trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: merhaba  (Okunma sayısı 5061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
merhaba
« : 01 Mart 2011, 15:09 »
merhaba benimde kızım sp meningomyolesel ameliyatı geçirdi şu an iki buçuk aylık ilk günler idrarını yapamamasından kaynaklı sanırım sol bacağında morarma oldu ilk günler sol tarafını çok hareket ettiremiyodu sadece çok cimcik  gibi dokunursak çekiyodu sağ bacağı biraz daha iyiydi şimdi uykudan uyandığı sıra gerneşirken , altını değiştirirken  bazende ağlarken ikisini de kendine doğru büktürüyo bazende sadece birini büktürüyo  şu an daha önemli problemleri olduğundan fizik tedaviye öncelik veremedik acaba ne zaman başlarız vede neler yapabiliriz evde, acaba yürüyebilirmi?

Azram hayat dolu kızım iyiki varsın canım kızım nazarx

• Verimlilik:
      0%

none
Ynt: merhaba
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2011, 22:22 »
Geçmiş olsun)
Tüm spina bifidalı çocuklarda fiziksel problemlerin yanında başka problemler vardır.Hepsinin ciddi takibi,kontrolü,tedavisi gerekmektedir.Her biri diğerinden önemsiz değildir.Fizyoterapiye başlamak için diğer problemlerin geçmesini/azalmasını beklemek vakit kaybıdır.Bir an önce başlanmalıdır .Ayak bileği germe,diz hareketleri,kalça hareketleri,karın-sırt güçlendirme egzersizleri,kol güçlendirme önemli egzersizlerdendir.Mutlaka bir fizyoterapistten yardım alınmalıdır.Vaktinde doğru cihazlanması ;yürüme adına çok önemlidir.KOLAYLIK dileklerimle))

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      64.44%

none
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2011, 12:46 »
Çok geçmiş olsun الله şifa versin.Tabii bütün kontroller önemlidir.Fizik tedavi için şu an erkenmi bilemiyorum.onu hastanenizdeki fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümündeki muayenede öğrenebilirsiniz.Dışarıdan fizik tedavi hizmeti almak için rapor almanız gerekir.Önemli olan geç kalmamaktır.Tedaviye geç başlanır ise telafisi mümkün olmayabilir.Yürüyüp yürümeyeceği zamana bağlıdır.Hangi şehirde ikamet ettiğinizi profilinizde belirtirseniz çok seviniriz.Sakın üzülmeyiniz.bubir imtihandır.الله cümlemizi imtihanlarını kazananlardan eylesin.
   Çok geçmiş olsun.ALLAH(CC)YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2011, 14:41 »
geçmiş olsun , altı ayı doldurunca götürün fizik tedaviye bende daha götüremedim

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2011, 23:04 »
Geçmiş olsun)
Tüm spina bifidalı çocuklarda fiziksel problemlerin yanında başka problemler vardır.Hepsinin ciddi takibi,kontrolü,tedavisi gerekmektedir.Her biri diğerinden önemsiz değildir.Fizyoterapiye başlamak için diğer problemlerin geçmesini/azalmasını beklemek vakit kaybıdır.Bir an önce başlanmalıdır .Ayak bileği germe,diz hareketleri,kalça hareketleri,karın-sırt güçlendirme egzersizleri,kol güçlendirme önemli egzersizlerdendir.Mutlaka bir fizyoterapistten yardım alınmalıdır.Vaktinde doğru cihazlanması ;yürüme adına çok önemlidir.KOLAYLIK dileklerimle))
bende asiye hanıma katılıyorum ne kadar erken başlarsa iyi olur geçmiş olsun

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2011, 12:52 »
merhaba benimde kızım sp meningomyolesel ameliyatı geçirdi şu an iki buçuk aylık ilk günler idrarını yapamamasından kaynaklı sanırım sol bacağında morarma oldu ilk günler sol tarafını çok hareket ettiremiyodu sadece çok cimcik  gibi dokunursak çekiyodu sağ bacağı biraz daha iyiydi şimdi uykudan uyandığı sıra gerneşirken , altını değiştirirken  bazende ağlarken ikisini de kendine doğru büktürüyo bazende sadece birini büktürüyo  şu an daha önemli problemleri olduğundan fizik tedaviye öncelik veremedik acaba ne zaman başlarız vede neler yapabiliriz evde, acaba yürüyebilirmi?
biz kızımızın fizik ted. sine 2.5 aylıkken ameliyat oldu 1 hafta sonra tedeviye başladık.hoca diyor ne kadar erken o kadar iyi yani ağaç yaş iken eğilir misali.nisa nur'un da sol ayağında hareket yoktu ve kısalık vardı  özellikle ameliyat sonrası dahada azalmıştı.ama nisa nur şu an yürüyor çok emek vermek gerekiyo bence bir an önce fiz ted. başlamalısınız.çok geşmiş olsun

