trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Tükenmek yok yola devam  (Okunma sayısı 10867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: Tükenmek yok yola devam
« Yanıtla #20 : 24 Ekim 2011, 04:41 »
Gercekten eline saglık .الله razı olsun.İnanınki Ben sadece derdimi ,kederimi ,özlemimi sadece bu sitede paylaşiyorum,Çünkü beni yalnız bu sitede olanlar anlayabilirler.Yazdıklarım neticesinde kimsenin umutsuz duygulara  kapılmasını istemiyorum.Sadece icimden geldiği gibi duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.Ben kızım olandan sonra hep bir gün sonrasını düşündüm,hep yarını hep yarını ve hala yarını düşünüyorum.Belki sizlerin birden fazla cocugu oldugu icin bu özlemi gidere biliyorsunuz,belki diher cocuklarınızla sokaga cıkıp oynaya biliyorsunuz,bakkala gönderip bir şeyler aldıra biliyorsunuz.Ama bizler gibi tek cocuhu olanların durumu sanırım biraz daha farklı.İşte böyle cocuklarla olan özleminizi gideremezseniz benim gibi karamsarlıga düşersiniz..Tesellim üzüntümü gidermiyorsa,gelecegim mechul demektir...
sizde saolun barnim.hayır yazın tabiiiiii....vede yazalım.gerçekten burdan anlaşıldığımız gibi kimseler anlayamıyor bizi ve anlayamazda.çünkü bizim derdimiz ve sevinçlerimiz aynı.
çocuk meselesine gelince keşke bi tane daha yavrunuz olsa idi.sağlık problemi olmayıpta babbaka falan göndermek için değil inanın.ve artık çokta kalmadı o günler.biz izmir in torbalı ilçesinde oturduğumuz halde yani sakin bi yer olduğu halde ve kızım 8 yaşında ben hala gönderemiyorum.malüm güvensizlik....ileride kardeşler birbirine destek olurladı diye.ama nasip işte ...
ben yine diyorum üzülmeyin.çünkü bizler gibi meşakkatli bir yolculukla imtihan edilen yolcular inanın çok şerefli yolcular.şerefimiz başımızın tacı çocuklarımız.ben bunu o kadar iyi anladımki.tamara nas doğana kadar ve şu günlere kadar getirdik çok şükür ben anne değilmişim tam manasıyla.hep söylüyorum.ilk kızımı ben büyütmemişim.yani sanki kendiliğinden büyümüş gitmiş inanın.şimdi bakıyorum da bizim sitede yeni doğum yapmış bi çok anne var benimle beraber benden sonra....bi bakmışşınız bebekleri 4 aylık olmuş neşe içinde sokaktalar gezmedeler...ve ben artık diyorum ki bir yavrunun sağlık problemi yoksa onu büyüten çok ta fazla emek veren biz değilmişiz.allahın yardımı ile inanın kendi kendine büyüyolarmış.ama biz öyle değildik tamara doğduktan sonra.hani kederliyim diyosunuz ya bakın şimdi çenem düşecek bi sürü keder yazıcam isze tabiii tam manası ile kederse:((((
ben ve annem(üst komşum oluyor şükürler olsun),eve kapandık belki 6 ay tamara için.enfeksiyon kapmasın hiç bişisi aksamasın...zaten bir aya yakın doğar doğmaz hastanedeydik.ben hala doğum kilolarımı bile veremedim ki  üzerine biraz daha aldım.bi kaç kez yakın zamanda komşuya oturmaya geçtim baktım ki takımız aksıyo yavruma karşı daha az verimli oluyorum ilgi manasında çokta fazla çıkmıyorum ki tamara bayılıyo insanlar içine çıkmaya...yani uzatmadan diyorum ki bizler bi çok şeyden mahrum kalıyoruz şu hayatta.yavrularımız için.bi  yere gittiğinizde bu hastane bile olsa diğer hasta anneleri gibi rahat değiliz tak saati geldimi bacaklara masajı az yapıcaz vs.......hep kafamız dolu ve hep yavrumuzla ilgiliyiz.işte asıl ben hal böyle olunca daha yeni anne oldum diyorum daha yeni bu şerefli mesleğin azda olsa hakkını vermeye başladım diyorum.doğğum yapıpta hastanede yattığım günler sanki artık bitmişti hayat benim için.sanki diyodum eve gidip de eskisi gibi muhabbet edip bir bardak çay içilebilicek mi diyordum ve ben artık gülücekmiyim diyordum.ama çok şükür şimdi içtiğim çaylar daha anlamlı daha keyifli ve ben çok daha fazla gülümsemeye çalışıyorum ve gülüyorum.çünküdaha önce dert sandığım kederlendiğim o kadar şey varmş ki artık yoklar çünkü hepsi boşmuş.çünkü şimdi yaşamamız için daha gayeli dahada anlamlı bi sebebimiz var.çünkü benim tamaram ötekinin alisi berikinin gökanı siizn kıznız yani hepimizde şerefli yavrular var.neden şerefli bence biliyormusunuz çünkü onları bu haliyle rabbim yarattı.böyle olmasını istedi.sağlıklı doğup kaza yapsa idik ve ayakları tutmasa idi o lanet kazadan sonra oldu falan dicektik.ama şimdi rabbim nasip etti diyoruz.çok uzattım affedin ama hiç te meçhulde değilsiniz .ve geleceğinizde emin olun emin ellerde.siz daha çok gayretle sizi ve yavrunuzu emanetleri zayi etmeyen rabbe emanet edin bir bakın bakalım nasılda teselliler bulacaksınız nasılda gelecek daha d ümitli olacak.
herşey kader ile tastik edilmiştir.kısmetine razı ol ki rahat edesin diyor büyükler.biz razı olalım inşallah ki bizdende razı olsun bu şerefi bize layık gören yaradan.
ibrahim abinin deyimiyle rabbim sizinle ve bizimle hepimizle olsun barnim.....

