trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Sonda ilerlemiyor ya da takılmasına rağmen idrar gelmiyorsa  (Okunma sayısı 14744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Benim de bir kaç sefer başıma geldi. Kimi zaman tak işlemini yaparken sonda zor ilerliyor ya da itmemize rağmen mesaneye ulaşmıyor. Bu sefer de sondayı ilerlemesi için ittiğimizde sonda takılıyor fakat mesaneye ulaşmadığı için idrar boşalmıyor. Bu durum mesanenin altındaki idrar yolunun yırtılarak sondanın idrar yolunu terk etmesinden kaynaklanıyor ve sonda da geri çıkarıldıktan sonra kanlı bir şekilde geri çıkar. İkinci ya da 3. denemede sonda mesaneye ulaşır ve idrar boşaltımı sağlanır. Bu şekilde bir durumla karşılaşmamak için aşağıdakilere dikkat edin.

1. Sondanın üzerindeki jel tabakasının iyice yumuşayarak kaygan hale gelmesi için içerisine su koyduktan sonra ya da ambalajın içerisindeki su haznesi patlatıldıktan sonra 1 dakika bekleyin, suyun sondanın her tarafına işlemesini sağlayın.

2. Sondanın takıldığını fark edersiniz sondayı çıkarmadan öksürerek tekrar deneyin.

3. Buna rağmen aynı problemi zaman zaman yaşarsanız bir büyük numara sonda kullanın. Ozaman idrar yolunuz yırtılmayacaktır.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

emege saygı bilgiye teşekkür...

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

Bilgilendirme için teşekkürler

• Verimlilik:
      0%

Evet benim oğlum bazen yapmak istemiyor saati gelse bile o zaman durmadığından dolayı çok takılmıştır ama hep çıkarmaya çalışmak yerine mesanese sokmaya çalışmışımdır.Bir şey daha sormak istiyorum ben nelaton sonda kullanıyorum.yani kayganlaştırıcı kremi kendim sürüyorum kendinden su doldurulunca kayganlaşanlardan değil.Onu denedim ama elimden kaydı kullanamadım.Benim bu kullandığım bu şekilde sağlıksız değildir heralde dimi?fark etmez sanırım.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

Tak kullanımında en etken faktor yapılan takın hijyenik olması ve bu şekilde yapılmasıdır.Sontaların elle tutulacak yerleri olması gerekiyor.Eger siz sontanın mesaneye giden bölümünü elle tutarsanız bu ileride idrar yolu enfeksiyonu gibi vs.bir takım sorunlar cıkaracaktır.Bu konuyu sitede ürolijik bölümdende takıp edebilirsiniz...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Evet benim oğlum bazen yapmak istemiyor saati gelse bile o zaman durmadığından dolayı çok takılmıştır ama hep çıkarmaya çalışmak yerine mesanese sokmaya çalışmışımdır.Bir şey daha sormak istiyorum ben nelaton sonda kullanıyorum.yani kayganlaştırıcı kremi kendim sürüyorum kendinden su doldurulunca kayganlaşanlardan değil.Onu denedim ama elimden kaydı kullanamadım.Benim bu kullandığım bu şekilde sağlıksız değildir heralde dimi?fark etmez sanırım.
Sulu tip olanların da jelli yerine ellemeden takmak mümkün. Sulu tipler yokken ben de kullanmıştım sizin kullandığınızdan. Sulu tipler daha kaygan oluyor. Neticede ikisi de aynı işi yapıyor. Tecrübelerime dayanarak sulu tip olanlardan kullanmanızı tavsiye ederim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

bilgi için tesekkürler...

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

Bazen Berrada da oluyor sondasını degiştiriyorum ve jelle daha uzun süre bekletiyorum.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Sonda ilerlemiyor ya da takılmasına rağmen idrar gelmiyorsa Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none iDRAR Sıkıntıları none Yanıt: 2 - Gösterim: 1007 - none meteor Merhaba ben mesane büyültme ameliyatı oldum. Sondayı rahat yapamadığımdan dolayı sistiskopiyle bakıldı mesanemin 2 cm yukarda ol... Devamı...
none Hayat herşeye rağmen güzel none Yanıt: 4 - Gösterim: 1028 - none YELİZA Öncelikle hepinize merhaba demek istiyorum İsmim Yeliz 32 yıldır Spida Bifida hastasıyım ve 32  yıldır bu hastalıkla bir arada y... Devamı...
none spinabfidada idrar ve dışkı kontrolsüzlüğü none Yanıt: 8 - Gösterim: 1211 - none muratgurbuz benim sorum henüz ürolojik anlamda kök hücre vs bir tedavi uygulanmıyor idrar ve dışkı kontrolünde fakat etkili ilaçlarla bu sor... Devamı...
none Rezidu idrar none Yanıt: 3 - Gösterim: 501 - none eylül hanife çelik Urodinami yapildi rezidu idrarda 10-28 ml  yazior  ve aralikli yogun fiskirtma mevcuttur diyor sizce tak gereklimi bu durumda da... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com