trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: oğlumun hidrosefali teşhisi  (Okunma sayısı 10121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
oğlumun hidrosefali teşhisi
« : 13 Nisan 2011, 10:42 »
Arkadaşlar  merhabalar , dün cerrahpaşa hast.hidrosefali takibi için usg çektirdik. Ameliyatı yapan doktor bey olmadığı için sonuca bakan doktor, hocayı telefonla arayarak değerleri belirtti.  Değerleri alan hocamız da bir de ben göreyim diyerek haftaya çarşamba sabahı gelmemizi söyledi. Ameliyat kararını hocamız değerlendirecekmiş.Hidrosefali için çektirdiğimiz ultrason sonucundan şunlar çıktı: 

posterior fossa doğaldır 
  hidrosefali mevcuttur  r lv :26,1    l  lv :26,9  ayrıca üçüncü ventriküldede dilatasiyon mevcuttur
  ortahat yapıları formedir  ,  intraparankinal hemeroji lehine patalojik ekojiemite izlenmedi

Bu sonuca göre ameliyat olması şart mıdır?  yoksa zamanla düzelme imkanı var mıdır ? şayet ameliyat gerekli ise şant takılması mı uygundur , yoksa endoskopi yapılarak mı ameliyatı daha uygundur ? şant daha uygunsa ilerleyen yaşlarda şanttan kurtulma ümidi var mıdır ?

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Rabbim tüm yavrularımıza acil şifalar versin inşaallah.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
Ynt: oğlumun hidrosefali teşhisi
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2011, 10:57 »
Bildiğim kadarıyla şant ömür boyu takılı kalıyor çıkartılması söz konusu değil. Çocuk 1,5 yaşına  kadar takip edilir Hidrosafali farkedilirse şant takılır. Eğer 1,5 yaşına kadar hidrosafali olmazsa Bundan sonrada normal insanın hidrosafali olma riski ne kadarsa çocuğunuzunda o kadardır.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2011, 11:07 »
hidrosefali teşhisi banada konmuş ve şant taklmış ama 5 yaşındayken şanta gerek kalmadığından dolayı çıkarılmış

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2011, 11:25 »
öncelikle geçmiş olsun hidrosefali teşhisi konulmuş çekilen ultrasonda şant takılır,endoskopi çocuk için uygunsa yaptırın (bildiğim kadarı ile riski yüksek) şant takılır takılmaz (inşallah takılmaz) takılsa dahi korkmayın. başta çok ürkütücü geliyor.bildiğim kadarı ile şant ömür boyuydu ama kübra'ya takılan şant beş yaşında çıkarılmış böyle bir olasılığın olduğunu bilmiyordum içime şimdi umut doldu.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2011, 11:31 »
banada annem dedi senin şantın çıkarıldı diye annemin söylediği bu yani

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2011, 23:01 »
Şant takılması gerekiyorsa takılacaktır.Şantın süresiz olduğunu biliyorum.Ancak ilerde ne olur bilinmez.Belki ona da bir çare bulurlar.Umut dünyası..

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2011, 23:03 »
Şantın çıkarıldıgını hiç duymadım ben doktora sormuştum ama çıkarılamayacagını söylemişti bize.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2011, 08:43 »
Şant ömür boyukalıyor diye biliyorum. Ama çıkartılanları da duydum. Hakkınızda hayırlısı

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2011, 20:42 »
şant hiç çıkartılmayacak gözüyle takılıyor.ama kontroller sonucunda gerek kalmadıysa çıkarılıomuş.hatta berfinede en son beyin cerrahına nrş ye gittiğimizde böle dewam ederse 4 yaşında çıkartırız şantı demişlerdi.ama gerek kalmasa bile ben bide şantı çıkarttırıp canının yanmasını istemediğimden kontrollerde hiç sormuyorum çıkartacakmısınız diye.onun bi zararı yok hem baş büyüdükçe oda içinde kalıomuş gibi oluyo.o şantın görüntüsüde kalmıyor.zaten saçları berfinin kapatıyor şimdiye kadar kimse sormadı başını

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2011, 20:57 »
şantsızda bi sorun yok ama yani

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

oğlumun hidrosefali teşhisi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina Bifida ve Hidrosefali Teşhisi none Yanıt: 31 - Gösterim: 8498 - none hdemirer Öncelikle herkese merhaba. Hepimize geçmiş olsun. الله yardımcımız olsun انشاءالله. Eşim 18 haftalık hamile 3’lü test için dokto... Devamı...
none oğlumun spina bfidali oldugunu öğrendim ne yapmam gerekiyor lütfen yardim bana:( none Yanıt: 22 - Gösterim: 4069 - none sell-da Arkadaslar merhaba bende yeni katildim araniza. 5 aylik hamileyim doktora kontrole gittiğimde bebegimin sirtinin cok açık olduğu... Devamı...
none Hidrosefali sant none Yanıt: 2 - Gösterim: 1056 - none Esra tokgoz Benim kizimda hidrosefali hastasi ve iki aylik kafasina sant takildi .. bazi merak ettigim seyler var 1) kafasinin arka kismi uz... Devamı...
none oğlumun hidrosefali teşhisi none Yanıt: 8 - Gösterim: 1714 - none Cerenimo Merhaba umarım sesimi duyan olur. 34 haftalık hamileyim ve kızıma hidrosefali teşhisi kondu. Buradaki yanıtlarda şant ameliyatın... Devamı...
none İkizlerden birine spina bifida teşhisi koyuldu none Yanıt: 11 - Gösterim: 2979 - none Erman Herkese Merhaba,Eşim 19 haftalık çift yumurta ikizlere hamile. 5 gün önce doktorumuz rutin kontroller sırasında bir tanesinin ay... Devamı...
none Hidrosefali none Yanıt: 4 - Gösterim: 763 - none umutluanne Merhaba..sipina bifida ve hidrosefalisi olan 24 günlük bebegimizin ateşi yok ama 2 kez beyaz süt renginde kusması oldu. Şant tak... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com