trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Rezüdi İdrar Miktarında Değişiklik  (Okunma sayısı 7320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• bcoban07
  • Yer:

none
Rezüdi İdrar Miktarında Değişiklik
« : 13 Ocak 2011, 08:20 »
Merbaha,

10.01.2011 günü oğlumun üroloji polikinliğinde mesanesinde kalan idrar ölçümü yapıldı. idrar ölçümü sonucunda kalan idrar miktarı 72 ml olarak ölçüldü. Bu da üst derecede bir rakammış. bundan önceki ölçümde (geçen yaz) mesanedeki idrar miktarı 11 cc olarak ölçülmüştü ve doktor üreopan kullanmaya devam etmemizi tavsiye etmişti. Şimdi ise bu cuma günü üroloji polikinliğine gideceğiz ve doktor 72 rakamını görünce ne yapacağını çok merak ediyorum. Bu kadar kısa sürede meydana gelen anormal derecedeki değişiklik bende şaşkınlık ve üzüntü yarattı. ne yapacağımı bilemez duruma geldim. acaba yanlış yaptığımız bir olay mı var diye düşünmemek elde değil doğrusu. oğlum şu anda 29 aylık ve bu zamana kadar sadece üropandan başka birşey kullanmadık. bundan sonra aşamalar anlaşılan beni çok etkileyecek. Ne diyelim الله yardımcımız olsun.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Daha önce açılan konularda da belirtildiği üzere zaman içerisinde mesane fonksiyonlarının değişebileceği bu nedenle senede 1 kere ürolojik kontrolden geçilmesi gerektiği vurgulanmıştı. Ayrıca çocuk yaşı itibarıyla mesanesini boşaltma konusunda bilinçli olmadığı için zaman zaman yapılan ürolojik tetkikler hatalı ya da eksik sonuçlar verebilmekte ve tetkikler doktorun isteği üzerine tekrarlanabilmektedir.  Konuyu Prof. Dr. İbrahim ULMAN bölümüne açmışsınız. Kendisi sitede cevabı bulunmayan soruları cevaplandıracağını söylemişti. Soruyu kendisine ulaştırmadım. Bu nedenle konuyu bölüp bu bölüme taşıdım. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun.

• Verimlilik:
      0%

geçmiş olsun.tak yapıyormusunuz

• bcoban07
  • Yer:

mrb,

henüz tak kullanmıyoruz. bugün sabah üroloji polikliğine sonuçları götüreceğiz. sizin de belirttiğiniz üzere çocuğum 2,5 yaşında olduğu için yapılan ölçüm ve tetkikler sağlıklı sonuç veremeyebilir. Bu konuyu sabah doktorumuzla detaylıca görüşmeyi planlıyorum. İnşallah bundan daha kötü bir süpriz ile karşılaşmayız.

Geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara çok teşekkür ederim. Hepimize geçmiş olsun diliyorum.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• bcoban07
  • Yer:

merhabalar,

bugün çok sevinçliyim. oğlumun pmr sonucu "0" çıktı. doktorumuz her ihtimale karşı yinede temmuz ayında ürodinami yapacak. inşallah hep böyle devam eder.. bu mutluluğumu sizinle de paylaşmak istedim. Dualarını esirgemeyenler için allah binlerce kez razı olsun.
Hepinize çok teşekkür ederim.. الله herkesi mutlu eder inşallah..

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

pmr nedir?

• bcoban07
  • Yer:

pmr; hasta idrar yaptıktan sonra mesane içerisinde kalan idrarın ultrason gibi ona benzer bir cihazla dijital ölçümü.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

O pmr sağlıklı insanlarda bile gözlenmeyebiliyor. Tutma fonksiyonu da yerindeyse süper bir durum.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.