trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Burs Veren Kurumların Listesi  (Okunma sayısı 1258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Burs Veren Kurumların Listesi
« : 17 Ağustos 2010, 20:45 »
  •     Bu yıl da yüzlerce yerel yönetim, vakıf  ve dernek öğrencilere burs verecek. İşte burs alabilmenin şartları ve telefon  numaraları Burs   veren bazı kuruluşlar burs  müracaatlarını başlatırken, pek çok kurum   ise henüz burs şartlarını  açıklamadı. Burs verecek kuruluşların şartları   üniversitelerin açılacağı  Eylül ve Ekim aylarında açıklaması   bekleniyor.
      İşte burs veren bazı kurum ve kuruluşlar:
      ÖZEL KURUM VE KURULUŞLAR
      1) Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma  ve Geliştirme Vakfı
      Başarılı ve maddi durumu yetersiz öğrencilere burs  veriliyor. Başvurular eğitim döneminin başında yapılmaktadır.
      Tel: (0-374) 253 45 11 / 45 06
      2) Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmet Eğitim  Vakfı
      Yüksekokul   ve üniversitelerde okuyan ve maddi desteğe  ihtiyaç duyan, Adana'na   oturan başarılı öğrencilere burs veriliyor. Burs  müracatları 1-31 Ekim   tarihleri arasında yapılmaktadır, Ocak ayından  itibaren 8 ay süresince   burs verilmektedir.
      Web Adresi: http://www.atosev.org.tr/burslar.html
      Tel : (0-322) 232 59 13
      3) Adıyaman Kültür Ve Eğitim Vakfı
      Bu   bursa başvurabilmek için anne veya babanın  Adıyamanlı olması   gerekmektedir. Öğrencinin maddi durumunun yetersiz,  ama aynı zamanda   başarılı olması gerekmektedir. Son olarak mülakat  yapılmaktadır.   Başvurular 15 Eylül'dedir.
      Tel: (0-416) 213 47 30
      4) Ağrı Eğitim ve Kültür Vakfı
      Maddi durumu yetersiz, anne veya babası Ağrı doğumlu olan  öğrencilere burs verilmektedir.
      Tel: (0-472) 215 39 58
      5) Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
      Ekim   ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam  etmektedir. Verilecek burs   miktarı her öğretim yılı için yeniden  belirlenmektedir.
      Web Adresi: www.alarko.com.tr/alevwebformc1.doc
      Tel: (0-212) 258 61 20
      6) Ali Osman Sönmez Vakfı
      Vakıf   sadece işletme alanında öğrenim gören  öğrencilere burs vermektedir.   Bursiyer adaylarının Bursalı ya da orta  öğrenimini Bursa'da tamamlamış   olması gerekmektedir.
      Tel: (0-224) 261 04 40
      7) Ankara Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı.
      1-31   Eylül tarihleri arasında başvurular yapılır. 4  yıllık fakültede okumak   ve öğrencinin anne ya da babasının Bitlisli  olması şartı aranmaktadır.
      Tel: (0-312) 418 69 16
      8) Ankara Çankaya Eğitim ve Kültür Vakfı
      Ankara'daki   üniversitelerin 4 yılık İİBF ve Fen  Ebebiyat fakültelerinde okuyan   öğrencilere 8 ay boyunca burs  verilmektedir. Başvuru kosulları Eylül   ayında açıklanmaktadır. Ekim  ayında başvuruların yapılması   gerekmektedir.
      Tel: (0-312) 438 05 43
      9) Ankara Durak Eğitim Öğrt. Day. ve Yar.Vakfı
      Ekim ayında burs başvuruları yapılmaktadır. 4 yıllık bir  fakültede öğrenci olmak yeterlidir.
      Adres: Zübeyde Hanım Mah.Sulugöz Sok.No:15/1 İskitler
      Tel: (0-312) 341 31 36
      10) Ankara Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı
      Üniversite   birinci sınıfı başarı ile tamamladıktan  sonra Bireysel Gelişim   Programı'na kabul edilen öğrenciler, fakültelerin  ikinci akademik   yılından başlayarak üç yıl süreyle her yıl Ekim -  Haziran ayları   arasında toplam sekiz ay aylık burs almaya hak  kazanırlar. Burs miktarı   her yıl Vakıf Yönetim Kurulu tarafından tespit  edilir.
