trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Ah bu idrar yolu enfeksiyonu  (Okunma sayısı 12211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ah bu idrar yolu enfeksiyonu
« : 03 Ocak 2012, 20:20 »
Arkadaşlar hastaneden çıkalı bugün 1 hafta oldu. Berfin'in idrarı yine bulanık. Çocuk iğne de vurunsa geçmiyor, şurup da kullansa geçmiyor. Tam ilaç iyi geldi geçirmiyor diyoruz idrar yine bulanık oluyor.
Neden olabilir acaba? Yedikleriyle falan alakası var mı? Kola ve çay vermemeye çalışıyorum. Günde 1 bardak çay mutlaka içiyor. Arada sırada kola içiyor. Var mı önerileriniz?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

none
Ynt: Ah bu idrar yolu enfeksiyonu
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2012, 20:33 »
Kolalı içecekler kesinlikle içirmeyin. Sondası varsa eğer tak işlemini bilinçli ve temiz bir şekilde uygulayın. Alt temizliğine dikkat edin. Enfeksiyon böbreklere kadar ulaştı ise hastane yatışı yapılarak damar yolundan 1 hafta antibiotik tedavisi gerektirir. Daha sonra antibiotik tedavisi iğne ya da oral yoldan 1 hafta daha devam ettirilerek 15 güne tamamlanıp tekrar idrar kültürü istenir. Doktorun önerisiyle 3 - 6 ya da 1 yıllık koruyucu antibiotik tedavisi uygulanır. Bu süreçte bir eksiğiniz var mı bilemiyorum.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2012, 22:05 »
Geçmiş olsun.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2012, 22:14 »
Arkadaşların yazdıklarına ilave olarak bol,bol su icirmeye calışın.Ateşi falan yoksa idrarın bulanık olması normaldir.

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2012, 00:50 »
Geçmiş olsun.

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2012, 09:48 »
Geçmiş olsun
BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2012, 10:24 »
gecmıss olsunn :(

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2012, 10:36 »
Arkadaşlar hastaneden çıkalı bugün 1 hafta oldu. Berfin'in idrarı yine bulanık. Çocuk iğne de vurunsa geçmiyor, şurup da kullansa geçmiyor. Tam ilaç iyi geldi geçirmiyor diyoruz idrar yine bulanık oluyor.
Neden olabilir acaba? Yedikleriyle falan alakası var mı? Kola ve çay vermemeye çalışıyorum. Günde 1 bardak çay mutlaka içiyor. Arada sırada kola içiyor. Var mı önerileriniz?
  Çok geçmiş olsun Berfin iyidir inşaallah.Bu saydıklarınla beraber ateşi kusması halsizliği varsa zaten doktora gtürmüşsündür eğer yoksa herşeyi normalse kullandığı iğneler ve ilaçlar da etki edebiliyor idrarın rengine. Bol su içmesine özen gösterin tekrar geçmiş olsun
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2012, 20:15 »
arkadaşlar berfin çok su içiyor.hastanede 4 gün yattık.günde 3 kere monolem adında iğne wuruldu.çıkarkende supraksa dewam etmemiz sölendi.tak saatlerinide kaçırmadan yapıyorum ama anlamadım gitti neden hala bulanık.aslında idrar duru ama içinde beyaz beyaz noktacıklar war.berfinin dmsa yla dtps ı çekiliyor.sonuçlarını alınca tekrar bi söyliycem.

galiba sitede berfin gibi çok fazla idrar yolu enfeksiyonu geçiren yok.sizler senede 2 yada 3 sefer geçiriosunuz diye hep okuyorum.berfin iğnede wurunsa şurupda içse sürekli geçiriyor.çok üzülüyorum.böbreklerine bişey olur diye çok korkuyorummm

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2012, 00:21 »
geçmiş olsun bizimde  ne zaman tahlil yaptırsak 100bin  e coli dr ateş kusma halsizlik yapmazsa sorun olmaz dedi bende uzun zamandır yaptırmadım tahlil salıya DMSA sı var bakalım böbrekler ne durumda

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Ah bu idrar yolu enfeksiyonu Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none idrar yolu enfeksiyonu none Yanıt: 13 - Gösterim: 7669 - none hatice kubra  idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastanede yatiyoruz.biz tak yapmiyorduk ve.7 aydirda hic urolojik muayene yaptirmamistik atesl... Devamı...
none Kızımın üriner enfeksiyonu none Yanıt: 9 - Gösterim: 2939 - none eminee Evet neyi nerden baslayip anlatacagimi bilemoyorum, icimden konusur oldum kac gundur. 22 haziran pazar aksami Melda'nın gecmeyen... Devamı...
none Damar yolu none Yanıt: 9 - Gösterim: 109333 - none ayşe özcan Hepimiz hastanelerde damar yolu açılarken çekilen sıkıntıyı biliyoruz. Genellikle bebek ve çocuklar da çok zor bulunur. Biraz ön... Devamı...
none idrar yolu enfeksiyon none Yanıt: 3 - Gösterim: 914 - none recepemir recepemir sık sık enfeksiyon geçiriyordu kızılcık hoşafı iyi geldiğini duydum  ama içmedi bende günde 1ufak kutu karışık meyve s... Devamı...
none iDRAR Sıkıntıları none Yanıt: 2 - Gösterim: 933 - none meteor Merhaba ben mesane büyültme ameliyatı oldum. Sondayı rahat yapamadığımdan dolayı sistiskopiyle bakıldı mesanemin 2 cm yukarda ol... Devamı...
none omurilik açıklığının aşağıda olması idrar ve dışkıyı etkilermi none Yanıt: 17 - Gösterim: 2817 - none eylül hanife çelik merhabalar daha 13 günlük kızım var doktorumuz belindeki açıklığın aşağıda ve küçük olması nedeniyle idrar ve dışkı konusunda pe... Devamı...
none spinabfidada idrar ve dışkı kontrolsüzlüğü none Yanıt: 8 - Gösterim: 1118 - none muratgurbuz benim sorum henüz ürolojik anlamda kök hücre vs bir tedavi uygulanmıyor idrar ve dışkı kontrolünde fakat etkili ilaçlarla bu sor... Devamı...
none Rezidu idrar none Yanıt: 3 - Gösterim: 456 - none eylül hanife çelik Urodinami yapildi rezidu idrarda 10-28 ml  yazior  ve aralikli yogun fiskirtma mevcuttur diyor sizce tak gereklimi bu durumda da... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com