trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Tethered cord (Gergin Omurilik Sendromu)  (Okunma sayısı 11554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Tethered cord (Gergin Omurilik Sendromu)
« : 10 Aralık 2012, 17:25 »
Merhabalar. Öncelikle hepinize teker teker geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. الله Yar ve yardımcınız olsun. 11 yaşında idrarda koku, yapamama şikayetleri ile üroloğa başvurdum ve doktor popo kısmındaki lipomu gördükten sonra direk beyin ve sinir cerrahisine yönlendirdi. Sonra bir dizi tahlil ve Tethered Cord operasyonuna karar verildi. 12 yaşımda Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde ameliyat oldum. Doktorumun dediğine göre beklediğinden daha sert bir kitle ile karşılaşmış ve ameliyat pek de iyi geçmemiş. Ameliyattan sonra bende zaten büyük bir farklılık vesayre olmadı. Bana sorsanız ameliyat ne işe yaradı bilmem. Şimdi 16 yaşındayım ve yeniden kontrollerime başladık. Belim fazlası ile ağrıyor, hala idrarı yaparken catheter kullanıyorum. Bütün ürolog kontrollerimde idrarda hep iltihap cıkıyor. Son zamanlarda da bacaklarımda güçsüzlük başladı. 25 ARALIKTA EMG çekilecek ve sonra MR. ona göre tekrar yapışıp yapışmadığına bakılıp 2. bir ameliyat düşünülecek. Gergin omurilik sendromunu yaşamış ve 1 den fazla ameliyat olmuş  arkadaşlar varsa 2. Ameliyatta felç olabilme ihtimali var mı? ve 2. ameliyatı tavsiye ederler mi Ve tavsiye ettiğiniz bir doktor var mı?  Tedaviden olumlu sonuç aldınız mı ? Sorularımı cevaplarsanız çok çok teşekkür ederim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      11.11%

Gergin omurilik ameliyatının başarılı olma şansı %30 gibi. Her 3 ameliyatın ikisi başarısız oluyor ve tekrar yapışıyor. Bu ameliyatı olduktan sonra mevcut durumu daha kötüye giden hastalar da mevcut. Bu nedenle yeniden ameliyat olmanız gündeme gelirse gergin omurilik ameliyatında tecrübesi fazla olan bir doktora ameliyat olmanız uygun olur. Sitemizde kız çocuklar bölümündeki Derin isimli kızımız yanlış hatırlamıyorsam 2 kere gos ameliyatı oldu. Onların tecrübesinden yararlanabilirsiniz. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

haticenin kızı derin oldu isterseniz onun profilini inceleyin

• Verimlilik:
      0%

Şimdi inceliyorum. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim..

• seciniz
    • Verimlilik:
      17.78%

Spina bifidalılarda gergin omurilik sendromu büyüme çağını bitirene kadar tekrarlayabiliyor. Ürolojik sorunlar zaten gergin omurlik olmasa bile mesane sinirlerinin hasarı nedeniyle oluyor. İdrar yolu iltihapları için kabızlıktan kaçınılması,bol sıvı alındığı, temizliğe özen gösterildiği taktirde olmaz.Geçmiş olsun.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

İyi günler  cok gecmis olsun .Gergın omurılık olup olmadıg nasıl anlasılıyor,büyüdükcemi oluyor .Elif 2 yasında acaba ondada varmıdır bilmiyorum dıstan anlasılan biseymi.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      11.11%

Dıştan anlaşılmaz. İdrar ve gaita kontrolünde bozukluklar, ayaklarda şekil bozuklukları meydana gelirse gos oluşumundan şüphe edilmelidir.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Dıştan anlaşılmaz. İdrar ve gaita kontrolünde bozukluklar, ayaklarda şekil bozuklukları meydana gelirse gos oluşumundan şüphe edilmelidir.

Gergin omurilik varmı diye anlamak için bir tetkik varmı hangi Doktor'a gitmek lazım?
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      11.11%

Beyin cerrahiye gitmek lazım.

• Verimlilik:
      0%

1978 dogumluyum 1992yılında tethered cord- Diastometamyeli-sipina bifida-12. omurda kelebek distrofisi ve lordoz hastalıklarına sahip oldugumu ögrendim.Çocuklugumda ara ara idrar kacırma dısında bir sikayetim yoktu.1996 yılındada opere oldum.
Ara ara zorlamaya baglı agrilarım arttıgı oldu.Su anda 34 yasındayım olmam gerekenden 15 kilo fazlam var
biraz fazla yordum kendimi ve sikayetlerim arttı.
kontastlı-kontrastsız iki mr ve sfinkter emg'si cektirecegim.
sfinkter emg'si nasıl cekildigi hakkında bilgi nasıl edinebilirim.İnternette bulamadım

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Tethered cord (Gergin Omurilik Sendromu) Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 42 - Gösterim: 8736 - none nazlı hilal Bugün yıllık Memet Özek'e kontrolümüz vardı. Sonuçlar pek iç açıcı değil. Omurilikte yapışma olduğunu söylemiş, ameliyat olması ... Devamı...
none Gergin omurilik none Yanıt: 5 - Gösterim: 2321 - none selvi&zehra Trokal vertabral lomber servıkal vertabral,Mr sonuclarımıza göre amelıyata gerek yok dıyen doktor da amelıyat  gereklı dıyen dok... Devamı...
none Gergin Omurilik Doktor Tavsiyesi none Yanıt: 6 - Gösterim: 2209 - none kunal87 Merhabalar28 yaşındayım. Emar ve emg sonucu kararı ile gergin omurilik hastalığına yakalandığım ortaya çıkmıştır.Test sonuçların... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 6776 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 11 - Gösterim: 5359 - none küçük_meleğimiz_Ece Merhabalar. Aydın/Didim'den herkese selamlar. 7 yaşında İkokul 2. sınıf öğrencisi kızımız var ve gergin omurilik sendromlu. Aslı... Devamı...
none Tethered Cord(Gergin Omurilik) Ameliyatı oldum none Yanıt: 4 - Gösterim: 1858 - none kunal87 Merhaba arkadaşlarDoğuştan spina bifidalıyım, 28 yaşında hayata tüm hızıyla bağlıyken gergin omurilik olduğumu öğrendim.1 senedi... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 1 - Gösterim: 516 - none Gülsima-asli Merhabalar 42 günlük kızımın anal ve sakral bölgesinde ulserlesmis hemanjiomlar tesbit edildi şüphe üzerine emar çekildi  kapalı... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ve lipom none Yanıt: 25 - Gösterim: 1588 - none Mirayy Iyı akşamlar ben 22 yaşındayım 8 ay önce doğum yaptım ve sonrası şiddetli ağrılar idrar kaçırma başladı ve o zaman öğrendim gerg... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ve lipom none Yanıt: 6 - Gösterim: 787 - none Mirayy Tüm spinal vertebra emar sonucum Sonunda çıktı çıkan sonucu paylaşmak istedim belki anlayan vardır diye.. sonuç: T1 vertebra kor... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 3 - Gösterim: 133 - none Mirayy Merhabalar ben 23 yaşında gergin omurilik sendromu ve lipom hastasıydim 8 haziran da ameliyat oldum başarılı geçti ama ameliyat ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com