      Web Adresi: http://www.tikav.org.tr/bgpbasvuruformu.htm
      Tel: (0-312) 442 4822-438 05 43
      11) Asım Kocabıyık Vakfı
      Başarılı   ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veren  vakfın önceliği yetim, öksüz   veya anne-babası ayrı olan öğrencilere  tanımaktadır. Bu burstan mezun   oluncaya kadar yararlanmak için yıllık  not ortalamasının 4 üzerinden 2,5   olması gerekmektedir. Başvuru Ekim  ayında yapılmaktadır.
      Vakıf   geçtiğimiz yıllarda İstanbul Üniversitesi,  İstanbul Teknik   Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik  Üniversitesi;   Mühendislik, İşletme ve İktisat bölümünde okuyan  öğrencilere burs   vermişti. Bu yıl ise henüz bir açıklama yapılmadı. Burs  müracaatı,   sözkonusu okullara kayıt yaptırmış öğrencilerin kendi  okullarının burs   ofislerine yapılmaktadır.
      Tel: (0-212) 251 34 10
      12) Aydın Ticaret Odası
      Aydın   Ticaret Odası, bünyesinde kurulu bulunan Aydın  Ticaret Odası Öğrenci   Okutma ve Eğitim Vakfı unvanlı kurumla, sadece  Aydın'da ikamet eden ve   en az 4 yıllık yüksek öğretim kurumlarında  öğrenim gören öğrencilere   kredi verilmektedir.
      Tel: (0-256) 213 22 02
      13) Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
      İstanbul içinde okuyan üniversite öğrencilerine karşılıksız  burs veriyor. Eylül'ün ilk haftasında başvurulması gerekiyor.
      Web Adresi: http://www.cydd.org.tr/nasilburs.asp
      Tel: (0-212) 252 44 33
      14) Eskişehir Sanayi Odası
      Eskişehir   veya Bilecik doğumlu, Eskişehir veya  Bilecik il sınırları içinde yer   alan bir liseden mezun olan ve  Mühendislik ve İdari Bilimler   Fakültesi'ni kazanan 25 yaşını aşmamış  başarılı öğrencilere burs   veriliyor. Başvurular, Eskişehir Sanayi Odası  veya Eskişehir Kızılay   Şube Başkanlığı'ndan alınacak form ile Eskişehir  Sanayi Odası'na   yapılmaktadır.
      Tel: (0-222) 236 03 60
      15) Faisal Finans Kurumu Vakfı
      Vakfın   burs adayında aradığı şartlar; bir üst sınıfa  geçerken borçlu dersi   olmaması, başka vakıftan veya kurumdan burs  almaması, disiplin suçu   işlememiş olması, savcılık tarafından hakkında  soruşturma açılmamış   olması. Başvurular Ekim ayındadır.
      Tel: (0-212) 251 65 20
      16) Hacı Ömer Sabancı VakfıBurs, Yükseköğrenim   süresince, Ekim ayında başlamak üzere, her  yıl 9 aylık bir süre için   karşılıksız, fakat geri ödemeli olarak  verilmektedir. Sabancı Vakfı   bursları için başvuruların ve gerekli  belgelerin öğrenci tarafından en   geç 17 Ekim 2008 akşamına kadar kayıtlı  olduğu üniversitenin Öğrenci   İşleri / Burs Ofisi'ne teslim edilmesi  gerekmektedir.Maddi desteğe ihtiyacı olan çalışkan ve başarılı öğrencilere  yüksek öğrenimleri süresince verilen   ancak geri ödeme yükümlülüğü  bulunan bursun adı Sosyal Amaçlı Burs   (SAB). Bu burs için, öğrencilerin  üniversiteye giriş sınavında aldıkları   puan ile bir önceki okulda veya  sonraki sınıflarda gösterdikleri   başarılar ve mali durumları dikkate  alınmaktadır. Her yıl Eylül ayında   üniversitelere gönderilen ve  gazetelerde yayınlanan duyuruların ardından   başvuruda bulunanlara form  gönderilmekte ve gerekli koşulları taşıyan   öğrencilerin müracaatları  değerlendirilmektedir.
