trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: 207 ml mesane  (Okunma sayısı 2157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
207 ml mesane
« : 23 Ağustos 2011, 12:27 »
207 ml mesane kapasitesi sizce normalmi ve ne kadar tak yapıyorsunuz...?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
Ynt: 207 ml mesane
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2011, 12:52 »
Bir çocuk için normal bence. Tak uyguladıktan sonra boşaltılan idrar miktarı 150ml geçiyorsa tak uygulamasını daha sık aralıklarla yaparak tak sayısını artırabilirsiniz. Böylece mesane daha rahat olacak ve böbreğe olabilecek reflunun önüne geçilebilecek.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2011, 13:08 »
bn 20 yaşındayım abi ve böbrek nakli olduktan sonra normalde 300 350 cc idrar geliyo o zaman ne yapıcaz 150 cc çok az günde müm kün değil bence 4 saat te 300 cc gelse bisorun olur mu abi mesane basınçları çok iyi bu ara daa

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      35.56%

none
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2011, 13:15 »
Mesanenin kapasitesinin tamamını dolmasını beklemek ya da dolduktan sonra beklemek çok zararlı. Mesanede biriken idrar böbreklere geri kaçar. Böbreklerden mesaneye giden idrar yolunda ve böbreklerde genişlemeye neden olur. Bu durum da ilerde böbrek yetmezliğine ve diyalize hatta böbrek nakline kadar gidebilecek kötü olaylara neden olur. Bu nedenle daha sık aralıklarla tak yapmanızı öneririm. Gerçi ameliyatla mesane kapasitesi artırılabiliyor ama daha sık aralıklarla tak yapmak ameliyat olmaktan daha iyidir. Karar sizindir. Benim bildiklerim bundan ibaret geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

207 ml mesane Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none mesane botoksu none Yanıt: 5 - Gösterim: 1916 - none ameyt bu işlem zor mu ve başarı yüzdesi nasıldır Devamı...
none mesane ameliyatı oldum. none Yanıt: 9 - Gösterim: 1964 - none meteor Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi mesane ameliyatı için araştırma yapıyodum en sonunda 17 martta marmara üniverstesinde mesane am... Devamı...
none mesane ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 1913 - none muratx oğlum 9 yaşında hala sürekli bez kullanıyor 4. sınıfa geçti bu bezden nasıl kurtulabiliriz lütfen yardımınızı bekliyoruz Devamı...
none Spina bifada ve mesane büyültmek none Yanıt: 2 - Gösterim: 791 - none Eyill Merhaba ben hollandadan 20 yasindayim. Spina bifadie hastaligim var bu nedenle Türkiye'de birkaç kez ameliyat oldum. Günlük haya... Devamı...
none Mesane büyültme ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 710 - none tahanergiz Hayirli aksamlar arkadaslar yazin  Ankara serdal tekgul hocada mesane genisletme ve sol bobrege reflu vardi ameliyat olduk.Tekra... Devamı...
none Nörojen mesane ve kaka yapımı ilişkisi none Yanıt: 6 - Gösterim: 809 - none Muhammed Ayaz Merhaba benim sorularima cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür eder hepimize geçmiş olsun الله yar ve yardimcimiz ... Devamı...
none Mesane günlüğü none Yanıt: 1 - Gösterim: 147 - none bolubeyi Mesane günlüğü nedir?Mesane günlüğü içtiğiniz sıvı ile gün boyu ve gece idrar çıkışınızı kaydettiğiniz bir form olup, urge (önle... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com