trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina bifidanın doğu anadoludaki durumu  (Okunma sayısı 4682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      64.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Bir dogulu olarak tabiiki bu konuda en çok yaralı olanlardan biride benim. Dogudaki arkadaşlarımız bir çogumuz birşeyler yapmaya çalışsakta neyazıkki herhangi bir dernek yada kuruluş adı altında olmadıgı için ya yapmak istediklerimiz yarım kalıyor yada yine kendimiz çalıp kendimiz dinliyoruz. Dernekle iletişime geçip dogudaki eksiliklerden dolayı talepte bulundugumuzda -ayy evet çok güzel olur ama oralar çok uzak. merak ettigim neye uzak tatil yapmak için mi yoksa heryıl bir araya toplanmalarına sadece sebep olan kongredeki arkadaşların bulundugu bölgeye mi?Açıkcası dernekten bir şey beklemiyorum ben artık keza kışın ortasında kongre yapan bir dernekten ne beklenebilir çocuklarımızın hassas olup kışın yolculuk yapamayacaklarını bile bile. Ha ben katılırmıydın belki evet belki hayır ama yakın böllgeler dahi katılamazken hava koşullarında bu kongre neden yapılıyor amaç ney nerelere ulaşılmak isteniyor bu konuda bir sürü soru işaretleri var. Dernekten beklentilerimiz oluyordu . Neden ? Kendim sorup kendim cevap veriyorum ama en iyi onlar anlar bizi bizi temsil ediyorlar elbette çocuklarımızı düşünecek diye düşünmeye çalışıyoruz ama açıkcası ben neye hizmet ettiklerini çözdüm ama çözemedim diyeym :)
Neyse çok yazdım çok dertliyizde biz yine kendi merhemimizi kendimiz süreriz nasılsa alışıgız kendi başımızın çaresine bakmaya. Tabii buarada iyiki sitemiz var الله razı olsun Hasan bey'den binlerce dernege deger burası.
(belirtmek istiyorum dipnot olarak bu dernek meselesinde İstanbul şubesini harici tutuyorum Rabbim onlardanda razı olsun )
Nida hanımın bahsettiği kongre ile ilgilenen bayanı ben 1 ay önce arayıp şikayetleri bildirdim. Otelin çok pahalı olduğunu, SB li ailelerin genelde dar gelirli olduğunu ve 2 gün için kimsenin o parayı vermeyeceğini, ayrıca İstanbul'a yakın olmasına rağmen mevsim yol şartlarından dolayı katılamayacağımızı, katılımın az olacağını söyledim. Çocuklar zaten sık hasta oluyor. Kışın en soğuk zamanda, engelli çocuklarla Uludağ da nasıl bir program oluyor bilmiyorum.Bu tip toplantılarda maksimum katılımın ve yararın amaçlanması gerektiğini söyledim. Ucuz otellerin uygun olmadığını söyledi. Diğer önerilerimin bir dahaki sefere dikkate alınacağını söyledi. İzmir deki uluslararası kongrede de benzer şikayetlerden dolayı yurtiçi katılım düşük ve başka bazı olumsuzluklarda olmuştu. Kuşadası ulusal kongresi ise mekanın kalite düşüklüğüne rağmen toplantılar açısından çok verimli geçmişti ve herkes memnundu. İstanbul'da Mustafa bey sağolsun bir şeylerin gayretinde ama soralım bakalım yanında kaç kişi var. Kaç kişi onunla beraber koşturmuş destek olmuş. Biz SB li aileler olarak çocuklarımız yararına iletişimden maalesef uzağız. Ben bunu çok yaşadım ve gözlemledim üzülerek. Birine bir şey soruyorsun adam sana günlerce cevap yazmıyor, arıyorsun telefona çıkmıyor. Sitede bazen tebessümle hatırladığım radyo gecelerimiz vardı bizim. Perşembe akşamları Yasin-i şerif okuyup çocuklarımız için dua ettiğimiz... Katılımın olmaması yüzünden bitirdik o programları. Ebru hanımlar ile toplanalım bir tanışma olsun dedik yemek programı yaptık kimse gelmedi, iki aile yemek zorunda kaldık. Açılan konulara fikrimizi söyledik, sitenin gelişimine katkıda bulunduk. Bir baktık Tamara'nın ninnisi yokmuş, oturduk 4 saat uğraştık kızım ve arkadaşıyla ninni yaptık. Yani yanlış anlaşılmasın yaptıklarımızı anlatmak için değil diğer arkadaşlarımızın katılımının düşük yada hiç olmamasını söylemek istiyorum. Nida hanım Ankara buluşması yeniden olsa keşke diyor bakıyorum 1-2 kişi hariç yorum yazan bile yok, fikrini yazan bile yok. Bu şekilde bu gemi fazla yürümez. Bir şey yapmak isteyen insanlar çok az onlarında şevki kırılıyor. الله Hasan beyden razı olsun, sitemizin ömrü uzun olsun.Sürçü lisan ettiysek affola.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

mehmet bey keske herkes duyarlı olsa bırlıktelıge...  uhu

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Yanlış anlasilmasin ama bana göre o kongre sb için değil di bir şehrin tanıtımı ve dar gelirli insanları küçük düşürme gibi bir tavır sergilemiş yerdir.....
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

bakın arkadaşlar dernekle ilgili isteklerinizi taleplerinizi yazın bi konu açayım bununla ilgili siz aklınıza geleni hikayeye girmeden sadece talebinizi bildirin cevval hanımla bu konuda bir görüşme ayarlayabilirim. taleplerimizi sorularımızı kendisine iletiriz onlarında kendine göre cevapları vardır umarım mantıklıdır. :) cevval hanımın verdiği cevapları size ileteyim...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.