trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Bir TAK alternatifi daha...  (Okunma sayısı 3638 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Bir TAK alternatifi daha...
« : 05 Temmuz 2012, 10:15 »
Yaklaşık bir saat önce internette mesane boşaltımıyla ilgili araştırma yaparken bu ürüne rastladım.

>>İnFlow             
 >Atonik mesaneli hastalar için temiz,rahat ve uygun mesane boşaltımı
 >Diğer kateterlerin yerini tutar ve hayat kalitesini yükseltir.
 >Valf-Pompa mekanizması içeren ,manyetik kumandayla harekete geçen,yumuşak silikon bir gövdesi bulunur.
>Valf-Pompa mekanizması boşaltım sonrasın birikimi önler.
>Geçici üretra içi cihaz 29 günde bir değiştirilmek üzere dizayn edilmiştir.
>Diğer kateterler gibi takılır,kullanıcı yada hasta baıcı tarafından yerleştirilebilir.
>Kullanıcı tarafından hızlı,güvenli ve acısız şekilde çıkartılabilir.

İn-Flow cihazı atonik ve akontraktil mesaneli kadınlar için kumandalı ,üretra için valf -pompa mekanizmasıdır.Silikon bir yerlşetirme haznesi bulunur ve mesane drenajı sağlar.

Atonik mesane nörolojik hastalıklara ve hasara bağlı hastaların spontan olarak idrarını yapamadığı işeme bozukluğudur. Bu işeme bozukluğu insanın hayatında karşılaşabileceği güvensizlik yaratan durumdur. Bu aynı zamanda ciddi bir medikal problemdir üriner retansiyon bakteriyel kolonizasyon tekrarlayıcı üriner sistem infeksiyonu mesane taşı ve azalmış renal fonksiyton gibi kompli,kayonlara yol açabilir. Bu gereçlere ihtiyacın fazla olmasına rağmen bu tip hastalara medikal yardım zordur. Çoğu hastada mesane fonksiyon bozukluğu spina bifida, multipi skleroz, inmel spiral kord hasarı nveya çoğu da yaşlıdır.En üzücüde yapabilecek çok az şey olmasıdır. Atonik mesane için bir tedavi yoktur. Herhangi bir cerrahi yada diğer medikal tedavisi yoktur. Çok sayıda medikal probleme neden olması ve aktivitelerini etkilememesine rağmen çok sayıda hasta işeme için kataterlere güvenmektedir.

İn-flow racı atonik ve akontraktil mesanesi olan kadının mesane drenajını sağlayan kontrol edilebilir kapak pompa mekanizması olan üretral olarak yerleştirilen bir alettir. Bu aralıklı olarak kullanılan prostatik bir araçtır (29 gün) ve üriner kataterlere alternatif olarak gösterilir.

İn-flow aleti mesane drenajı sağlayan yeni bir yöntemdir. Mesaneyi pasif yer çeki, mine bağlı boşaltan diğer aletlerden farklı olarak in-flow araçlarının 10000RPM de dönen türbin pompası vardır ve aktif olarak idrarı boşaltır. Kullanılan teknoloji anahtar dizaynıyla ve manyetik aktivasyonlu mesane fiksleme metodu ile dünyaya yaygın olarak patenti vardır.

U.S.IDe klinik çalışmada (n=256) in-flow aleti şu anki temiz aralıklı katetarizasyon ile karşılaştırılmış ve PVR ve üriner sistem infeksiyonu yönünden daha iyi olduğu bulunmuştur. Hayat kalitesi olarak in-flow aleti daha üstündür, yan etkilerin ciddiyeti azdır ve bunlar aracın çıkarılması ile yok olur. Ayrıca in-flow aleti 1997 yılından beri Kanada, Avusturalya, Asya ve Avrupa'da kullanılmaktadır ve belirgin bir yan etkisi görülmüştür.

U.S.İDE çalışmasına ek olarak in-flow aracı güvenirliği ve etkinliği daha önce yapılan dört rewiev klinik çalışma ile dökümante edilmiştir.

KENDİNİZE GÜVENİNİZİ VE BAĞIMSIZLIĞINIZI GERİ KAZANIN

Güvenli rahat mesane drenajı

Birçok kullanıcı için hayat kalitesinde büyük gelişme

Tüplere ve idrar torbasına olan gereksinimin ortadan kalkması

Hastanın tuvalet kullanımını sağlamsı ve normal bir boşaltım

Birçok hasta içim bakıcıya gereksinim duymadan boşaltım sağlanması

Ne zaman istenirse tarafından bile çıkartılabilmesi.

• Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Bir TAK alternatifi daha...
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2012, 15:18 »
Yazınızı okuyunca bende bir baktım da, gercekten hastaların hayatına kalite getirebilecek bir malzemeye benziyor. Doktorlara ve bulabilirsek kullananlara istişare etmeli. Bir umut...
MÜSLÜMAN KEŞKE DEMEZ

• Keyifli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2012, 02:45 »
Güzel bir alternatif gerçekten ama bunu kullanan birileri olsada tecrübelerden faydalansak

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      6.67%

none
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2012, 03:15 »
Bu linkte 30 ila 33. slaytlar arasında bu yöntem anlatılmış. İnceleyebilirsiniz. Komplikasyonları olan bir tedavi.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2012, 09:45 »
Bu linkte 30 ila 33. slaytlar arasında bu yöntem anlatılmış. İnceleyebilirsiniz. Komplikasyonları olan bir tedavi.
Bu yöntem sitede varmış.Ama benim haberim yok. Hayret! Valla çok şaşırdım.Ben öyle bir şeyi nasıl gözümden kaçırmışım.Sitede girmediğim yer kalmadı diye düşünüyordum. Şuan için nörojenik mesane tedavisinde komplikasyonsuz bir tedavi yöntemi yok.Ben gerek spina bifidada gerekse diğer hastalıklarda risksiz tedavi yöntemi duymadım.İllaki bir risk var.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2012, 04:03 »
ürolojiye giittiğimiz de bu cihazıı bulabılırmıyız
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      6.67%

none
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2012, 04:07 »
Doktorunuza (üroloji) danışınız. Sizin için uygun mu değil mi bakılır. Uygun olduğu kanaati hasıl olursa nerelerde uygulandığını araştırıp gidersiniz.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Bir TAK alternatifi daha... Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Daha fazla ne yapabiliriz? none Yanıt: 13 - Gösterim: 4089 - none muhammed Konu başlığımızda yazdığım gibi daha fazla ne yapabiliriz....Ben Muhammed'in giitiği rehabilite ile görüştüm ve kuruma gelen spi... Devamı...
none YINE AMA YENI BIR RANDEVU DAHA none Yanıt: 7 - Gösterim: 2213 - none eminee AGLAYIM SU YUKSELSIN BELKI KURTULUR GEMIANNE SECCADEN GELSINBANA DUA ET EMI?BU GUZEL CUMA GUNUNDE HERKESIN HERKESE DUA E... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com