trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Meningomyeloselli doğan kızım Hacer  (Okunma sayısı 12378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Hacer'in resimi

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

maşallah çok tatlı  nazarx Rabbim şifa versin inşallah

• Sekercik
    • Verimlilik:
      11.11%

اللهım şifasını versin bu güzel ve tatlı kuzumuzun  nazarx
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      0%

maşallah çok şeker... الله şifasını versin bu tatlı kızın...

• Verimlilik:
      0%

Herkese çok çok teşekkür ederiz.
Kızımın ateşi 5-6 gündür yok. Kendiliğinden düştü. Ama kilosu çok düşük. Geçen hafta 6.150 gr. gelmişti. Bugün tarttırdık 5.600 gr. Bir haftada 550 gram kilo kaybı olmuş. Halbuki ateşi düştü. Keyfi yerinde, yemesi iyi. Hayırlısı bakalım zaten doktoruda "infatrini" adında bir mama yazalım demişti.

Benim esas sormak istediğim şu; Bu hastalarda göz kayması, şaşılık genel bir sorunmu acaba? Bunun için göz doktoruna gitmemizin bir faydası olurmu? Zira artık gerekmedikçe, doktora götürmeyi düşünmüyorum. Takibini zaten her an yapıyoruz. İnanın evde oldukça, daha çabuk düzeliyor çocuk. Göz konusunda bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar varsa, yorumlarını bekliyorum.

RİSALE-İ NURDAN, HASTALIKLARLA İLGİLİ BİR PARÇA EKLİYORUM BURAYA. UMARIM FORUM SİTESİ KURALLARINA AYKIRI DEĞİLDİR. EĞER AYKIRIYSA, LÜTFEN BENİ UYARINIZ...!!!
Ey mâsum hasta çocuklara ve mâsum çocuklar hükmünde olan ihtiyarlara hizmet eden hasta bakıcılar! Sizin önünüzde mühim bir ticaret-i uhreviye var. Şevk ve gayretle o ticareti kazanınız.

Mâsum çocukların hastalıklarını, o nazik vücutlarına bir idman, bir riyazet ve ileride dünyanın dağdağalarına mukavemet verdirmek için bir şırınga ve bir terbiye-i Rabbâniye gibi, çocuğun hayat-ı dünyeviyesine ait çok hikmetlerle beraber ve hayat-ı ruhiyesine ve tasaffî-i hayatına medar olacak büyüklerdeki keffâretü'z-zünub yerine, mânevî ve ileride veyahut âhirette terakkiyât-ı mâneviyesine medar şırıngalar nev'indeki hastalıklardan gelen sevap, peder ve validelerinin defter-i a'mâline, bilhassa sırr-ı şefkatle çocuğun sıhhatini kendi sıhhatine tercih eden validesinin sahife-i hasenâtına girdiği, ehl-i hakikatçe sabittir.

İhtiyarlara bakmak ise, hem azîm sevap almakla beraber, o ihtiyarların-ve bilhassa peder ve valide ise-dualarını almak ve kalblerini hoşnut etmek ve vefâkârâne hizmet etmek, hem bu dünyadaki saadete, hem âhiretin saadetine medar olduğu, rivâyât-ı sahiha ile ve çok vukuat-ı tarihiye ile sabittir. İhtiyar peder ve validesine tam itaat eden bahtiyar bir veled, evlâdından aynı vaziyeti gördüğü gibi; bedbaht bir veled, eğer ebeveynini rencide etse, azâb-i uhrevîden başka, dünyada çok felâketlerle cezasını gördüğü, çok vukuatla sabittir.

Evet, ihtiyarlara, mâsumlara, yalnız akrabasına bakmak değil, belki ehl-i iman-madem sırr-ı imanla uhuvvet-i hakikiye var-onlara rast gelse, muhterem hasta ihtiyar ona muhtaç olsa, ruh u canla ona hizmet etmek İslâmiyetin muktezasıdır.

