trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Tekrardan merhabalar  (Okunma sayısı 5187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Tekrardan merhabalar
« : 26 Kasım 2010, 15:08 »
herkese merhaba bildiğiniz üzere ben çok fazla online olamıyorum yeni gelişmelere bakmak için siteyi inceliyorum yoğun çalışmanın yarattığı dezavantajlar ama sağlık olsun ben biraz mustafa yiğitin son durumundan haberdar etmek için buradayım oğlum tam 2.5 yaşına baştı çok şükür haziran ayında VUR olmadığı için  varolan vesikostomisini kapatma kararı aldılar ameliyatımız başarılı geçti sonrasındada idrar yolu enfeksiyonu dışında sorun yaşamadık  yaklaşık 5 aydır normal yoldan işeyebiliyor usg kotrolleride normale yakın çıkıyor sadece mesanenin biaz yaşıtlarından küçük olduğu fakat zamanla büyüyebileceğini söledi hocamız eğer gelişme olmazsa büyütme  ameliyatı geçirebilirmişiz ama çok umutlu mustafa yiğitten günde 2 defa üropan içiyor uzun sürede devam edecek galiba bunun dışında ciddi bir sorunumuz kalmadı çok şükürr umarım bölede devam eder benim merak ettiğim iki şey var fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum tuvalet eğitimini ne zaman vermeliyim onu merak ediyorum bidemustafa nın 9 aylıktan beri kabızlık sorunu var çözmekte çok zorlanıyoruz osmolak fayda etmiyor magnesi calsine fayda ediyor fakat uzun süreli kullanımda böbreklerde taş oluşumuna sebep oluyormuş şimdi sokol diye bi ilaç önerildi uzun süreli kullanılabilirmi zararları varmıdır bide bunu merak ediyorum şimdiden değerli fikirlerini paylaşan herkese çok tşkler... mxxxutlu

Sabır boyun eğmek değil mücadele etmektir!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      11.11%

none
Ynt: tekrardan merhabalar
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2010, 17:38 »
Kabızlık için çocuk doktorundan alacağınız tavsiyeleri uygulamanızı öneriyorum. Vesikostomisini kapatma ne demek onu anlamadım bilmiyorum. VUR olmaması çok güzel. Üropan da işe yarar ve mesane kapasitesi normale dönerse mesane büyültme ameliyatına gerek kalmaması çok güzel bir gelişme olacak. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Tekrardan merhabalar
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2010, 14:02 »
Çok güzel gelişmeler inşaallah hep böyle devam eder.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2010, 01:13 »
geçmiş olsun çok güzel...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2010, 15:17 »
vesikostomi idrarını tam boşaltamadığı için 25 günlükkken açılmıştı mesanenin üzerinden bir delik açtılar ve idrar oradan bezine akıyordu 2 yıl kadar kaldı sonra gerek kalmadığını söyleyerek deliği kapattılar

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2010, 20:11 »
çok geçmiş olsun bekir hamzada ciddi kabızlığı olan bir çocuk bizde magnezim calsim kullanıyoruz başka hiç bir şey fayda vermedi birde tuvalet eğitimini sormuşsuz bekir hamza 4 yaşına girecek ve biz tuvalet eğitimine yeni başladık çok şükür idrarını hissediyor doktorumuz bize tuvalet eğitimi için acele etmyin onun isteğine bırakın dedi bizde öyle yaptık çok şükür artık kendi gidip yapıyor sizde acele etmeyin bir sorun yoksa oda öğrenir.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      11.11%

none
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2011, 02:00 »
Son durumlar nedir tulin? Epey zamandır yazmadınız.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2011, 20:10 »
mustafa yiğit günden güne iyiye gidiyor çok şükür çok sık giremiyorum kusura bakmayın en son voiding yapıldı bunun sonunca yine vur olmadığı fakat tak yapılması gerekebileceğini söylemişleri ve üroninami sonucunda karar varileceğini .ibni sinada ürodinamisini yaptırdık sonucu iyi çıktı mesane kapasitesininde iyi olduğunu söyledi şimdilik tak yapmamıza gerek olmadığını söyledi hocamız çok mutlu olduk sürekli kontrollere göre karar verilecek durumuna üropankullanmaya devam ediyoruz kabızlık devam ediyor duphalacla zorda kalırsakta yarım tüp libalaksla yapıyor kakasını tuvalet eğitimi için artık yavaş yavaş deneyebilrisiniz dedi doktorumuz götürünce yapıyor ama hala çok fazla konuşmadığından ifade edemiyor şimdilik bu kadar :)ben sizlere bir şeyler sormAK istiyorum fikri olan paylaşırsa çok sevinirim beyin cerrahisi mr istemişti rutin kontrol için şantımız yokama bayadır tomografi de çekinmedi doğduğu zamanki çekilen filmleri var sadece bazı yerlerden mr ın çok zararlı olduğunu duyduk ve çektirmekten vazgeçtik doğru bi kararmı verdik onu merak ediyorum.ikinci sorumda  biz ilçedeyiz en yakın şehir merkezi 150 km sağlık durumundan dolayı tayin yaptırmak istiyoruz mekeze sivasın ilçesindeyiz ama kontrollere kayseriye gidiyoruz kurul raporu almamıda sıkıntı olurmu bide spina bifida tanısı tayin için yeterli bi tanımı daha önce yaptıran varmı onu merak ediyorum çok uzun yazdım arayı baya açınca böle oluyor galiba şimdiden herkese tşkler

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2011, 20:19 »
ben albüme resim eklemek istiyorum ama olmuyor yöneticinizle görüşün diyor daha öncede böle olmuştu oğlumun resimlerini koymak istiyorum yardımcıolursanız sevinirim

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2011, 20:44 »
Haklısınız mr zararlı birşey ama çocuklarımızın rutin kontrolleri için en azından senede iki kez mr çektirmekte fayda var.Örnek olarak benim kızıma gergn omurilik teşhisi kese ameliyatının olduğu yerden çekilen kontrol maksatlı mr sayesinde çıktı.Bizde de şant yok ancak hidrosefali olduğu için altı ayda bir tomografi çektiriyoruz...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Tekrardan merhabalar Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Merhabalar none Yanıt: 12 - Gösterim: 1956 - none Metin Selam herkese. Ben Metin Kavak. Çanakkale'den katılıyorum aranıza. Öncelikle bu sitenin bana çok faydası oldu diyebilirim. Bunun... Devamı...
none merhabalar none Yanıt: 8 - Gösterim: 2290 - none zeynep bebek Kontrollerimiz Ankara!da yapıyorduk ilk defa şişli florance nightingale  hastanesine gidecez. Kontrollerini orada yaptıran var m... Devamı...
none Merhabalar benim 45 gunluk bır kızım var meningosel ve diastometamyeli iledogdu none Yanıt: 18 - Gösterim: 2194 - none Cemal Yetisen Merhabalar benim 45 gunluk bır kızım var meningosel ve diastometamyeli ile dogdu suan bes kilo olmasını bekliyoruz tomografi cek... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com