      Burslar ile ilgili sorularınız için:
      Tel: (0-212) 385 89 01
      17) İmam Hatip Liseleri Mezunları ve  Mensupları Derneği (ÖNDER)
      Dernek   İmam Hatip Lisesi mezunu öğrencilere burs  vermektedir. Burs alabilecek   öğrencilerde belli kriterler arayan  ÖNDER'in başarılı öğrenciler için   yurt dışı bursları da bulunuyor.  2008-2009 yılı için burs başvuruları   başladı. İlgilenen öğrenciler  ÖNDER'in internet sitesinden başvuruda   bulunabilir.
      Web Adresi: http://www.onder.org.tr/YaziGoster.asp?ID=80
      Tel: 0 (212) 519 09 53
      18) İstanbul Sanayi Odası Vakfı
      Üniversite   ve meslek yüksek okullarının teknik  bölümlerinde okuyan öğrencilere   burs vermektedir. Burs verilecek adayı  öğrencinin öğrenim gördüğü kurum   seçer ve vakıfa bildirir.
      Web Adresi: http://www.isov.org.tr/tr/index.asp?page=burslar
      Tel: (0-212) 293 54 18-19
      19) İstanbul Ticaret Borsası Vakfı
      Her   yıl en fazla 23 kişiye karşılıksız burs  vermektedir. İktisad   bölümlerinden herhangi birinde okuma şartı  aranmaktadır. Öğrencilerin   Marmara veya İstanbul Üniversitesi'lerinden  olmak zorunluluğu vardır.   Başvurular Ekim ayındadır.
      İstanbul   Ticaret Borsası Burs başvurusu yapmadan  önce İstanbul Ticaret Borsası   orijinal websitesini ziyaret ediniz veya  aşağıda belirtilen iletişim   numarasını arayınız.
      Tel:(0-212) 511 84 40
      20) İstanbul Ticaret Odası Vakfı
      Bursun   miktarı her Aralık ayında değişmektedir.  Aranılan şart; öğrencinin   maddi imkânının yetersiz ve herhangi bir  üniversitede iktisati ile   ilgili bölümlerinden birinde okuyor olması.
      Web Adresi: www.ito.org.tr/itoportal/Dokuman/BursBasvuruFormu.doc
      Tel:(0-212) 511 41 50
      21) İzmir Ticaret Odası
      İzmir   doğumlu, İzmir'de ikamet eden veya İzmir'deki  öğrenim kurumlarında   öğrenim gören öğrencilere burs verilmektedir. Burs  alacak olan   öğrencinin, başka bir kurum veya kuruluştan burs almaması,  iktisadi   desteğe ihtiyaç duyması ve başarılı bir öğrenci olması  gerekmektedir.   Karşılıksız olan bursun kaç öğrenciye verileceği ve  miktarı öğrenim yılı   başlamadan önce yönetim kurulunca belirlenmektedir.
      E-mail: info@izto.org.tr
      Tel: (0-232) 441 77 77
      22) Kızılay Gençlik Müdürlüğü
      Dernekçe   verilmekte olan karşılıksız burs  yardımları, toplumsal yardıma muhtaç,   kendi imkanları ile tahsil  hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere   verilmektedir. Öğrencinin  başarılı olması ve sınıfta kalmamış olması   gerekmektedir.
      Tel: (0-312) 430 23 00
      23) Sağlık ve Eğitim Vakfı
      Önceki   yıllarda tıp fakültesinde okuyan ve 3.4.5 ve  6. sınıf öğrencilerine   burs veren vakıf geçtiğimiz yıl için burs  vermemişti. Bu yıl için ise   henüz bir açıklama yapılmadı. Tel: (0-216)  474 25 35
      E-mail: sevbilgi@sev.org.tr
      24) Sema Yazar Gençlik Vakfı
      Vakıf,   her yıl üniversite öğrencilerine katkıda  bulunmak amacıyla burs   vermektedir. Bursun devamlılığı her yıl başarılı  olma koşuluna bağlıdır.   Burs verilen öğrencilerin herhangi bir  kuruluştan burs ve yardım   almıyor olması gerekmektedir. Burs talebinde  bulunan başarılı ve maddi   yönden desteğe muhtaç öğrencilerin vakıftan  alacakları formu doldurarak   Ekim ayı başına kadar müracaat etmeleri  gerekmektedir.
