trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Yürümeye yardımcı cihaz  (Okunma sayısı 12408 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Yürümeye yardımcı cihaz
« : 22 Ağustos 2011, 17:49 »
İstanbul Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesindeki Lokomat isimli cihaz yürümeye yardımcı oluyormuş. Türkiye omurilik felçlileri platformundan öğrendim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
Ynt: Yürümeye yardımcı cihaz
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2011, 18:40 »
Fizyoterapistler tarafından alternatif cihazlar önerilebiliyor. İhtiyaç duyanlar kendilerine en uygun olanını kullanabilirler. Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      2.22%

none
Robotik yürüme
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2013, 16:49 »
arkadaşlar bundan 2-3gün önce bir kanalın akşam ana haber bülteninde robotik yürüme sistemi diye bir tedavi yönteminden bahsedildi hatta 10yaşında doğuşdan yürüme engelli bir kız çocuğunun robotik tedavi sonucu ayaga kalktığı 15 20 adım kadar bağımsız yürümeye başladığını söylüyor ailesi sgk kapsamındaymış yılda 30seans karşılıyormuş devlet bu haberi izleyen varmı tedavi bizler içinde bi umut olurmu acaba bu tedaviyi düşünüp yaptırmak isteyen varmı

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Felçli çoçuk robotla yürüdü
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2013, 17:30 »
Omuriliğinde anne karnında oluşan hastalık nedeniyle iki bacağı felç olan 4 yaşındaki Sadık Remzi Şen, robot yardımıyla minik adımlar atmaya başladı.

Doğuştan "omuriliğin kese şeklinde dışa doğru çıkması" olarak bilinen "meningomyelosel" hastalığı nedeniyle iki bacağının değişen derecelerde felç olmasıyla yürüyemeyen minik Sadık, felçli hastaları yürütmek için özel olarak üretilen çocuk robotu ile ilk adımlarını atıyor.

Polis memuru Mahir ile Gülfinaz Şen çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Sadık, 1 günlükken ameliyat edildi ancak bacaklarını hissedemediği için yürüyemedi. Son bir yıldır çocuk robotu sayesinde bacaklarını hissetmeye başlayan Sadık, 20 saniye ayakta durmaya ve yürümeye başladı. Minik Sadık'ın doktoru, Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi doktorlarından Orhan Akdeniz, yaptığı açıklamada, Şen ailesinin 1 yıl önce kendilerine başvurduğunu söyledi. Hastalık nedeniyle omurilik sinirlerinde zedelenmeler olduğunu, hastanın bacak kaslarındaki güçsüzlükten dolayı yürüyemediğini anlatan Akdeniz, şöyle devam etti:

"Bize ilk geldiğinde destekle ayakta durabilen bir çocuktu. Yaklaşık 1 yıldır rehabilitasyon tedavisi yapıyoruz. Son 3 aydır desteksiz 20 saniye ayakta durabiliyor ve yavaş yavaş yürümeye başladı. Hastamızı tedavi ettiğimiz, çocuk robotu olarak da bilinen çocuk lokomat cihazı, bu tür durumlarda bağımsız yürüme sürecini hızlandırıyor. Cihaz çalışırken görsel olarak çocuğa yürüdüğünü gösteriyor, hem de beyindeki yürüme merkezine sensör olarak sinyal yolluyor. Sadece robotik rehabilitasyon değil yanında farklı fizik tedavi yöntemleri de uyguluyoruz. Önümüzdeki 5 ay içinde Sadık, umut ediyoruz ki bu cihaz sayesinde tamamen bağımsız yürüyecek hale gelecek."

Diz kapaklarını ve ayak topuklarını hissetmeye başladı

Baba Mahir Şen ise Sadık'ın rahatsızlığının anne karnındayken başladığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Sadık, omurilik açıklığıyla dünyaya geldi. Doğduktan 1 gün sonra ameliyat edildi. Omuriliğin dışarı çıkmış kısmı alındı ama iki bacağını hiç hissetmiyordu, bu nedenle ilk aşılarını da hissetmedi. Üç yıldır destek almadan ayakta hiç duramadı. Bir yıl önce bize çocuk robotu tedavisini önerdiler, biz de yaptırmaya karar verdik. Ömür boyu bacaklarını hiç hissetmeyecek diye korktuğumuz çocuğumuz artık yavaş yavaş diz kapaklarını ve ayak topuklarını hissetmeye başladı. Üç aydır Sadık'ın desteksiz ayakta durabilmesi ve yürümeye başlaması bizleri sevindirdi."

Yeniçağ

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=78620
(oğlumu çok seviyorum)

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      73.33%

none
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2013, 10:38 »
İnşallah bizde o günleri görürüz.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2013, 12:06 »
Bilgilendirme için teşekkürler.Ins Rabbim bizlerede o günleri gösterir.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2013, 10:37 »
bahsedilen cihaz istanbul'da  istanbul ftr eğitim ve araştırma hastanesinde de varmış en kısa sürede randevu alıp Ömer'i götüreceğiz inşallah hepimiz o günleri görürüz paylaşım için teşekkürler

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      73.33%

none
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2013, 14:59 »
Gelişmelerden bizi de haberdar et Murat bey.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2013, 10:46 »
İnşallah RABBİM cümlemize o günleri gösterir.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2013, 01:37 »
Bilgilendirme için teşekkürler.Ins Rabbim bizlerede o günleri gösterir.

Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Yürümeye yardımcı cihaz Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Boşaltım için yeni bir cihaz ;peristeen none Yanıt: 3 - Gösterim: 1386 - none janenur Merhaba  kızımın ciddi bir boşaltım sorunu var. Şu an kullanması bizim için çok zor ama bir yetişkin için çok iyî olabilir. Türk... Devamı...
none yardımcı olurmusunuz none Yanıt: 11 - Gösterim: 2019 - none tHe-iMaM40 arkadaşlar öncelikle herkese selamun aleyküm eşim 5 aylık hamile 3 gün önce detaylı ultrason da bu hastalığın tanısı kondu lakin... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com