trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Bana bir çare lütfen  (Okunma sayısı 1960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Bana bir çare lütfen
« : 06 Eylül 2010, 19:50 »
Merhaba Asiye Hanım. Ben Derin'in Annesi Hatice. Kızım 2,5 yaşında oldu ayakta gayet rahat duruyor, destek bulunca adımlarını atıyor. Bizim fizyoterapistimiz Derin için walker ve afo istiyo ancak ortopedi doktorumuz hayır gerek yok diyor. Fizyoterapistimiz ayakkabı alalım dedi bugün ayakkabısını aldık ve hiç çıkartmıyacağız dedi taki uyuyana kadar. İkisinin arasında sıkıştım kaldım ve kafam çok karıştı ne yapacağımı bilemiyorum. Bana bir öneriniz varmı acaba?

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: Bana bir çare lütfen
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2010, 00:01 »
Sorunuzu yeni gördüm .Gecikme için özür dilerim.Derin ayakta rahat duruyorsa walker çok gerekli değilidr.Bazı çocuklarda walker kullanımı kasların kuvvetlenmesini geciktirmektedir.Ayakta deformite mevcutsa AFO mutlaka kullanılmalıdır.Düzgün yürüme alanı için de AFO GEREKLİDİR..Afo ya da ayakkabı kullanımında dikkat edilecek en önemli husus Sb lı hastalarda sıklıkla görülen bası yaralarıdır.Sık sık kontrol şarttır...Derin için tavsiye edeceğim AFO  İLE DESTEKSİZ YÜRÜME EĞİTİMİDİR..Ayakta durma da denge çalışmaları ile desteklenirse Walker büyük ihtimalle gerekli olmayacktır.Kolaylıklar diliyorum.SEVGİLERİMLE...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Bana bir çare lütfen Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Lütfen Yardım none Yanıt: 21 - Gösterim: 5813 - none ameyt ben meningomyolosel hastasıyım mesane büyütme ve delik açma operasyonları nasıl sonuç verir iyileşme süresi ve kesin çözüm mü bi... Devamı...
none oğlumun spina bfidali oldugunu öğrendim ne yapmam gerekiyor lütfen yardim bana:( none Yanıt: 22 - Gösterim: 4371 - none sell-da Arkadaslar merhaba bende yeni katildim araniza. 5 aylik hamileyim doktora kontrole gittiğimde bebegimin sirtinin cok açık olduğu... Devamı...
none tecrübesi olanlardan yardım lütfen... none Yanıt: 15 - Gösterim: 2303 - none MuratDoğan Bugün eşimle öğrenmiş bulunmaktayız. Spinabifida olduğunu ve doğarsa hem zihinsel hem de bedensel engelli  olacağı söylendi.[cut... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com