• Verimlilik:
      0%

aramıza hoş geldiniz geçmiş olsun benim oglumdada şant var 9 aylıkken 3 ay süren bi ateşi olmuştu herşeyi temizdi ve ateşi düşmüyordu meger şant çok çalıştıgı için  beyindeki sıvı miktarı azalmış ve kafa kemikleri beyni sıkıştırıyormuş ameliyat oldu şantın domunu degiştirdiler düzeldi ama ateşi oldugu dönemde kullandıgımız agrı kesici fitiller karaciger enzimlerini bozmuş çok sıkıntı çektik o dönem sizinkide böyledir demiyorum ama sebebi bulunamıyo deyince aklıma geldi tekrar geçmiş olsun

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun...Şaşılık;spinalı çocuklarımızda çok görülen bir durum.Omurilik sıvısı dengesizliği ,hidrosefali,şant kullanımı vb gibi durumlar olduğu için...halilkerem de 2 yaşından sonra gözde kayma oldu .göz doktoruna gittik ,kapama tedavisi oluyor(sırayla sağ sol gözü günde 1 saat kapatılıyor.)Göz kaymasını önemseyin...Erken tanı ve tedavi önemli...Sanırım siteden gökay isimli çocuğumuzda bu sorunu yaşıyordu...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=6974.msg41125#msg41125
Bu linkteki konuda musubetler ve hastalıklar konusuna değinmiştik. Sizin de aklınıza gelmiş. Teşekkürler.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      42.22%

Halilkerem'in ailesine bende katılıyorum adaşım Mehmet bey.Bilgilerim sınırlı olmakla birlikte,göz kayması sb li çocuklarda sık görülen ve erken dönemde tedavisi gereken bir durumdur,aman ihmal etmeyin derim.Çocukta SB olduğu için tecrübeli bir doktor tarafından takibi yapılmalı.Her göz doktoru da bakmıyor sb li çocuğa geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

Öncelikle hoşgeldiniz. Yazdıklarınızı okudum. Kilo alamayan çocukların helede bu çocuk spina bifidalıysa böbrek fonsiyonlarına mutlaka bakılması lazım.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Meningomyeloselli doğan kızım Hacer Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Eren Ege Doğan MR çekilmeye gidiyor none Yanıt: 16 - Gösterim: 4058 - none MURAT DOĞAN Ereni en son 3 aylıkken mr 1.5 tesla ile mr çektirmiştim. Teknolojinin gelişmesiyle beraber görüntüleme cihazlarında daha iyi gö... Devamı...
none İyi ki doğmuşsun kızım... none Yanıt: 13 - Gösterim: 3961 - none nazlı hilal Sen gelince ben en çok sevmeyi öğrendim kızım. Bir mucizeye sahip olmanın muhteşemliğini. Gözyaşının içimi nasıl acıtabildiğini ... Devamı...
none Eren Ege Doğan Son Gelişmeler none Yanıt: 11 - Gösterim: 3405 - none MURAT DOĞAN Eren'in ameliyatı yapıldı Ankara Gazi Ünv. M. Kemali BAYKANER tarafından bizim açımızdan başarılı geçmiş gözüküyor 75 gün oldu h... Devamı...
none MENİNGOMYOLESEL OLARAK DOĞAN KIZIM BEYZANIN HİKAYESİ none Yanıt: 15 - Gösterim: 3920 - none beyza ipek Her şey geçen senenin ramazan ayında başladı.Bu siteye yeni üye oldm ama beyzamla ilgili gerçeği öğrendiktensonra tek umudumdu b... Devamı...
none TAŞINDI: MENİNGOMYOLESEL OLARAK DOĞAN KIZIM BEYZANIN HİKAYESİ none Yanıt: 0 - Gösterim: 770 - none bolubeyi Bu konu Beyza isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11226.0 Devamı...
none Kızım Olmadan asla. Bety Mahmudi none Yanıt: 0 - Gösterim: 546 - none muhammed İlk başlarda sıkıcı hatta okuma isteğinizi gideriyor ilk yüz sayfayı okuyana kadar aradan kaç kitap bitirip tekrar elime alıp bı... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com