trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina bifida - Yeni üye  (Okunma sayısı 16117 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina bifida - Yeni üye
« : 22 Şubat 2012, 18:52 »
Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Kusura bakmayın şu an yanlış bi yere yazıyo olabilirim. Yeni üye oldum siteyi çok fazla inceleyemedim. Buraya yazmayı uygun buldum şu an için. Ben kendim bu hastalığı taşımıyorum. Şu an 19 haftalık hamileyim. Yaşım 27. Geçen cumartesi 3'lü testimin sonuçlarını aldım ve AFP değerim yüksek çıktı. Bebeğimini spina bifidalı olma riski yüksek görünüyor. Ama bugüne kadarki rutin ultrason muayenelerimde herhangi bir şekil bozukluğu görülmedi. Hatta kendi doktorum sonucu görünce tekrar inceledi ve onun deyimiyle omurgasının tren rayı gibi düzgün olduğunu söyledi. Fakat kendisi bu konuda uzman olmadığı için bir prof. perinatoloji uzmanına yönlendirdi. Cumartesi günü detaylı ultrason için gideceğiz. Sizlere sormak istediğim şu. Eğer bebeğimde bu hastalık varsa ultrason kontrollerinde görünürmüydü ya da yaptıracağım detaylı ultrason veya amniyosentezde konulan tanı kesin olur mu. Yani risk gerçekleşirse doktorum bunu görebilir mi? Gebelik süresince bu gibi sorunları yaşayanlar beni bu konuda bilgilendirebilirse çok sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler. Eğer yanlış yere yazdıysam tekrar kusura bakmayın.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      2.22%

none
Ynt: Spina bifida - Yeni üye
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2012, 19:13 »
Hoşgeldiniz öncelikle, dilerim buraya yazacağınız olumsuz bir konu olarak bu son olur.Benim kızımın spina bifidalı olduğu ultrasonda anlaşılmıştı,üçlü testler yapılmadı. Sadece 15 günde bir gidip ultrasona girerdim  geri kalan tüm detayları atladı doktorumuz bizde bilinçli değildik haliyle ilk olmasından dolayı.Ultrasonda beyinde kist gördüğünü söylemişti ama yine de bir üst düzey ultrasona girmenizi tavsiye ederim dedi. İst.Çapa Tıp Fak.'de üst düzey ultrasonda belli olmuştu .Ultrasondan belli oluyor yani ama dediğim gibi testler yapılmadığı için test ve değerlerini bilmiyorum o konuda yardımcı olamayacağım. الله sabır versin geçmiş olsun. inşallah kötü gelişmeler  olmaz.Sonuçlara göre gelişmelerden haberdar edersiniz.Güzel haberlerle gelin inşallah...
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      2.22%

none
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2012, 23:06 »
sitemize hoşgeldiniz 3 lü 5 li amniyosentez derken bir yığın test istedi doktorumuz ne olduğunu bile anlamadan sadece bir sorun var ne olduğunu öğrenmek istiyorum dedi ki %97 doğru çıkar dediği testlerin sonucu negatif çıktı yani doğacak çocuğumuz %97 sağlıklı dendi doktorumuz üç boyutlu ultrosonda inceledi ve sonuç olarak kesin sbli dedi hakkınızda hayırlısı olsun inşallah sıkıntı olmaz ama ne olursa olsun gelen hayırla geliyor الله bu süreçte sizi asla yalnız bırakmasın...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2012, 00:35 »
Çocuğunuz sağlıklı dense bile doğumun beyin cerrahi bölümü olan üniversite hastanesinde gerçekleşmesinde fayda var.Eğer spina bifidalı ve kese ince deriyle kaplıysa enfeksiyon kapmaması için hemen ameliyata alınır.Hidrosafali varsa kese ameliyatıyla birlikte yada daha sonra şant koyma ameliyatı yapılır.Üroloji ve nefroloji takibine başlanmalı.Spina bifidalılarda beyinle mesane arasında iletişimi sağlayan sinirler hasarlıdır.Ya idrar yapılamaz,mesane sürekli dolu kalır.Yada sürekli idrar kaçırır.Mesanedeki boşatılmaz, sürekli mesanede idrar kalırsa, böbreklere geriye kaçar.Bu durum zamanla böbrek yetmezliğine kadar gider.Ortopedik problemlerde olabilir.Ayaklarda içe,dışa dönüklük,kalça çıkığı vb.problemler olabilir.Böyle durumlar söz konusuysa ortopedi uzmanına mutlaka gidilmeli.Unutmayın!Spina bifidalılar,Beyin cerrahi,üroloji,nefroloji,ortopedi fizik tedavi branşlarının devamlı kontrölü altında olmalıdır.İnşallah çocuğunuz spina bifidalı değildir.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2012, 06:26 »
merhaba, sitemize hoşgeldinzi.Ben ecrinin annesi züleyha. Kendim hacettepe erişkin hastanesi yogun bakım ünitesinde hemşireyim. Şimdi ben size amniyosentez in riskinden bahsetmek istiyorum. Amniyosentez olayının % 1 düşük riski vardır, zaten sizde mutlaka araştırmışsınızdır. Zaten buna hiç gerek yok detaylı ultrason da iyi bir doktor a gitmeniz yeterli olacaktır. Fakat sizin düşünceniz öenmli. Bu siteye girmedeki amacınız herşeyi ögrenip çocugu aldırmak mı yani öldürmek mi yoksa dogurmak isteyip de önceden bilgi almak istemeniz mi önce lütfen niyetler samimi olsun. Bana kızmayın ben szii çok çok iyi anlıyorum ve ŞU AN SİTEDEKİ EN DURUMU AĞIR BEBEK BENİM BEBEĞİM. Bende ilk öğrendiğimde şok geçirdim ki Zaten sizinki daaha bir risk sadece. Benim üçlü taramada risk faktörüm 1/50 den büyük çıkmıştı, dr bişey çıkmayacak diye ankarada bulununan detaylı ultrasonda ün yapmış bir adama yönlendirdi o gördü tak diye. Ama الله a şükürler olsun şimdiki durumumuz onunn dediği gibi degil. Fakat bizizm bebeğimizin çok kez kalbi durdu. Zaten arkadaşlar size yazmışlar eger bebeginiz de olası bir durum olursa takipli olmanız gereken bölümleri. Ben dilerim ki inşallah bebeğiniz sağlıklı dogar ki eger aksi bir durum u öğrenirseniz ve benimle hem bir meningomyelosel annesi hemde hemşire olmamdan ötürü görüşmek isterseniz elimden geldiği kadar endişenizi ve sormak istediklerinizi vede duydularınızı paylaşmak isterim. SAĞLICAKLA KALIN...
Ecrinim benim elleri yumuk yumuk, gözleri boncuk boncuk,
Canım kızım iyileş çabuk,
Razıyım sonunda iyi olacaksan bugünlerime,
İyileş hemen gel anneye yürüye yürüye,
Nefes aldığımız sürece Şükür Rabbime

