trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina Bifida & Gergin Omurilik & Skolyoz  (Okunma sayısı 7235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina Bifida & Gergin Omurilik & Skolyoz
« : 01 Ağustos 2011, 13:30 »
Öncelikle bu rahatsızlığı bulunan herkeze çok çok geçmiş olsun diyorum. Kendim Kırklareli'de oturuyorum. 2 yaşında oğlum var ve spina bfida + skolyoz rahatsızlığı var. Rahatsızlık seviyesi olarak en alt seviye olduğu söylendi bazı doktorlar tarafından. Oğlum koşuyor, zıplıyor yaşıtları nasıl hareket ediyosa o da öyle hareket ediyor.
Yalnız bu rahatsızlığına bağlı  olarak gergin omurilik olayının oluşma ihtimali var. Ortopedi doktorumuz Edirne'de Erol YALNIZ, beyin cerrahı doktorumuz  cerrah paşada Bülent CANBAZ ikisi de beklememiz gerektiğini söylüyor. Şimdi sizlerin fikirlerinizi almak istiyorum. Beklemek canımı sıkıyor çünkü. Bir de doktorlar yüzmeyi tavsiye ediyor. İstanbul'da tavsiye edeceğiniz doktor varsa değerlendirebilirim. Tavsiyelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Hepinize tekrar geçmiş olsun. الله yardımcınız olsun.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
Ynt: selamlar herkeze
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2011, 13:39 »
Gergin omurilik durumundan şüphe ediliyorsa beklemenizde fayda var. Gergin omurilik durumu ilerdeki yaşam kalitesini tehdit etmeye başlarsa ameliyat düşünün. Bu ameliyatta başarı oranı %30 dur. Yani aynı durum ameliyat olsa bile 18 yaşına kadar %70 oranında tekrarlar. Skolyoz ameliyatı olabilmesi içinde öncelikle gergin omurilik durumunun ortadan kaldırılması gerekir. Gergin omurilik mevcut iken skolyoz ameliyatı yapılmaz. Yapılırsa omurilik hasar alır ve yeni problemler ortaya çıkar. Bir ünüversite hastanesi ortamında tecrübeli doktorlardan (en az doçent ya da profosör) destek alıp; beyin cerrahi, ortopedi, üroloji, fizik tedavi, nefroloji branşlarında periyodik kontrollere başlamanız gerekir. Kontroller sırasında gerekirse cerrahi operasyon kararı alınıp uygulamaya konulur. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

teşekkürler

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

Benim kızımda da gergin omurilik durumu mevcut geçen sene 7 Nisan da ilk ameliyatını oldu.Şimdi yürüyor ancak kontrol için çekilen mr da tekrarladığını ve ameliyat olabileceğini sölüyor doktorumuz ayaklarını sürüklüyor yürürken bu da gergin omurilikten kaynaklanıyormuş.Gergin omurilik durumuna yapacak tek şeyimiz tüm tetkikler yapıldıktan sonra cerrahi müdahele için beklemek biz de bekliyoruz ne yazıkki.....

• Verimlilik:
      0%

öncelikle geçmiş olsun.tedavisini nerede yaptırıyorsunuz.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

Biz Didim'de oturuyoruz Aydın'a bağlı ancak tüm tedavileri doğduğu ilk günden beri İzmir'de oluyor...

• Verimlilik:
      2.22%

iyi akşamlar istanbul pendik marmara üniversitesi hastanesinde ortopedist prof dr selim yalçın var kendisine götürmenizi tavsiye ederim skolyoz için size fikir verecektir mutlaka buarada yüzme cok iyi geliyor skolyoz için kendim spina bifidalıyım bende de baya skolyoz vardı 3yldr yüzmeye gdyorum gttgm fiziktedavi merkezinin havuzuna gdyorum çok iyi geldi yüzmeyide tavsiye ederim geçmiş olsun

• Verimlilik:
      0%

Derin meraba benimde 14 aylık oğlum gerğin omurilikli senin kızın kaç yaşında ne zaman fark ettin durumu neler yaptınız.. Oğlum 6 aylıkken ameliyat oldu şuana kadar bir sıkıntısı olmadı çok endişe ediyorum seninle konusabılırmıyız bıraz.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina Bifida & Gergin Omurilik & Skolyoz Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 42 - Gösterim: 9126 - none nazlı hilal Bugün yıllık Memet Özek'e kontrolümüz vardı. Sonuçlar pek iç açıcı değil. Omurilikte yapışma olduğunu söylemiş, ameliyat olması ... Devamı...
none Gergin omurilik none Yanıt: 5 - Gösterim: 2477 - none selvi&zehra Trokal vertabral lomber servıkal vertabral,Mr sonuclarımıza göre amelıyata gerek yok dıyen doktor da amelıyat  gereklı dıyen dok... Devamı...
none Gergin Omurilik Doktor Tavsiyesi none Yanıt: 6 - Gösterim: 2392 - none kunal87 Merhabalar28 yaşındayım. Emar ve emg sonucu kararı ile gergin omurilik hastalığına yakalandığım ortaya çıkmıştır.Test sonuçların... Devamı...
none 2. Kez Gergin Omurilik Ameliyatı none Yanıt: 28 - Gösterim: 6890 - none gerginomurilik1 Merhabalar ben Emine. Öncelikle hepinize çok geçmiş olsun Rabbim yar ve yardımcınız olsun.12 yasinda iken gergi omurilik tanısı ... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 7574 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 11 - Gösterim: 5951 - none küçük_meleğimiz_Ece Merhabalar. Aydın/Didim'den herkese selamlar. 7 yaşında İkokul 2. sınıf öğrencisi kızımız var ve gergin omurilik sendromlu. Aslı... Devamı...
none GİZLI SPINA GERGIN OMURILIK none Yanıt: 3 - Gösterim: 2120 - none semihcobanoglu Oncelikle herkese acil.sifalar 25 yaşındayım spona bfida olduğumu yogun bor antrenman programi sonrasi asiri agri ve sancilar so... Devamı...
none Tethered Cord(Gergin Omurilik) Ameliyatı oldum none Yanıt: 4 - Gösterim: 2110 - none kunal87 Merhaba arkadaşlarDoğuştan spina bifidalıyım, 28 yaşında hayata tüm hızıyla bağlıyken gergin omurilik olduğumu öğrendim.1 senedi... Devamı...
none Spina Bfida (meningosel) Gergin Omurilik none Yanıt: 7 - Gösterim: 2793 - none mrvylcn Merhaba herkese. ben 24 yaşında üniversite öğrencisiyim.Herkes gibi hayatan bir çok beklentim var fakat son zamanlarda gerçekten... Devamı...
none Kapalı Spina Bifida skolyoz none Yanıt: 6 - Gösterim: 47 - none DenizArdam Arkadaşlar daha önce yazmıştım oğlum kapalı Spina Bifida 3 ayımız doldu tekrar tomografi çekildi.oğlumun açıklığı şükürler olsun... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com