyorum.) Mesela annem Miyop problemi var. Gözlüklerini sabah takar ve gece yatana kadar hiç çıkarmaz. Çünkü onun gerçekten gözlüğe ihtiyacı var... İhtiyacı olan insan zaten gözlük takar. Hatta kendisi ister. Daha net görebilmek için...Ama ben bunu babama anlatamadım. Neymiş efendim  Benim gözümdeki görme kaybını farkederlerse babası kızına gözlük almamış derlermiş. Bu laf için 13 yıl gereksiz gözlük kullandım.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #22 : 16 Şubat 2014, 22:35 »
İlkokul birinci sınıfta kızın biri de bana "dört göz" demişti. Kıza ağzının payını verdim. Sonra  Doktorun gözlük takmanın gerek olmadığını söylediği halde babamın zoruyla gözlük takıyordum.Hatta babamın isteği üzerine annem göz doktoruna numarası 0,25 olan gözlük yazdırdı. Bu konuda babamla çok kavga ettim. Benim ihtiyacım yok diyordum anlamıyordu. İlla ki gözlüklerini takacaksın (Gerçekten ihtiyacı olan insanın halini biliyorum.) Mesela annem Miyop problemi var. Gözlüklerini sabah takar ve gece yatana kadar hiç çıkarmaz. Çünkü onun gerçekten gözlüğe ihtiyacı var... İhtiyacı olan insan zaten gözlük takar. Hatta kendisi ister. Daha net görebilmek için...Ama ben bunu babama anlatamadım. Neymiş efendim  Benim gözümdeki görme kaybını farkederlerse babası kızına gözlük almamış derlermiş. Bu laf için 13 yıl gereksiz gözlük kullandım.
babaların kızları çok kıymetlidir belki sen yanlış anlamış yada yanlış anımsamışsındır bacım kainatı verseler onlar kızlarından vazgeçmezler başkaları ne der diye hareket etmezler
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #23 : 19 Şubat 2014, 14:48 »
İlk dönem Nazlı Hila2e de bir erkek arkadaşı sen sakatsın o yüzden öğretmenimiz sana hiç kızmıyor demiş.Nazlıda yavrum kendini savunmuş hayır değilim demiş.O zaman yarış yapalım demiş beni geç demiş arkadaşı da.Nazlımda tabiki yapmamış hayır yarış yapmak istemiyorum demiş.Eve geldi olanı biteni anlattı.Bende oan bi düşünemedim.Yemeğini ye konuşuruz diye geçiştirdim.Akşamında kafam toplanınca konuştuk kızımla uzun uzun.Bu tür sözler duyacaksın bu kaçınılmaz dedim ama sen sakat değilsin dedim.Arkadaşlarından biri bi daha söylerse ''benim böyle yürümemi الله istedi benim alacağım mükafatı bilsen sen benim yerimde olmak isterdin.''gibi söylemesini öngörerek yavrumu biraz ferahlattım sanırım  uhu Ve devamında laf lafı açtı o sordu ben anlattım.Ne yapalım böyle böyle kendilerini tanıtacağız,gün gelip herşeyi öğrendiklerinde onlar bize bile sormadan gereken cevapları vereceklerdir bence.
    Bazı şeyler gerçekten insanın aklıyla, düşünebilme yeteneğiyle alakalı büyüklerimiz akıl yaşta değil başta demiş ya yalan değil. çalıştığım şirkette 1 çocuk annesi 2. ye hamile bir bayan ve kalbi delik olduğu için raporu olan bi amca var bugün bir konu hakkında konuşuyorduk kadın dediki onun raporu varya kimse bişey demiyor bi biz rapor sahibi olamadık dedi adamın yüzüne rapor almanın bu kadar güzel bişy olduğunu sanarak kocaman o yaşta bir kadın bu cümleyi kurabiliyorsa hiç tereddütsüz küçücük çocukların söylemesi çok yadırganmamalıymış...
-KaLpTe YaRa GöZdE YaŞ HaYaT BöYLe ArKaDaŞ-