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2011, 13:35 »
biz kızımızın fizik ted. sine 2.5 aylıkken ameliyat oldu 1 hafta sonra tedeviye başladık.hoca diyor ne kadar erken o kadar iyi yani ağaç yaş iken eğilir misali.nisa nur'un da sol ayağında hareket yoktu ve kısalık vardı  özellikle ameliyat sonrası dahada azalmıştı.ama nisa nur şu an yürüyor çok emek vermek gerekiyo bence bir an önce fiz ted. başlamalısınız.çok geşmiş olsun
      çok saolun inşallah bizim kızımızda yürür

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 13 Mart 2011, 16:47 »
Bende oğlumu 1 yaşına bile girmemişti, Ankarada özel bir fizik tedavi merkezine göstermiştim motor hareketlerini iyi gördü ve hemen fizik tedaviye başlamamızı önermişti . Oğlumun çift taraflı kalça çıkıklığı  ve kalça ameliyatlarından sonra alçılı dönemleri yüzünden biz başlıyamadık fizik tedaviye.Bence ayaklarında ortopedik problemler yoksa ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olur.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2011, 22:11 »
                                                                                                                                                                                                                                            merhaba bizde fizik tedaviye başladık yani evde yapacağımız bazı hareketler gösterdiler  ben yapıyorum sizdemi evde yapmıştınız neler yaptığınız yazabilirmisiniz kısaca. ne kadar süre yapıyodunuz, benim kızım şu an dört aylık, emekleme falan oldumu bazen hareketleri yaptırırken çektiriyo iyi gibi geliyo, bazen yani normal yatarken hareket etmiyo korkuyorum  normal çocukları görüyorum içim gidiyo kızım yürüyemezse diye aynı ayda doğanlar hatta daha küçükler nasıl hareket ediyo inş yürür ya,birde  kaç yaşında yürüdü cvb yazarsanız sevinirim yoxk

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      64.44%

none
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2011, 07:32 »
Günaydın Neslihan hanım.Bizim Burak Eren şu an 1.5 yaşında geçen Temmuzda fizik tedavi almaya başladık.Bacaktaki kırıktan dolayı fizik tedavi aksadı.Galeride videosu var.Alçılıda olsa sürünüyor.İstanbul Baltalimanı Hastanesinde Ayşegul Bursalı isminde bir doktor hanım var.Onun takibindeyiz.Bize ilk muayenemizde iyibir fizik tedavi ve evde egzersizlerle ileride yardımcı aletlerle yürüyebileceğini söyledi.Yürüme becerisi hastalığın seviyesi ilede alakalı.Bazı hastalar sorunsuz yürüyebilirken bazıları yürüyemez.Sizin çocuğunuzun seviyesini bilmiyorum ama kendinizi buna hazırlamalısınız.Bu durumu kabullenmelisiniz.Herşey  اللهtan.Sabrediniz,üzülmeyiniz,gerekli tedavileri yaparak اللهa tevekkül ediniz.الله şifa versin الله yar ve yardımcınız olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

merhaba Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Merhaba Beni de aranıza alır mısınız ? none Yanıt: 14 - Gösterim: 2966 - none can  arkadaşlar çok sıkıldım dış dünyadan herkesin farklı gözle bakmasından sizlerle tanışıp özgüvenimi yükseltmek istiyorum [cutoff... Devamı...
none yeniden merhaba none Yanıt: 9 - Gösterim: 2028 - none dayk41 Uzun bir suredir uzak kalmisiz. Yeniden merhaba. Artik cocuklarimiz buyumusler cogu okullu olmus. Bizde bir sene gec de olsa oku... Devamı...
none Merhaba none Yanıt: 3 - Gösterim: 563 - none Sinem Ben Bursadan Sinem sitenizi tesadüfen gördüm çok beğendim. Devamı...
none Merhaba 2018 :) none Yanıt: 2 - Gösterim: 359 - none muhammed Yeni yılın hepimize sağlık, huzur , mutluluk ve barış getirmesi diliyorum.Dünya da ki tüm savaşların bitmesi kardeşçe yaşamak di... Devamı...
none TEKRAR MERHABA none Yanıt: 6 - Gösterim: 481 - none meteor Uzun süredir aranızda yoktum skolyoz dan ameliyat oldum 9 ay önce uzun araştırmalar sonucu eskiden çok rahatlıkla değnekler yard... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com