      Web Adresi: http://www.semayazar.org.tr/tr/burs.html
      Tel: (0-312) 284 44 00
      25) Türk Diyanet Vakfı
      Yaklaşık   olarak 200 öğrenciye burs veriyor. Burs  verilecek öğrencinin babasının   Diyanet İşleri personeli olması, anne ve  babasından birisinin ya da   ikisinin birden vefat etmiş olması,  derslerinde başarılı olması ve   kazandığı okulun ilk 5 tercihi arasında  olması aranan koşullardır. Burs   miktarı, burs adayının bu özelliklerine  ve puanına göre   belirlenmektedir. Başvurular Eylül ayındadır.
      Web Adresi: https://burs.diyanetvakfi.org.tr
      Tel: (0-312) 417 12 35/557-558
      26) Türk Eğitim Vakfı
      Yaklaşık   5000 lisans ve lisans üstü öğrenciye burs  vermektedir. Yurtiçi burs   için başvurular Ekim ayı içinde öğrenim  görülen kuruma yapılabilir.   Yurtdışı burslar için başvurular ise TEV'e  yapılabilir. Atatürk ilke ve   inkılaplarına bağlı olmak, başarılı olmak  burs almada ön plana çıkıyor.   Burslara başvuru tarihi 1-31 Ekim'dir.
      Web Adresi: www.tev.org.tr
      Tel: (0-212) 217 58 58
      27) Yaşar Eğitim VakfıBaşvurular Ekim ayında yapılmaktadır. Toplam 150 öğrenciye burs  verilmektedir. Web Adresi: http://www.yasar.com.tr/vakif/egitim_burs.htm
      Tel: (0-232) 482 22 00
      28) Yirmibirinci Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı
      Başarılı   fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan  gençlere burs verilmektedir. 15   Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar  sıra numarasına göre mülakata   alınmaktadır. Belli bir puanlamaya tabii  tutulan adaylara daha sonra   burs verilebilinmektedir.
      Web Adresi: http://www.yekuv.org/
      Tel: (0-212) 288 9072 / 73 - 274 15 02
      29) Yumlu Eğitim Kültür Ve Bilimsel Araştırma  Vakfı
      Başarılı   ve maddi desteğe gereksinimi olan  üniversite öğrencilere burs   verilmektedir. ÖSS sonuçlarına göre vakıfça  belirlenen fakülteleri   kazanan öğrenciler Eylül sonuna kadar burs için  müracat edebilmektedir.   Genel olarak vakıf, bursiyerlerini İstanbul  dışında yerleşik, üniversite   sınavında ilk sıraları alacak kadar  başarılı, yaşama çağdaş bir   pencereden bakan, ülkenin orta ve alt gelir  gruplarına mensup ailelerin   çocukları arasından seçilmektedir.
      Tel: (0-216) 489 49 45
      30) Yüzüncü Yıl Üniversitesi Vakfı
      Burstan sadece Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri  faydalanabilmektedir. Başvurular Ekim ayındadır.
      Tel: (0-432) 225 16 90
      BURS VEREN KAMU KURULUŞLARI
      1) Ankara Büyükşehir Belediyesi
      Ankara'da   dar gelirlilere, doğal afet mağdurlarına,  şehit çocuklarına, öksüz ve   yetimlere verilen bursa 1-30 Ekim tarihleri  arasında başvuruların   yapılması gerekmektedir.
      Web Adresi: http://www.Ankara-bel.gov.tr/
      Tel: (0-312) 310 83 87
      2) Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışmayı Teşvik Fonu
      Ekim   ayının son haftası ile Kasım ayının başında  başvurulabilinir. Açık   öğretim fakültesi öğrencileri dahil bu bursa tüm  üniversite öğrencileri   başvurabilir. Başvuru formları, Yükseköğretim  Kredi ve Yurtlar Kurumu'na   (YKYK) bağlı bölge ya da yurt  müdürlüklerinden alınabilinir.
      Web Adresi: www.basbakanlik.gov.tr
      Tel: (0-312) 419 13 93 - 419 13 94
      3) Çalışma ve Sos. Güvenlik Bakanlığı Erğ.  Köm. Hav. Aml. Br. ve Yrd. San.
      Yardım için sandık başkanlığına dilekçeyle başvurmak gerekmektedir.  Karşılıksız öğrenim yardımı yapılmaktadır.