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #24 : 20 Şubat 2014, 00:54 »
babaların kızları çok kıymetlidir belki sen yanlış anlamış yada yanlış anımsamışsındır bacım kainatı verseler onlar kızlarından vazgeçmezler başkaları ne der diye hareket etmezler
Biliyorum babam için kıymetli olduğumu... Bir gün eve babamın arkadaşı eşiyle birlikte akşam oturmasına geleceklerdi. Neyse... Gelmelerine yakın babam benim gözlüklerimin yokluğunu fark etti. Bana gözlüklerimi sordu. Okuldan gelince çıkardığımı söyledim. "Git gözlüklerini tak dedi."  Ben de gözlüklerimi koyduğum yere baktım yoktu.Sağına soluna arkasına önüne baktım,bulamadım. Babam gördü.Ne aradığımı sordu. Gözlüklerimi bulamadığımı söyledim. Gözlüklerimi beraber aradık. Bana ararken kızdı.  Bulduğu gibi gözlükleri gözüme taktı. Böyle bir olay daha... Sabah okula gidecekten gözlüklerimin kaybolduğunu fark ettim. Gözlüklerimi bulamadığımı söyledim. Evde 5 kişi gözlük aradık.Bulamazsak o gün okula gidemeyeceğimi söyledi.

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #25 : 20 Şubat 2014, 02:41 »
    Bazı şeyler gerçekten insanın aklıyla, düşünebilme yeteneğiyle alakalı büyüklerimiz akıl yaşta değil başta demiş ya yalan değil. çalıştığım şirkette 1 çocuk annesi 2. ye hamile bir bayan ve kalbi delik olduğu için raporu olan bi amca var bugün bir konu hakkında konuşuyorduk kadın dediki onun raporu varya kimse bişey demiyor bi biz rapor sahibi olamadık dedi adamın yüzüne rapor almanın bu kadar güzel bişy olduğunu sanarak kocaman o yaşta bir kadın bu cümleyi kurabiliyorsa hiç tereddütsüz küçücük çocukların söylemesi çok yadırganmamalıymış...
Tamam o kişi sağlık sorunlarından dolayı rapor çıkartıp bazı haklardan faydalanıyor. O sözü söyleyen kişi hastalığın ağır yükünü bilmiyor. Tek yönlü düşünüyor. Sadece o raporla yararlanacağı bazı hakları düşünüyor. Ahh bir bilse hastalığın kötü yanlarını...

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #26 : 21 Şubat 2014, 15:32 »
gamzeciğim sen اللهın bir lütfusun ailene, onlar seni çok seviyor . Geçenlerde hastaneye gittik kızımın kontrolü için bir kadın bana baya uzak bir mesafeden bağırarak bu  çocuk neden sakat diye bir soru yöneltti ben burda sakat olan biri varsa oda sensin demek geldi içimden ancak böyle insanlara cevap vermek bile  yersiz diyerek sustum. soru sormasını bile beceremeyen ailelerin çocuklarından başka ne tür bir davranış beklenebilirki bu konuda aile terbiyesi  çok önemli . inanıyorumki sana bu sözleri söyleyen çocuklar ailelerinden gelen bir buzuklukla bu cümleleri başkalarınaa safediyor.  demek istediğim şu ki sana gelen bu tip tepkiler  seni hayata karşı daha güçlü hale getirecek , seni daha çabuk olgunlaştırıcak , acınması gerek sana bu sözleri söyleyen çocuklarki onlar bu gün olduğu gibi yarında onların hayatında hep bir şeyler eksik olacak. bu konuda öncelikle ailelere sonra öğretmenlere büyük görevler düşüyor, çocuklarımızı yetiştirirke sadece yemesi içmesiyle ilgilenmemeli , onları ruh sağlığınada o derece önem veririp merhametli , duyarlı bireyler olması için elimizden geleni yapalım.......

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none