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2012, 07:58 »
Hoş geldınız kızımın sbl olduğunu oğrendığımde 7 aylık hamıleydım hastalık hakkında komşumuzun bır bebeyı olmustu kısaca bılgım vardı tam detaylı olarak bılmıyordum ve oğrendığımızde her sbl aile gıbı dunyamız başımıza yıkılmıştı.Rabbım hakkınızda hayrlısını nasıb etsın dileğim bebğiniz sağlıklı doğar inşallah اللهa emanet olun herşey gonlunuzce olsun.
Sabret; doğrusu الله muhsinlerin ecrini zayi etmez...

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2012, 08:28 »
Geçmiş olsun benim kızımında 4 aylık olana kadar yapılan ultrason incelemelerinde hiç bir sorun yoktu. 3 Tarama testinde çıktı. Kan sonucuna göre Detaylı ultrasom istediler ve detaylı ultrasonda belirlendi bütün sıkıntılar.Zor bir durum Rabb im yardımcınız olsun inşallah bir sıkıntı yoktur.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2012, 08:42 »
hepinize çok teşekkür ediyüorum. benim riskim 3'lü test sonucuna göre 1/31. ben bebeğimle ilgili karar vermeyi bi yana bırakın şu an ihtimalleri düşünmüyorum. yani hasta olursa şöyle yaparım sağlıklı olursa doğururum falan gibi düşünceleri şu an için aklıma getirmiyorum samimi olarak. sadece haftasonu yapılacak olan muayenede bu konuyla ilgili siz yaşamış olanlardan bilgi almak istedim. allahıma sürekli dua ediyorum sonuçlar iyi çıksın diye. allah herkesin yardımcısı olsun inşallah. cumartesi günü test sonucu da sizlerle paylaşırım. dualarınızı eksik etmeyin.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      2.22%

none
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2012, 08:45 »
hepinize çok teşekkür ediyüorum. benim riskim 3'lü test sonucuna göre 1/31. ben bebeğimle ilgili karar vermeyi bi yana bırakın şu an ihtimalleri düşünmüyorum. yani hasta olursa şöyle yaparım sağlıklı olursa doğururum falan gibi düşünceleri şu an için aklıma getirmiyorum samimi olarak. sadece haftasonu yapılacak olan muayenede bu konuyla ilgili siz yaşamış olanlardan bilgi almak istedim. allahıma sürekli dua ediyorum sonuçlar iyi çıksın diye. allah herkesin yardımcısı olsun inşallah. cumartesi günü test sonucu da sizlerle paylaşırım. dualarınızı eksik etmeyin.
inşallah sağlıklı olur inşallah her şey gönlünüzce olur ama daha önce dediğim gibi gelen hayırla geliyor gönlünüzü ferah tutun iyi haberler almak dileğiyle songül hanım الله sizinle olsun...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      46.67%

none
« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2012, 08:50 »
Çok geçmiş olsun,الله kolaylık versin,hayırlı haberler alırsınız inşallah.Bu akşam sohbet odasında bizimle olun.
Kuran okuyup dua edeceğiz inşallah sizde iştirak edersiniz.Nerde oturuyorsunuz?
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none