      Tel: (0-372) 251 10 06
      4) İstanbul Büyükşehir Belediyesi
      1994   yılından bu yana İstanbul'da eğitim gören  üniversite öğrencilerine burs   veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu  yıl henüz burslarla ilgili   açıklama yapmadı. Ekim ayında burs  başvurularının başlayacağı   belirtiliyor. Burs başvurusunda bulunacak  öğrenciler İBB'nin   www.ibb.gov.tr  adresinden yapılacak açıklamayı takip edebilir ve buradan   başvuruda  bulunabilir.
      Tel: (0-212) 514 08 15
      5) Milli Eğitim Bakanlığı
      Bakanlık,   yükseköğretim kurumlarının öğretmen  yetiştiren bölümlerinde okuyan   öğrencilere burs desteği sağlamaktadır.  Hangi bölümden kaç öğrenciye ne   kadar burs verileceği her öğrenim yılı  başında belirlenmektedir. MEB'in   bursları, mecburi hizmet karşılığında  verilmekte olunup, burslu öğrenci   mezun olduğunda öğretmen olarak  doğrudan göreve alınmaktadır.
      Milli   Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, geçtiğimiz  günlerde yaptığı açıklamada   üniversitelerin eğitim fakültelerinde okuyan  öğrenciler için verilen   bursun bu yıl da devam edeceğini bildirmişti.  Ancak bakanlığın sitesinde   burs başvurularıyla ilgili herhangi bir  açıklama yapılmadı. Bakanlığın   önümüzdeki günlerde www.meb.gov.tr adresinden  burslarla ilgili gerekli   açıklamayı yapması bekleniyor.
      Tel: (0-312) 425 53 30
      6) TÜBİTAK
      Yerleştirildiği   bölümün gerektirdiği puan türü esas  olmak üzere matematik ve fen   ağırlıklı puana göre yapılan sıralamada ilk  1000 öğrenci arasına   girenlerden, temel bilimler bölümlerine (matematik,  fizik, kimya,   biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik) kayıt yaptıran  T.C. vatandaşı   öğrencilere karşılıksız ve sınavsız burs verilmektedir.  Ancak, Kredi ve   Yurtlar Kurumu dışında herhangi bir yerden burs alanlara  aylık burs   ödemesi yapılmaz. Yalnız, yılda iki kez (Kasım ve Mart  aylarında) birer   aylık burs tutarında kitap desteği sağlanmaktadır.  Başvuru tarihleri   üniversite sınav sonuçlarının ardından ilan  edilmektedir.
      Web Adresi: http://www.tubitak.gov.tr/home.do?ot=1&sid=455&pid=453
      Tel: (0-312) 468 53 00
      7) Türk Dil Kurumu
      ÖSS   sınavında sözel puan sıralamasında ilk 2000?e  giren ve Türk dili ve   edebiyatı veya çağdaş Türk lehçeleri ve  edebiyatları bölümlerinden   birini seçen öğrencilerin 15?ine  verilmektedir. Bu yıl burslarla ilgili   bir açıklama yapılmazken, kurumun  önümüzdeki günlerde kendi web   sitesinden açıklama yapması bekleniyor.
      Web Adresi: www.tdk.gov.tr
      Tel: (0-312) 467 73 50
      8) Türk Silahlı Kuvvetleri
      TSK   Personel Kanunu gereklerine göre verilen burstan  subay olarak   yetiştirilmek üzere fakülte ve yüksek okulda okuyan  öğrencilere askeri   öğrenci statüsünde yararlandırılmaktadır.
      Web Adresi: www.tsk.mil.tr
      Tel: (0-312) 417 61 00
      9) Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu
      Yurtiçinde   tüm üniversitelerde ve yüksek okullarda  okuyan öğrencilere öğrenim   kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında  borç olarak verilmektedir.
      Web Adresi: www.kyk.gov.tr
      Tel: (0-312) 431 11 00

ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      24.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: Burs Veren Kurumların Listesi
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2010, 20:47 »
Bilgilendirme için teşekkür ederim İbrahim Bey. Faydalanacak genç arkadaşlarımız olacaktır. Şu an için çok güncel bir konu.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Burs Veren Kurumların Listesi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Tıp fakültesi öğrencisine burs none Yanıt: 3 - Gösterim: 1293 - none bolubeyi Marmara Ünüversitesi Tıp Fakültesinde 3. sınıfta okumakta olan bir kız öğrenci için kalacak yer temini ve yeme içme masrafları i... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com