trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Burak EREN'in Ninnisi

none Gönderen Konu: Spina bifida için anne karnında yeni bir umut  (Okunma sayısı 3838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      28.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina bifida için anne karnında yeni bir umut
« : 15 Şubat 2011, 12:35 »
        Omurilikte meydana gelen gelişim bozukluğunun, cenine yapılacak müdahaleyle doğumdan aylar önce düzeltilebileceği bildirildi.
Açık omurilik anlamına gelen, en sık görülen doğuştan gelen hastalıklardan birisi olan spina bifida ile ilgili yapılan klinik araştırmada, Philadelphia Üniversitesinden Dr. Scott Adzick ve ekibi, hastalığın en ağır şekli olan myelomeningoseli düzeltmek için cerrahi bir yöntem geliştirdi.

Adzick, ceninde spina bifida hastalığının olduğunu öğrenen ebeveynlere ilk kez umut verilebileceğini belirterek, bu klinik araştırmanın, spina bifida için doğumdan önce cerrahi müdahalenin mümkün olduğunu bilimsel olarak gösterdiğini vurguladı.

Bugüne dek bu tür ameliyatlar doğumdan sonra yapılıyordu. Bu hastalıkla doğan ve hayatta kalabilen bebekler genellikle hayatları boyunca engelli oluyor.  Araştırma, New England Journal of Medecine dergisinde yayımlandı.

Söz konusu habere ait orjinal makaleyi (ingilizce) görmek için buraya tıklayınız.

Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER İNŞALLAH DAHA ZİYADE GÜZEL HABERLERİN DE GELECEĞİNE İNANIYORUM :)))
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

Paylaşım için teşekkürler.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%

Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

Paylaşım için teşekkürler

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina bifida için anne karnında yeni bir umut Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none spina bifida için mayo none Yanıt: 4 - Gösterim: 7870 - none ilknur Merkeze merhaba baya bir uzun zaman oldu siteye girmeyelli vefaslzlığımdan değil burayı unutmuş değilim yoğun ve hoş olmayan zam... Devamı...
none FELÇLİLERE UMUT BAŞLIKLI HABER none Yanıt: 11 - Gösterim: 4443 - none anadolu79 HAYIRLI CUMALAR DİLERİM.BU HABER 21 EKİM GÜNÜ TRT.NET.TR DE YAYINLANDI. Polonya'da İngiliz bilim adamlarının katkısıyla yürütüle... Devamı...
none Boşaltım için yeni bir cihaz ;peristeen none Yanıt: 3 - Gösterim: 2362 - none janenur Merhaba  kızımın ciddi bir boşaltım sorunu var. Şu an kullanması bizim için çok zor ama bir yetişkin için çok iyî olabilir. Türk... Devamı...
none Anne karnında ameliyat artık Türkiye'de de yapılıyormuş none Yanıt: 5 - Gösterim: 6555 - none bebişimiz Türkiye’de ilk kez, anne karnında açık omurga ameliyatı olan iki bebek başarılı operasyondan bir ay sonra kalıcı hasara uğramada... Devamı...
none Eymen Umut none Yanıt: 53 - Gösterim: 12956 - none yesilsiyah İlk defa bir forma üye olurken bu kadar zorlandım. Bebeğimiz EYMEN UMUT  04.08.2015 14:30  da dünyaya geldi. Düzenli olarak kadı... Devamı...
none TAŞINDI: Eymen Umut none Yanıt: 0 - Gösterim: 761 - none bolubeyi Bu konu Eymen Umut isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11384.0 Devamı...
none Spina Bifida ameliyatı için istanbuldan doktor tavsiyesi? none Yanıt: 2 - Gösterim: 2281 - none malkaralı Merhaba, İstanbul dışında yaşayan bir yakınım  spina bifida  hastası kızlarının İstanbul'da bir üniversite hastanesinde ameliyat... Devamı...
none Gos ve spina bifida ameliyatı için görüşlerinize ihtiyacımız var none Yanıt: 12 - Gösterim: 3550 - none Simaysimce Merhabalar, kızımız bugün 6 haftalık oldu. Doğumu ve tüm kontrolleri .(2 li test, afp 3 lü test ataşehir memorialda yapıldı. Ve ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com