trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Bir sorum olacak  (Okunma sayısı 3920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Bir sorum olacak
« : 09 Aralık 2011, 15:06 »
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var sizinde deneyimlerinize dayanarak sormak istiyorum. Kayra yaklaşık 9 aydan beri ponzeti cihazı kullanıyor, haftaya afo giymeye başlayacak,yalnız ayak numarası çok büyümedi buda beni endişelendiriyor. Fizyoterapistimiz afolara geçince daha hızlı bi şekilde gelişceğini söylüyor.sizde böyle bir durumla karşılaştınızmı? Şimdiden teşekkür ederim.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      4.44%

none
Ynt: BİR SORUM OLACAK..
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2011, 15:22 »
Afolara geçiş inşaallah Kayra için hayırlı olur.Biz hep afo kullanmıştık Nazlı Hilal'in de ayakları küçüktü büyümüyordu,gerçi hala yaşına göre küçük ama yapacak bişey yok buna da şükür.Afoların yapısı çok önemli biz hep normal afodaydık ve sonra öğrendik ki o afolar çocuğumuza zarar vermekten başka birşey yapmamış.Vidalı afoya geçtikten sonra Nazlı'nın ayakları büyümeye başladı ve bir kaç ay içinde daha iyi oldu şimdi afoları çıkarıldı ayakkabıya geçtik.Demek istediğim şuki normal afolar ayağın büyümesini engelliyormuş çünkü ayaklar belli bir kalıbın içerisinde duruyor sürekli.Çocuğunuzun ayak yapısı ve genel durumu vidalı afoya uygunsa doktorunuzla bir konuşun vidalı afo tercih edin derim ben.Geçmiş olsun
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Bir sorum olacak
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2011, 21:16 »
benim kızımın ayaklarıda çok minik.fizik tedawi doktoruna sordum.kasları zayıf olduğu için büyümüyor dedi.ama ilerde büyür dedi.sorun etmeyin dedi.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2011, 01:17 »
SBT li ve kese ameliyatı geciren cocukların ayakları genelde vücüt gelişimine baglı olarak daha az gelişir.Her hangi bir aparat kullanarak ayakları büyütemezsiniz.Öncelikle bunu böyle bilmeliyiz.Kullanılan cıhazlar ve ortapedik ayakkabılar sadece ayakları düz bir seviyede tutup yürümeye yardımcı olmak icindir..

• Sekercik
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2011, 11:25 »
SB li çocukların ayakları herhangi bir aparatla  büyümüyor evet  ama bazı doğru kulanılan aparatlarda büyümesi olası ayakları engellemiyor.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2011, 12:34 »
benimde ayaklarım küçük 18 yaşındayım ama ayaklarım 8 yaşındaki çocuğun ayağı gibi

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2011, 16:36 »
Çok teşekkür ederim. Arkadaşlar verdiğiniz cevaplara.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2011, 02:57 »
Ecrinin ayakları da küçük sürekli molt kullanıdığız için molt kullanmasak ayaklarının yapısı bozuluyor.kullansak kalıpta kaldığı için ayak pek büyüyemiyor.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Bir sorum olacak Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Kabızlık hep böyle mi olacak none Yanıt: 53 - Gösterim: 15011 - none janenur Herkese merhaba,Benim sormak istediğim şey kabızlıkla ilgili. Benim kızım 2 bucuk yaşında ve biliyorsunuz tak yapıyoruz. Onun dı... Devamı...
none Eren Ege Doğan keseden ameliyat olacak none Yanıt: 64 - Gösterim: 13130 - none MURAT DOĞAN Eskişehir Osman Gazi Ünv. çektirdiğimiz mr. sonuçları elime ulaştı. Bugün Gazi Ünv Beyin cerrahisine götürdüm. Kemali bey ameliy... Devamı...
none Tubanur Botoks ameliyat olacak. none Yanıt: 14 - Gösterim: 3627 - none muhammed Tubanur şimdi hastahane'de bekleme salonunda Botoks ameliyat i olacak Rabbim acil sifalar versin sağ salim bunuda atlatır انشاءا... Devamı...
none oğlum 28 ekimde hacettepede kifoz ameliyatı olacak none Yanıt: 13 - Gösterim: 4400 - none esrakabas Oğlum 28 ekimde hacettepede kifoz ameliyatı olacak. Devamı...
none Artık bir pedagogumuz olacak... none Yanıt: 3 - Gösterim: 1269 - none nazlı hilal Uzun süredir düşündüğümüz bir şeydi. Bu zamana kadar kendimizce hep yanında olduk kızımızın. Artık büyüyor büyüme evresinde iste... Devamı...
none Zeynebim kalça ameliyatı olacak. none Yanıt: 10 - Gösterim: 2763 - none togrul28 Merhaba SBT ailesi,Birkaç gün önce çektirdiğimiz kalça röntgeninde kızımda kalça çıkığı tesbit edildi. Yine ameliyatlara devam. ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com