nazlı hilal, kosovalı, arzu
Tamaram
Aklımdasın
Meleğim
Anı yaşarım seninle
Reyhan kokulum
Al yanaklım

Nazlımsın
Ay yüzlüm
Sen benim canımsın

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #21 : 24 Ekim 2011, 16:20 »
cokk güzell birr paylasımm bende sabırsızlıklaa kucagıma alacagımm günü  bekleyenlerdenımm.... rabbımm sabırlaa metanetlee beklemem içinn yardımm etsınn bana ...  uhu

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #22 : 21 Mayıs 2012, 06:44 »
Bu konuyu en baştan sona kadar okudum öncelikle Huriye'yi güzel ve bi okadar da doğru olan yazılarından dolayı alkışlamak istiyorum  appl
Hepimiz sürekli iyiki varız diyoruz ama burada daha da anlam kazanmış o iki kelime birbirine destek olan,teselli veren birkaç değişik insan,birbirlerini tanımıyorlar ama anlayabiliyorlar,kader arkadaşlığı bu işte başka ifadesi yokkk....

Ayrıca benim kızımda yürüyebiliyor fakat O'da sek sek oynayamıyor ve bu duruma çok üzülüyor,daha da çok üzülecek biliyorum çünkü ilk okula başlayacak ve hepimiz biliyoruz ki ilk okulda teneffüsteki tek oyundur sek sek...Ben kapımızın önüne sek sek tablosu çiziyorum Nazlımda sadece çizgilerin üstünden geçiyor sonrada bir gariplik olduğunu seziyor ve ''anne ama arkadaşlarım böyle oynamıyordu '' diyor... Annesi ise O'na gülerek,''ne güzel işte kızım biz herkesten farklı oynuyoruz''diyor  mxxxutlu
Şimdilik böyle avutuyorum seneye daha farklı,bir sonraki sene daha farklı anlatacağım belkide ama sonuçta benim kızım o an mutlu oluyo tek ayak üstünde değil de çizgilerin üstüne basa basa,sek sek oyununun kurallarını ihlal ede ede bir şekilde bir şeyler yapıyor...Yapamadıklarımıza pişmanlık veya üzüntü duymamayı ben spina bifidayla öğrendim.... Hakkınızı helal edin ....
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #23 : 31 Ocak 2014, 03:07 »
Yazıyı okumuştum ama yine okudum ve kime ait olduguna dikkat etmemiştim okurken farketimki Ümit hanıma aitmiş Nil'in annesi gerçekten muhteşem bir anne. Nil  televizyonada çıkmıştı dr. Aytug Kolonkaya'ya konuk olmuştu. Ümit Hanımı bir kez daha tebrik ediyorum
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #24 : 31 Ocak 2014, 10:08 »
okudum içlendim oüğluşumun bakışları gedli gözüme dertlendim bak sabah sabah
ya bildiğim yükümüz çok ağır bazen altında ezildiğimiz nefes bile alamadığımız oluyor bana göre en büyük şey oğluşumun derin bakışları çocukluğunun verdiği heyacan ve yapamadıkları büyüyecek ve büyüyorda insanlardan bir şey istediğinde defalarca seslenmesi sesinin duyulmaması af af af ya Rabbi neyse ben şidmi yazamayacağım..............
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #25 : 31 Ocak 2014, 10:16 »
çok güzel ifade etmiş الله razı olsun
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #26 : 31 Ocak 2014, 15:43 »
Sabir sabir hep sabir bilsekti su yada bu ilaci icirip duzelecek sabrimiz o kadar olur ama bugunluk yarinlik degil iste  hastanedeyken huriye hanimin dedigi gibi acaba bir cay icebilirmiyiz bayramda seyranda ne yapariz diye bir suru dusunce icinde yuvarlandik الله sukur beraber cay icmek beraber oyun oynamak oglumun yuzune bakip gulebilmek bizim icin en buyuk mutluluk
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #27 : 31 Ocak 2014, 19:25 »
الله razı olsun

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Tükenmek yok yola devam Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Kafası büyümeye devam ediyor none Yanıt: 22 - Gösterim: 4786 - none azyeb Merhaba, bebeğim hala yoğun bakımda, 2 hafta önce şant ameliyatı olmuştu ama kafası küçülmediği gibi büyümeye devam ediyor, yoğu... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com