trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kalça Çıkıklığı  (Okunma sayısı 5797 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kalça Çıkıklığı
« : 29 Temmuz 2011, 03:12 »
mrhb kızımın sol kalçasnda çıkıklık tesbit edildi fakat çıkılık için herhangi bişey yapamayız eger yaparsak kızın ölür dediler bunu bana söyleyen bir prof.çok merak ediyorum sizlerede böyle bişey söylendimi ayrıca kızımın sol ayak bilegi düşük masajla düzelir dediler fakat kızım 6 aylık oldu ve bi düzelme yok o yüzden ayak parmaklarının üzerine basıyor bunun ve kalça çıkıklığının başka bi tedavisi yokmu?kızımın kalçasını alçıya alırlarsa gerçekten ölürmü?ayrıca sol 2.ve3.kaburgaları olşmamış ve boynundaki tek omurgada skolyoz var bunun içinde bu bizi ilgilendirmiyor gögüs yada çocuk cerrahisinin alanı denildi sizce bu konu ortapediyle alakalı değilmi?nazarımı kaybetmekten çok korkuyorum. nazarx nazarx nazarx

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      2.22%

none
Ynt: Kalça Çıkıklığı
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2011, 06:57 »
ARAMIZA HOŞGELDİNİZ .... Kızınızın kalcasındaki çıkıklığın mahiyetini bilmiyorum ama ilk defa böyle bişey duydum ilk altı aya kadar ameliyata gerek kalmadan korse ile tedavi edilebiliyor diye biliyorum benim oğlum alide bu ameliyatı oldu hatta sadece kalça çıkıklığı giderilmedi leğen kemiğinde ki çıkıntı alındı ve bacak kemiği kısıltıldı ameliyat oldukça başarılı geçti çok şükür alçı kısmına gelince evet gerçekten çok sıkıntılı bir süreç çocuk içinde aile içinde ama onlarda geçti ve evet skalyoz ortapedinin alanı değil beyin ve omirilik cerrahisinin alanı bence başka bir doktora başvurun aşağıda ki linklerde alinin kalça çıkıklığı ile ilgili konular var dilerseniz inceleyin geçmiş olsun ...

http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=5110.0

http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=6118.0
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2011, 08:30 »
Merhaba  aramıza h.g ok geçmiş olsun.Kalça çıkığıyla ılgılı pek bılgım yok ama bebeyınızın omurılığındekı skolyoz beyın cerrahısının ılgılendırıyor.İbrahim Beyınde soyledii gibi doktorunuzu deyiştirin Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Sabret; doğrusu الله muhsinlerin ecrini zayi etmez...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      86.67%

none
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2011, 08:41 »
Ayrıca download bölümünde kalça çıkığı hakkında dökümanlar olsa gerek.
Aşağıdaki linklerde bulunan bilgileri okumanızda fayda var.
Spina Bifida ve Ortopedik Sorunlar
Spina Bifidada Omurga Eğriliklerinin Tedavisi
Çocuklarda basma kusurları
Spina Bifida Anne Rehberi
Spina Bifidada Rehabilitasyon
Tedavi ve rehabilitasyon

Ayrıca bir üniversite hastanesinde takibinin yapılıp gerekli zamanlarda cerrahi girişimlerde bulunulmalıdır.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      44.44%

none
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2011, 15:06 »
Geçmiş olsun.İstanbul'da oturuyorsanız Baltalimanı Kemik Hastalıkları hastanesinde doktor Ayşegül Bursalı kalça çıkığı konusunda uzmandır.Çok iyi bir doktordur.Kendisinin internette konu ile ilgili açıklamaları da var nazarx
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2011, 15:24 »
Sitemize hoşgeldiniz arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar geçmiş olsun bence de başka doktorlara göstermenizde fayda var.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kalça Çıkıklığı Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Kalça çıkığı ameliyatı ve Baltalimanı none Yanıt: 46 - Gösterim: 16017 - none M.FATİH Merhaba Arkadaşlar; Oğlum Metin Sabancı BALTALİMANI Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Prof. Dr. M.Fırat YAĞMUR... Devamı...
none Kalça çıkığı ameliyatı none Yanıt: 17 - Gösterim: 4226 - none fatma doğan mrb kızım spina bifida hastası 5 günlükken ameliyat oldu şant takıldı sağ bacakta sorunumuz önceden hiç his yoktu ama şu anda ta... Devamı...
none kalça çıkığı none Yanıt: 8 - Gösterim: 2911 - none recepemir Öncelikle herkese selamlar siteye yeni üye oldum 3 yaşında Recep Emir isimli bir oğlum var. Ayakları hiç hareket etmiyor ve sol ... Devamı...
none Kalça ameliyatı none Yanıt: 5 - Gösterim: 1185 - none Germersheim'lí Ben Muharrem'in babasıyım Herkese iyi geceler .Oğlum spina bifidalı ve 4yaşında bunları yazmak bana biraz zor geliyor, ama sizin... Devamı...
none Kalca cikigi none Yanıt: 6 - Gösterim: 1236 - none Muhametumut sahap cocugum sipinabifidali yuruyemiyor kalca cikigi va😁var amelyat etmelimiyim bilmiyorum bi doktor yap dedi digeri yapma yardimci o... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com